Ceyhan Araç Kiralama

Ceyhan Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Ceyhan
Adana Ceyhan Hakkında

Adana'nın en büyük ilçesi olan ve şehir merkezine 52 kilometre uzaklıkta yer alan Ceyhan, M.Ö. 1900 yıllarına dayanan görkemli tarihi ve çarpıcı doğal güzellikleriyle keyifli bir gezi deneyimi yaşatıyor. Tarih ve kültür turlarının bölgedeki değişmez adreslerinden olan ilçede Hitit, Mısır, İran, Roma, Bizans ve Fenike gibi onlarca medeniyetin tarihi hazinelerini keşfe çıkabilirsiniz. Araç kiralama hizmeti alarak gezebileceğiniz Ceyhan’da İpek Yolu üzerinde inşa edilen ve Şahmeran Kalesi olarak da bilinen etkileyici Yılan Kalesi’nin 750 metre uzunluğundaki etkileyici surlarını yakından görebilir; Selçuklu döneminin önemli yapılarından olan Kurtkulağı Kervansarayı ve 1868 yılı yapımı Ceyhan Ulu Camii’yi ziyaret edebilirsiniz. Kilikya bölgesindeki en önemli tarihi hazine olarak kabul edilen Anavarza Antik Kenti de tarih ve arkeoloji meraklılarının uğramasını önerdiğimiz yerler arasında.

Çukurova'yı besleyen Ceyhan Nehri’nin her köşesinde tarihi ve doğal güzelliklere şahit olacağınız Ceyhan’da nehir kenarında uzanan Kartepe Aslantaş Milli Parkı’nda doğa yürüyüşlerine çıkabilir veya nehrin serin sularında sandal gezileri yaparak güzel bir gün geçirebilirsiniz. Ceyhan Nehri çevresinde sıralanan turistik tesisler, oteller, kır bahçesi, piknik alanları ve parklar da çok ilgi görüyor.

Araç kiralayarak Ceyhan’dan kısa sürede ulaşabileceğiniz Karataş Plajı, İncirli Plajı ve Botaş Plajı ise tertemiz denizleri, her bütçeye uygun otelleri, kafeleri ve restoranlarıyla yaz aylarında hem Adana hem de çevre şehirlerden yüzlerce insanı misafir ediyor. 2008 yılında milli parkı ilan edilen Yumurtalık Lagünü de onlarca su kuşu ve göçmen kuş türüyle ilçeyi gezen her doğa tutkununun mutlaka keşfetmesini önerdiğimiz yerler arasında.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
Yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an 7/24 hizmet veren Çağrı Merkezi’mizdeki uzmanlarımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular