Adana Seyhan Araç Kiralama

Seyhan Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Seyhan
Seyhan Hakkında

Türkiye'nin en büyük ilçelerinden olan Seyhan'a kiraladığınız araç ile Mersin yönünden giriş yapmak isterseniz, D400 karayolundan giriş yapmanız önerilir. Adana Havalimanı ve Merkez Otogarı'na ev sahipliği yapan ilçemize bu yönden giriş yapmanız durumunda bu iki önemli tesise şahit olabilirsiniz. Birkaç önemli yerleşim yerine kilit noktada bulunması dolayısıyla araç kiralama en konforlu seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Kiraladığınız araç ile doğudan giriş yapmak isterseniz, Adana-Osmaniye Yolu'nu kullanarak girebilir, ancak yol üzerinde bulunan Misis ayranı satışı yapan yerlerde ayranın tadına bakmadan dönmek olmaz. Yine bu yönden giriş yaparken ilk önce İncirlik'i, daha sonra ise Yüreğir Merkez'i göreceksiniz. Bu yönde giderken Seyhan ve Yüreğir'i ikiye ayıran Seyhan Nehri'ni görecek ve üzerinde yer alan tarihi Taşköprü'yü izleyeceksiniz. Merkez Park içerisinde bulunan Balkanlar ve Ortadoğu'nun en büyük camilerinden biri olan Merkez Cami'yi görebilirsiniz.

Ayrıca nehrin Seyhan tarafında yer alan Tepebağ Evleri'ni görebilir, aynı güzergahta yer alan Sinema Müzesi'ni ve Merkez Park içerisinde yer alan Adana Arkeoloji Müzesi'ni kesinlikle görmelisiniz. Şehrin merkezinde ayrıca Etnoğrafya Müzesi bulunuyor, ancak kısa bir süre sonra hizmete açılacak olan Arkeoloji, Mozaik, Etnografya, Tarım, Sanayi ve Kent Müzelerinden oluşacak müze kompleksine yerleştirilmesi planlanıyor. Bunun yanı sıra yine ilçe merkezinde Çakmak Caddesi'nin hemen arkasında yer alan Bebekli Kilise'yi de görmemek haksızlık olur.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular