Anasayfa BilgiKredi kartı aidatları geri ödeniyor!

Kredi kartı aidatları geri ödeniyor!


Kredi kartı aidatları geri ödeniyor!

Dün yine bankaların almaya hazırlandığı sms ücretleri ile ilgili yazımızda kredi kart aidatlarından bahsetmiştik. Bu konuda neler yazmadık ki, kredi kart aidatı nedir ya da ödememenin yolları nelerdir gibi... Sonunda, tüketicinin haklı itirazı muhatabını buldu ve 10 yıl geriye dönük olarak "kredi kartı aidatlarının" geri ödenmesinin yolunu açtı! Üstelik faiz işletimi de söz konusu!

Kaç kredi kartınız var?

Kağıdı kalemi alıp hesap yapmaya başlamanın tam zamanı, bir hanedeki 3-4 kredi kartının yıllık aidatını hesaplayın üstüne geriye dönük faizini de ekleyin, sizi bankada sürpriz bir rakam bekliyor olabilir.

Geçtiğimiz haftadan bu yana önceTMSF'de zaman aşımı sorgusu şimdi de kredi kartı aidatlarının ödemeleri ile ilgili kenara para atmışız duygusu yaratan haberlerle tasarrufun önemini de hatırlatmak istiyoruz!

Kredi kartı aidatlarımı nasıl geri alırım?

İşte bu sorunun cevabını ileriki günlerde veriyor olacağız. İşlemin bankalar tarafından otomatik olarak çözümlenmesi ya da bir dilekçe ile talep iletilmesi şeklinde bir yöntem uygulanacaktır, gelişmeleri paylaşıyor olacağız.

Şu an için bir bankadan tek bir kredi kartının aidatının geri ödemesi ortalama 500 TL olarak hesaplanıyor. Bu durumda bir haneye düşen kart adedince zararın tazmini söz konusu!

Tüm galeriler »Popüler Galeriler

Yorumlar (1)

bu işlemi yapmaya başlamış kullanmaya başlamış arkadaşlar buradana da bilgi verirlerse çok iyi olur

Yorum Yaz
Toplam Yorum
x