Voronej Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Voronej Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Voronej Hakkında

Rusya’nın Avrupa kıtası sınırları içerisinde yer alan Ukrayna sınırındaki şehri Voronej, aynı zamanda dünyanın en hızlı ticari uçağı olarak uçak teknolojisinde mihenk taşı kabul edilip Nasa ve Boeing’e ilham veren Tupolev TU 144 uçaklarının da memleketi. Ayrıca Rusya’nın da uçak sanayinde önde gelen şehirlerinden… Don nehri çevresinde kurulan şehir, sanayi üretimi noktasında da ön plana çıkıyor. Araba fabrikaları, tarım ürünleri işleme fabrikaları, lokomotif fabrikaları ile kimyasal ve mekanik ürünlerin üretildiği şehirde gelişmiş bir nehir taşımacılığı, demiryolu ve karayolu ağı bulunuyor. Şehrin diğer bir özelliği de Rus mimarisi ile Avrupa mimarisini bir arada taşıması.

Vlagoveşenski Kilisesi, Kıyamet Kilisesi, Alekseeova Akatova manastırı gibi büyük yapılarda Rus mimarisi ön plana çıkarken Voronej Garı ve Demiryolları Yönetim Binası gibi binalarda ise Doğu Avrupa mimarisi görülüyor. Şehrin Rus stili taş evleri de önemli mimari yapılar arasında yer alıyor. Voronej’de iki adet havalimanı yer alıyor ancak bunlardan Pridacha Havalimanı sadece uçak sanayi tarafından kullanılıyor. 1 milyonluk sanayi şehrinin kullandığı havalimanı ise Voronej Chertovitskoye Havalimanı. Şehir merkezinin 11 kilometre kuzeyinde bulunan havalimanına toplu taşıma araçlarıyla ulaşım imkanı bulunuyor.

Havalimanından Voronej Şehir Merkezine Ulaşım

Chertovitzkoye Voronezh Uluslararası Havalimanı’ndan Voronezh şehir merkezine taksi ya da kiralık araçla hızlıca gidebilirsiniz. Eğer ulaşım şeklinizin ucuz olması sizin için zamandan daha önemliyse şehir otobüsüne binerek de kent merkezine ulaşmak mümkün.

Taksi

Havalimanında üç ayrı taksi firması çalışıyor ve hepsi ücretlendirmeyi aynı standart tarife üzerinden yapıyor. Chertovitzkoye Voronezh Uluslararası Havalimanı’ndan Voronezh şehir merkezine taksi ile ortalama yarım saatte ulaşabilirsiniz.  

Araç Kiralama

Pozitic Rent a Car, havalimanında hizmet veren tek araç kiralama firması. Dört farklı otomobil seçeneğinden bütçenize uygun bir araç seçebilirsiniz. Şehir merkezine gitmek için A134 otoyolu üzerinden güney yönünde düz devam etmelisiniz.

Otobüs

Havalimanından kalkan 120A numaralı otobüs hattı ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 1,5 saat sürüyor. Biletinizi otobüste şoförden temin edebilirsiniz. Her yolcu yanında iki bagajı ücretsiz olarak taşıyabilir ancak fazlası için ekstra ücret ödemeniz gerekiyor. Otobüs sabah 06:40 ile akşam 20:05 saatleri arasında ortalama her 20 – 30 dakikada bir kalkıyor.

19/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Voronej uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Voronej varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Voronej uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Voronej uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Voronej uçuşları Chertovitskoye Havalimanı'na düzenleniyor.

Voronej yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Voronej 2 saat, Ankara-Voronej 1 saat 40 dakika, Antalya-Voronej 2 saat 10 dakika, Bodrum-Voronej 2 saat 20 dakika, Gaziantep-Voronej 2 saat, İstanbul-Voronej 1 saat 40 dakika, İzmir-Voronej 2 saat 10 dakika, Trabzon-Voronej 1 saat 30 dakika sürüyor.

Voronej Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
5ºC
16ºC
Paz
Pzt
8ºC
19ºC
Pzt
Sal
8ºC
23ºC
Sal
Çar
9ºC
24ºC
Çar
Per
10ºC
25ºC
Per
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Voronej Alternatif Ulaşım
Para birimi
x