Afyon Araç Kiralama

En iyi araç kiralama firmalarını karşılaştırın, aracınızı kolayca ve en uygun fiyata kiralayın.

Afyon Ucuz Kiralık Araçlar

Fiat Fiorino Combi Manuel
1.636,92TL
Renault Clio Hb Otomatik
1.685,54TL
Fiat Egea Manuel
1.894,53TL
Kia Stonic Otomatik
1.990,94TL
Ford Puma Otomatik
2.289,59TL
Citroen C4 X Otomatik
3.197,19TL
Kia Niro Ev Otomatik
3.492,23TL
Opel Zafira 8+1 Otomatik
4.235,83TL

Afyon Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Afyon
Araç Sınıfları:Ekonomik, Minibüs
Kiralama Noktaları5
Popüler Acenteler:Garenta
Afyon Hakkında

Ege Bölgesi’nin İç Anadolu ile kesişim noktasında yer alan Afyon, özellikle gıda sektöründe ürettiği ürünlerle biliniyor. Bunun yanı sıra yeraltı sıcak su kaynakları nedeniyle kaplıca kültürünün de gelişmiş olduğu yerleşim birimleri arasında yer alıyor. Genellikle sağlık turizmi kapsamında yurt dışından turistleri kendisine çeken Afyon, yerli turizm için de oldukça önemli bir noktada konumlanıyor. Afyon tarih sahnesine ilk olarak Hititler döneminde çıktı. Ardından Anadolu coğrafyasına hakim olan tüm devletlerin egemenliği altına girdi. Cumhuriyet döneminde Afyon olarak kullanılan isim daha sonra resmiyette Karahisar ismi ile birleştirilerek, Afyonkarahisar olarak düzenlendi.

Afyon, hem doğası hem kültürü hem de yeraltı zenginlikleri ile öne çıkıyor. Dolayısıyla bu da gezilecek ve görülecek birçok alan bulunduğunu gösteriyor. Kentte rahat bir şekilde dolaşabilmek ve her noktasını deneyimleyebilmek için araç kiralama seçeneği değerlendirilebilir.

Afyon’da gezerken kent merkezinde bulunan Afyonkarahisar Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, Gedik Ahmet Paşa İmaret Cami, Zafer Müzesi, Ulu Cami, Çeşmeli Konak, Kocatepe Anıtı, Afyon Müzesi, Millet Hamamı, İscehisar Peri Bacaları, Sandıklı Hüdai Kaplıcaları, Gazlıgöl Termal Kaplıcaları, Heybeli Kaplıcası, Gecek Kaplıcası, Afyon Kent Ormanı gibi yerler görülmeye değer alanlar arasında bulunuyor.  

Afyon’da Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları

Afyonkarahisar, termal turizm açısından ülkemizin en popüler şehirlerinden biri. Bu sayede yıl içerisinde binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Şehirde ulaşım açısından rahat olmak isteyenler genellikle özel araç kiralamayı tercih ediyor. Afyon’da araç kiralama işlemi oldukça basit ve hızlı. Ancak araç kiralamadan önce birtakım hususlara dikkat etmek gerekiyor.

Araç tipi:

Afyon’da araç kiralamadan önce kiralayacağınız aracın şehrin koşullarına uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Afyon şehir merkezi, yol ve ulaşım açısından rahat ve elverişli. Dolayısıyla Afyon’da sedan veya hatchback tipi normal bir otomobil kiralamanızda herhangi bir sakınca yok.

Araçta bulunması gereken ekipmanlar:

Kiralayacağınız aracın donanımlı olması hem güvenlik hem de sürüş kalitesi açısından önemli. Afyon’un şehir trafiğine hâkim değilseniz veya adres bilginiz kısıtlıysa, GPS navigasyon sistemine sahip olan bir araç kiralamalısınız. Ayrıca park sensörü, çocuk kilidi gibi ek özellikler daha rahat ve güvenli bir sürüş sağlayacaktır.

Bunların yanı sıra Afyon’a kış aylarında gelmeyi düşünüyorsanız, kış lastiklerine sahip olan bir araç tercih etmelisiniz.

Vites tercihi:

Afyon’da vites alışkanlığınıza göre manuel ya da otomatik vitesli bir araç kiralayabilirsiniz. Bununla birlikte otomatik vitesli araçlar, şehir trafiğinde daha rahat olmanızı sağlayacaktır.

Ekonomik araç:

Afyon’da kiraladığınız özel araçla, turistik yerlere, çevre il ve ilçelere gitmeyi düşünüyorsanız, yakıt yönünden daha ekonomik bir araç tercih etmelisiniz. Yakıttan tasarruf edebilmek için dizel bir araç kiralamalısınız.

Çocuk oto koltuğu/Ana kucağı:

Ailecek seyahat edilecekse, aileler için uygun bir araba kiralanmalı. Ailede, 12 yaşından küçük çocuklar varsa çocuk oto koltuğuna ve çocuk kilidine sahip olan bir araç, bebek varsa içerisinde ana kucağı olan bir araç tercih edilmeli. Bu tip ekipmanlar, firmalarda sınırlı stoklarla bulunuyor. Dolayısıyla araç kiralamadan önce firmayla iletişime geçerek bu ekipmanlar talep edilmeli ve stok durumları kontrol edilmeli.

Ek sürücü hakkı tanımlama:

Kiralanan aracı, şoför dışında kullanacak olan kişiler varsa, ek sürücü tanımlama hizmeti almak gerekebilir. Ek sürücü tanımlama hizmeti, Afyon’daki trafik kontrol noktalarında sorun yaşamamak adına önemli. Ek sürücü tanımlama hizmet bedeli sabit olmadığı için firmadan firmaya değişiklik gösteriyor.

Şehir trafiği:

Afyon şehir trafiğinin, genel anlamda yoğun olduğu söylenemez. Şehir, sakin bir trafik akışına sahip. Ancak günü bazı saatlerinde, az da olsa yoğunluk yaşanabilir.

Kiralık araçla kaza yapmak:

Kiralık araçla kaza yapmanız halinde ne gibi yaptırımlar uygulanabileceğini ya da hangi haklardan yararlanabileceğinizi öğrenmek için okuyabilirsiniz, Kiralık araçta hasarı kim öder?

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular