Afyon Araç Kiralama

Afyon Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Afyon
Kiralama Noktaları2
Afyon Hakkında

Ege Bölgesi’nin İç Anadolu ile kesişim noktasında yer alan Afyon, özellikle gıda sektöründe ürettiği ürünlerle biliniyor. Bunun yanı sıra yeraltı sıcak su kaynakları nedeniyle kaplıca kültürünün de gelişmiş olduğu yerleşim birimleri arasında yer alıyor. Genellikle sağlık turizmi kapsamında yurt dışından turistleri kendisine çeken Afyon, yerli turizm için de oldukça önemli bir noktada konumlanıyor. Afyon tarih sahnesine ilk olarak Hititler döneminde çıktı. Ardından Anadolu coğrafyasına hakim olan tüm devletlerin egemenliği altına girdi. Cumhuriyet döneminde Afyon olarak kullanılan isim daha sonra resmiyette Karahisar ismi ile birleştirilerek, Afyonkarahisar olarak düzenlendi.

Afyon, hem doğası hem kültürü hem de yeraltı zenginlikleri ile öne çıkıyor. Dolayısıyla bu da gezilecek ve görülecek birçok alan bulunduğunu gösteriyor. Kentte rahat bir şekilde dolaşabilmek ve her noktasını deneyimleyebilmek için araç kiralama seçeneği değerlendirilebilir.

Afyon’da gezerken kent merkezinde bulunan Afyonkarahisar Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, Gedik Ahmet Paşa İmaret Cami, Zafer Müzesi, Ulu Cami, Çeşmeli Konak, Kocatepe Anıtı, Afyon Müzesi, Millet Hamamı, İscehisar Peri Bacaları, Sandıklı Hüdai Kaplıcaları, Gazlıgöl Termal Kaplıcaları, Heybeli Kaplıcası, Gecek Kaplıcası, Afyon Kent Ormanı gibi yerler görülmeye değer alanlar arasında bulunuyor.  

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular