Ankara Ostim Araç Kiralama

Rezervasyon Sorgula

Rezervasyon İptal

Ostim Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Ostim
Ostim Hakkında

Ostim, Ankara’nın merkez ilçelerinden biri olan Yenimahalle’ye bağlı bir mahalle olarak tanınıyor. Özellikle Ostim Sanayi Bölgesi’ni bünyesinde barındırmasından dolayı popülerliğini artıran mahalle ile şehir merkezi arasında yaklaşık 17 km’lik bir mesafe söz konusu. Kiraladığınız araçla Ostim’e geldiğinizde Yenimahalle haricinde Çankaya, Etimesgut ve Keçiören gibi komşu ilçelere de uğramanız mümkün.

Ostim, sanayi bölgesi içinde olmasına rağmen tarihi ve kültürel yapılara oldukça yakın. Bu nedenle araç kiralayan ve Ankara’nın merkez ilçelerini keşfetmek isteyen kişilerin yolu bir biçimde Ostim ile kesişiyor. Ostim’e aracınızla geldiğinizde pek çok tabiat güzelliği ile karşılaşabilirsiniz. Bunlardan biri olan Akköprü, tam olarak Çubuk Çayı ve Hatip Çayı’nın kavuştuğu noktada bulunuyor. Fatih Sultan Bulvarı’nı takip ederek ulaşabileceğiniz Akköprü, aynı zamanda ANKAmall Alışveriş Merkezi’ne de son derece yakın.

Bir diğer tabiat güzelliği olan Atatürk Orman Çiftliği ise doğal bir SİT alanı olarak öne çıkıyor. İçinde büyük bir hayvanat bahçesinin de bulunduğu Atatürk Orman Çiftliği’ne ulaşmak adına Beştepe Millet Camii’ne doğru yol almanız gerekiyor. Aksaray olarak da tanınan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı görmek içinse doğrudan Beştepe Caddesi’nden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz Ostim ve çevrenizdeki gezinizi, sene boyunca organize edilen renkli festivallerle de birleştirebilirsiniz. Özellikle bahar aylarında organize edilen Oyun ve Oyuncak Festivali bu anlamda yoğun bir ilgiyle karşılanıyor.

Ostim yakınlarında ilginç bir müze keşfetmek isterseniz,  2017 senesinde hizmete giren Evrensel Değerler Çocuk Müzesi ve Bilim Merkezi’ne yönelebilirsiniz. Bu keyifli müze için D200 üzerinde yer alan Mevlana Bulvarı’na kadar ilerlemelisiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular