Merzifon Araç Kiralama

Merzifon Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Merzifon
Amasya Merzifon Hakkında

Amasya’nın ilinin en büyük 2. ilçesi olan ve şehir merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta yer alan Merzifon, hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor. Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait birçok tarihi esere ev sahipliği yapan ilçe, tarihi ve kültürel zenginliğiyle önemli bir turistik destinasyon konumunda. M.Ö.700'lü yıllarda kurulduğu tahmin edilen Mezifon’a sadece 10 kilometre uzaklıktaki Amasya Merzifon Havalimanı üzerinden ulaşabilir ve kolayca araç kiralayarak hem ilçenin hem de Amasra’nın çarpıcı güzelliklerini keşfe çıkabilirsiniz.

Merzifon’da ilk uğramanız gereken yer M.Ö. 7. yüzyılda inşa edilen ve ilçenin en önemli tarihi simgelerinden biri haline gelen Merzifon Kalesi. İç bölümlerini gezebileceğiniz kalenin yüzlerce yıllık surlarından da harika fotoğraflar çekebilirsiniz. 13. yüzyılda inşa edilen ve Selçuklu dönemi mimarisinin önemli örneklerinden olan Merzifon Ulu Camii ile 14. yüzyılda inşa edilen ve Osmanlı döneminde ilçenin en büyük ticaret merkezi olan Merzifon Bedesteni’ne de mutlaka uğramanızı öneririz. Popüler buluşma noktalarından biri olan Merzifon Saat Kulesi’ni de yakından görebilir ve kule çevresindeki restoranlarda geleneksel Merzifon yemekleri tadabilirsiniz.

Araç kiralayarak konforlu bir yolculukla keşfe çıkabileceğiniz Merzifon’un en çok ziyaret edilen diğer güzellikleri ise yürüyüş ve kamp için ideal bir adres olan Çamlık Tabiat Parkı, zarif kuğularıyla çok ilgi gören Yedikır Barajı Göleti, Helenistik dönemden günümüze kalan ve sarp kayalar üstünde benzersiz bir manzara sunan Pontus Kralları Kaya Mezarları.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
Yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an 7/24 hizmet veren Çağrı Merkezi’mizdeki uzmanlarımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular