Tambov Uçak Bileti Ara

Tambov Hakkında

Rusya Federasyonu’nun batısındaki Tambov yönetim biriminin merkezi kenti olan Tambov şehri, Tsna Nehri’nin yukarı bölümünde yer alıyor. 1636’da Moskova’yı Nogaylar ve Kırım Tatarlarından koruma amacı ile kale olarak kurulan şehir, 1779’da yönetim birimi haline gelmiş ve gitgide gelişerek günümüze kadar ulaşmış bir kent. Moskova’nın 480 kilometre güneydoğusunda bulunan Tambov şehrinde, 2010 verilerine göre yaklaşık 280 bin kişilik bir nüfus yaşıyor.

Şehrin adı Mokşa diline göre “uçurum” anlamına geliyor. Şehrin başlıca sanayi kuruluşları; makine, kimya ve gıda fabrikaları olarak biliniyor. Nemli karasal iklimin yaşandığı şehirde, en soğuk ay Şubat olmakla birlikte bu ay içerisinde sıcaklık değeri yaklaşık -8 dereceyi görürken, en sıcak ay olan Temmuz ayında ise sıcaklık değeri yaklaşık 20 dereceye kadar çıkabiliyor. Yıl boyunca düşen yağış miktarının yarısından fazlası yaz mevsiminde görülüyor.

Havalimanından Tambov Şehir Merkezine Ulaşım

Tambov Donskoye Havalimanı’ndan Tambov şehir merkezine taksi ile normal trafik şartlarında 20 dakika içerisinde gidebilirsiniz. Araç kiralarsanız A-143 otoyolu üzerinden güneybatı istikametinde ilerlemelisiniz. Şehirdeki otellerden dokuz tanesi önceden rezervasyon yaptırmak şartıyla ücretli havalimanı servis hizmeti veriyor.  Havalimanından şehir merkezine ulaşımı sağlayan herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmuyor. Şehir merkezine oldukça yakın olan tren istasyonundan ülkenin birçok farklı noktasına aktarma yapabilirsiniz.

23/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Tambov uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Tambov varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Tambov uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tambov uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Tambov uçuşları Donskoye Havalimanı'na düzenleniyor.

Tambov yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Tambov 2 saat 10 dakika, Ankara-Tambov 1 saat 50 dakika, Antalya-Tambov 2 saat 20 dakika, Bodrum-Tambov 2 saat 30 dakika, Gaziantep-Tambov 2 saat 10 dakika, İstanbul-Tambov 2 saat, İzmir-Tambov 2 saat 20 dakika, Trabzon-Tambov 1 saat 40 dakika sürüyor.

Tambov Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
6ºC
17ºC
Pzt
Sal
9ºC
22ºC
Sal
Çar
9ºC
24ºC
Çar
Per
9ºC
23ºC
Per
Cum
9ºC
25ºC
Cum
Uçuş Süreleri
2s 10dk
1s 50dk
2s 20dk
2s 30dk
2s 10dk
2s 20dk
1s 40dk
Haritada Görüntüle
Tambov Hakkında Daha Fazla
Tambov Alternatif Ulaşım
Para birimi
x