Polatlı Araç Kiralama

Polatlı Hakkında

Ankara’nın sevilen bir ilçesi olan Polatlı, 5 bin yıllık tarihi ve kültürel mirasıyla dikkat çekiyor. Özellikle yakın tarihte Sakarya Meydan Muharebesi’nin Polatlı bölgesinde gerçekleşmesi, ilçenin önemini daha da arttırıyor. Başkent Ankara’nın batı bölümünde yer alan ilçe ile şehir merkezi arasında 82 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Polatlı’nın komşu ilçeleri arasında Haymana, Beypazarı ve Yeni Mahalle ön plana çıkıyor. İlçe aynı zamanda Eskişehir’le de sınır komşusu.

Bütçenize en uygun araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek Ankara’nın bu önemli ilçesinde ve çevresinde pek çok destinasyonu kolayca keşfedebilirsiniz. Araç kiralama seçeneklerinin yoğunlaştığı Esenboğa Havalimanı ile Polatlı arasında yaklaşık 110 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Aracınızla ilçe sınırlarına girdiğinizde sizi pek çok ören yeri, müze, anıt, park ve alışveriş merkezi karşılıyor.

Polatlı’ya araçlarıyla gelenlerin öncelik verdiği Tümülüs Ören Yeri ve Gordion Antik Kenti için Ayaş-Polatlı Yolu’nu takip etmeniz gerekiyor. Milli Mücadele döneminin izlerini bulabileceğiniz Duatepe Anıtı için Dumlupınar Bulvarı’ndan Üçpınar Köyü’ne doğru dönmeniz gerekiyor. Bölge içerisinde doğal güzellikleriyle ön plana çıkan birçok köy ve mesire alanıyla da karşılaşabilirsiniz. Karapınar Mesire Alanı ve Üçpınar Mesire Alanı, bu yerlerden sadece ikisi.

Kiraladığınız aracınızla ilçede yer alan müzeleri gezmek isterseniz, Malıköy Tren Garı Müzesi ve Alagöz Karargah Müzesi’ni mutlaka listenize alabilirsiniz. Malıköy Tren Garı Müzesi konum olarak Ankara-Eskişehir tren hattında bulunuyor. 1967 senesinden beri müze olarak kullanılan ve 12 ayrı odadan oluşan Alagöz Karargâh Müzesi ise Ankara-Eskişehir Yolu üzerinden kolayca ulaşılabilen Alagöz Köyü’nde yer alıyor.

Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular