THY'den Rusya'ya iyi yeni hat: Voronej ve Samara

tugbahacibayramoglu

THY, Rusya’nın Voronej ve Samara şehirlerine seferlere başlayacak. Yeni başlayacak bu seferler için 15 Mart'tan itibaren kampanyalı satışlar olacak. Gidiş dönüş her şey dahil 159 dolardan satışa çıkan biletler için acele edin. enuygun.com/ucak-bileti/ sayfasına tıklamanız yeterli.

İçindekiler

Öğrenci kenti Voronej

Rusya’nın Don nehri kenarına kurulmuş kenti olan Voronej sanayisiyle ünlü bir kent. Burası aynı zamanda üniversite şehri olarak da bilinir. Rusya’nın en büyük üniversitelerinden biri olan Voronej Üniversitesi’nin kuruluşu 1800’li yıllara kadar dayanır. Kentin yaklaşık 1 milyon nüfusu vardır. Voronej Oblastı bölgesinin de aynı zamanda başkentidir ve Rusya'nın önde gelen uçak üretim merkezidir. Rus ve Avrupa mimari örneklerini bulabileceğiniz kentte Vlagoveşenski Kilisesi, Kıyamet Kilisesi ve Voronej Garı gibi yerler gezilebilir. 15-31 Mart tarihleri arasında biletleme yaparsanız 4 Nisan 30 Haziran arası uçuşlar için ucuz bilet bulabilirsiniz. Voronej uçak bileti sayfasına göz atıp hem şehir hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilir hem de ucuş fiyatlarını görebilirsiniz. 

Voronezh

Endüstri ve teknolojinin beşiği Samara

Uçak Bileti

THY bir başka seferini de yine Rus kenti Samara'ya yapacak. Aslında bize yabancı gelmeyen bir isim. Uzun yıllar Lada Samara marka otomobillerden tanıyoruz. Volga ve Samara nehirlerinin birleştiği yere kurulmuş bu kent, Rusya'nın hızla gelişen şehirlerinden biri olmuştur. İkinci Dünya Savaşı'nda Moskova'nın işgali sırasında da SSCB'nin yönetim merkezi olmuştur. Şehirde yaklaşık 40 bin civarında Müslüman Tatar yaşar. Buradaki Samara Camisi de Rusya'nın en büyük camilerinden birisidir. Samara'da çok sayıda fabrika bulunur. Samara uçak bileti sayfamıza göz atıp şehir ve ulaşımı hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

samara


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1288 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN