Ankara Etimesgut Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Orta
Orta

Etimesgut Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Etimesgut
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta
Kiralama Noktaları2
Popüler Acenteler:Easy GO
Etimesgut Hakkında

Etimesgut, Ankara’nın metropol ilçelerinden bir tanesi olarak dikkat çeker. 600 bini aşkın nüfusuyla günümüzde önemli bir merkez olan Etimesgut, tarihte de çok özel bir konuma sahip. Hititler döneminde Amaksis olarak bilinen bölgenin Osmanlılar döneminde adı Etimegur olarak değişir. Bu ismin kullanılmasında bir dönem Ahi reisliği yapan Ahi Mesud’un bölgedeki saygınlığı önem taşır. Zamanla Etimesut ve Etimesgut’a dönüşen ilçenin adı uzun yıllardır son haliyle tercih edilir.
Etimesgut’un önemli bir yerleşim birimi olmasının yanında sınırları içerisinde barındırdığı güzelliklerden de söz etmek gerekir. İlçeye gelen insanların mutlaka keşfetmesi gereken yerlerin başında Göksu Parkı gelir. Ahi Evran Camii ve Türbesi, Alparslan Türkeş Parkı, Kemal Sonunur Parkı, Hava Kuvvetleri Müzesi ile Tepetaklak Ev ve Neşeli Köy ilçede görülmesi gereken diğer noktalar. 
İlçenin gezilecek pek çok noktasının bulunması ulaşım konusunda soru işaretlerini gündeme getirir. Metro ve otobüs hatları ilçeye ulaşımı sağlasa da araç kiralama daha konforlu bir çözüm olarak kabul görür. Bu nedenle de ilçeye gelenlerin çoğunluğu araç kiralamayı tercih eder. Araç kiralayarak 21 kilometre mesafedeki Ulus’a, 60 kilometre mesafedeki Çankaya’ya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ankara’nın trafik bakımından rahat olması araç kiralama konusunda konforu sağlayan noktaların başında gelir.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular