Belgorod Uçak Bileti Ara

Belgorod Hakkında

Rusya’nın, Ukrayna sınırında bulunan kentlerinden birisidir. Ülkenin en batı ucunda yer alır. ‘Siyah Toprak’ adı verilen coğrafi bölgede konumlanmıştır. Ancak Belgorod’un Rusça’daki anlamı ‘Beyaz Şehir’dir; çünkü kent, zengin kireçtaşı rezervleri üzerinde bulunmaktadır.

Kuruluşu 1237 yılına dayanan Belgorod, tarihi süreçte uğradığı saldırılar nedeniyle yok edilmiş ve uzun sayılabilecek bir aradan sonra, Rusya’ya güneyden gelen askeri tehditler nedeniyle 1596 yılında yeniden kurulmuştur. Birinci ve İkinci Dünya savaşları sırasında Nazi orduları tarafından işgal edilmiş, yoğun çarpışma ve çatışmalara sahne olmuştur. Günümüzde Belgorod, savaş döneminin kahramanlık hikayelerine imza atan asker ve kumandanların heykelleriyle süslüdür.

Ülkenin ikinci büyük devlet üniversitesine sahip olan kent, yoğun bir yabancı öğrenci nüfusu ağırlamaktadır. Ağır sanayi ve tarım alanında oldukça gelişmiştir. Demir rezervi açısından zengindir. Metal, inşaat, gıda ve ilaç endüstrisi kentin başlıca ekonomik kaynaklarıdır. Belgorod’da; tarihi, kültürel ve doğal alanlar bir hayli fazladır.

Çok sayıda kütüphane, müze ve kültür merkezi barındıran şehir, geleneksel mimarinin uzun yıllar ayakta kalan örnekleriyle doludur. Dramtic Tiyatrosu, Smolensky Kilisesi, İkinci Dünya Savaşı Anıtı, Lenin Parkı, Archangel Michael Kilisesi şehrin başlıca turistik gezi noktalarıdır. Belgorod karasal iklim etkisindedir. Kış aylarında sıcaklık -20 C dereceye kadar düşebilmektedir. Belgorod Uluslararası Havaalanı kent merkezinin 4 km. kuzeyindedir.

Havalimanından Belgorod Şehir Merkezine Ulaşım

Moskova ve Ukrayna sınırının tam ortasında kalan Belgorod oldukça geniş ve gelişmiş bir ulaşım ağına sahip. Belgorod’da havalimanından şehir içine ulaşımın büyük bir kısmı, otobüs, minibüs, matruşka, troleybüs, banliyö treni ve taksilerle sağlanıyor.

Diğer bir adı Belgorodskaya olan şehirde toplu taşıma araçlarını kullanmak oldukça kullanışlı ve rahat. Şehir içi ulaşımın bir hayli ucuz ve konforlu olduğu Belgorod’da havalimanı ile Belgorod şehir merkezi arasında hizmet veren toplu ulaşım araçları, son derece modern ve de bütçeye uygun.

Belgorod Havalimanı, Belgorod’un kuzey kısmında ve şehir merkezine oldukça yakın bir noktada bulunduğu için ulaşımınızı toplu ulaşım araçları ile sağlamak çok rahat ve de ucuz.

Tren

Demiryolu ağı oldukça gelişmiş olan Belgorod’ın her yerinde ulaşım hizmeti veren banliyö trenleri aracılığı ile Belgorod Havalimanı’ndan şehir merkezine 10-15 dakikada gitmeniz mümkün. Tren istasyonundan Belgorod Havalimanı’na kalkan minibüs, troleybüs, shuttle ve yerel otobüsler olduğundan dolayı bu tren istasyonundan havalimanına direkt ulaşmak çok daha kolay.

Otobüs

Kentin hemen hemen her noktasına ulaşım sağlayan Belgorod şehir otobüsleri, elektrikli ve normal olmak üzere iki çeşit. Elektrikli otobüsler, troleybüs tarzında ve daha hızlı bir ulaşım sağlıyor. Belgorod Havalimanı terminal binasının hemen çıkışında bekleyen otobüslerle şehir merkezine yaklaşık 5-10 dakikada varmanız mümkün. Şahsi araçlardan daha fazla toplu taşıma aracına rastlayacağınız Belgorod’da otobüs, en popüler toplu taşıma araçlarının başında geliyor. 7 numaralı otobüs hattını kullanarak Belgorod Havalimanı’ndan şehir merkezine kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Troleybüs

Belgorod Havalimanı terminali çıkışında otobüs, minibüs ve matruşka duraklarının yanı sıra troleybüs durakları da mevcut. Bu troleybüs hatlarından 1 numaralı troleybüs, Kinoteatr Pobeda-Meya GRINN güzergahına sahip ve 10 dakikada Belgorod şehir merkezine ulaşıyor. Bu hizmetten faydalanmak içinse 14 ruble civarında bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Taksi

Belgorod Havalimanı terminal binasının dışında hazırda bekleyen taksiler aracılığıyla Belgorod şehrinin istediğiniz noktasına uygun fiyata seyahat etmeniz muhtemel. Bunun yanı sıra bindiğiniz taksinin şoförüyle pazarlık yapabilir ve daha uygun fiyata ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Belgorod Havalimanı terminal binasında yer alan yerli ve yabancı araç kiralama şirketlerinden aracınızı kiralayarak, şehir merkezine 10-15 dakikada varmanız muhtemel. Aracınızı Belgorod’a geldiğinizde kiralayabileceğiniz gibi; gelmeden önce de ön rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

21/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Belgorod Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
13ºC
26ºC
Cum
Cmt
15ºC
28ºC
Cmt
Paz
19ºC
31ºC
Paz
Pzt
16ºC
29ºC
Pzt
Sal
15ºC
26ºC
Sal
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Belgorod Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x