Altındağ Araç Kiralama

Altındağ Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Altındağ
Ankara Altındağ Hakkında

Ankara'nın en eski ve en büyük ilçelerinden biri olan Altındağ, Ankara Kalesi'nin eteklerinde güzel bir konumda yer alıyor. Her köşesi tarihi hazineler, kültürel zenginlikler ve doğal güzelliklerle çevrili olan, görülmeye değer pek çok özel noktaya sahip olan Altındağ’a Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan araç kiralayarak kolayca ulaşarak güzelliklerini konforlu yolculuklarla keşfe çıkabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün anıt mezarı olan Anıtkabir’i ziyaret ederek başlayabileceğiniz gezinizde Ankara'nın simgelerinden biri olan ve şehrin en yüksek noktasında yer alan Ankara Kalesi’ne uğrayarak da başkentin en güzel panoramik manzarasını seyredebilirsiniz.

Ankara'nın kültürünü ve tarihini anlattığı için her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Ankara Etnografya Müzesi’nin arkeolojik eserler, etnografik eserler ve fotoğraflardan oluşan binlerce eserlik koleksiyonlarını mutlaka incelemenizi önerdiğimiz gezinizde 19. yüzyılda Ankara'nın geleneksel köy hayatını anlatan tarihi evler, ahırlar, değirmenler gibi yapılarla süslü Altınköy Açık Hava Müzesi de kültür meraklılarının ilk uğraması gereken yerler arasında.

Türkiye'nin en eski ve en ünlü cezaevlerinden biri olan, 1980'lerde kapatıldıktan sonra müze haline getirilen Ulucanlar Cezaevi’nde de tarihte bir yolculuğa çıkabileceğiniz Altındağ gezinizde şehrin en çok ziyaret edilen tarihi yapılarından biri olarak 14. yüzyılda inşa edilen Hacı Bayram Veli Külliyesi’nin cami, medrese, hamam ve türbe bölümlerini de gezebilirsiniz.

Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular