Şereflikoçhisar Araç Kiralama

Şereflikoçhisar Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Şereflikoçhisar
Ankara Şereflikoçhisar Hakkında

Ankara'nın 158 kilometre uzaklıktaki Şereflikoçhisar ilçesi, Tuz Gölü çevresinde kurulmuş ve uzun tarihinde pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış keşfedilmeye değer bir yer. Araç kiralayarak hem Ankara'dan kolayca ulaşabileceğiniz hem de güzelliklerini yakından görebileceğiniz Şereflikoçhisar'da ilk uğramanız gereken yer ise insanlığın başladığı yerlerden biri olarak her yıl binlerce insanı kendine çeken Çatalhöyük. Milattan önce 7000 yılına uzanan ve dünyadaki en eski yerleşim yerlerinden biri kabul edilen Çatalhöyük; etkileyici heykelleri, duvar resimleri ve yerleşim alanlarıyla sizi bambaşka bir döneme yolculuğa çıkaracak.

Fatih Sultan Mehmet döneminde inşa edildiği tahmin edilen etkileyici Koçhisar Kalesi ve Selçuklular döneminden günümüze kalan görkemli Alaaddin Camii'ni de ziyaret edebileceğiniz Şereflikoçhisar'da bölgenin önemli kutsal yapılarından biri olarak her yıl yüzlerce kişinin ziyaret ettiği Hacı Enbiya Türbesi’ne de uğrayabilirsiniz. Şereflikoçhisar binlerce yıllık tarihi ve kültürel zenginliğini görmek için Şereflikoçhisar Kent Müzesi ve gölün hemen yanında yer alan Tuz Gölü Müzesi’ne gidebilirsiniz.

Van Gölü'nden sonra ülkemizin en büyük gölü ve dünyadaki tuz oranı en yüksek göllerden biri olan Tuz Gölü'nün etkileyici manzaraları arasında keyifli yürüyüşler de yapabileceğiniz ilçede Hirfanlı Gölü Barajı’nın masmavi suları karşısında da piknik yapabilir veya doğa yürüyüşlerine çıkarak güzel zaman geçirebilirsiniz. Yöresel lezzetlerini de tatmanızı önerdiğim Şereflikoçhisar'da orman kebabı, sızgıç ve dutmaç gibi lezzetleri tadarak yorgunluk atabilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
Yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an 7/24 hizmet veren Çağrı Merkezi’mizdeki uzmanlarımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular