Marco Polo Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google

Sizin İçin Seçtiğimiz Marco Polo Havalimanı Kalkışlı Uçuşlar

Sizin için Seçtiğimiz Marco Polo Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Marco Polo Havalimanı Hakkında

Su kanalları, nehirler ve adaların üzerine kurulan aşk ve romantizmin başkenti Venedik, muhteşem mimarisi ile dünya kültürünün en önemli şehirleri arasında yer alıyor. Dünyanın en büyük kaşifleri arasında gösterilen Marco Polo anısına adının verildiği Marco Polo Havalimanı, 1960 yılında Venedik’te inşa edildi. İtalya’nın en önemli beş havalimanı arasında gösterilen Marco Polo Havalimanı, üç katlı tek terminal binası ile yılda yaklaşık 10 milyon yolcunun kente ulaşımını sağlıyor.

Marco Polo Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Venedik’te “Marco Polo” ve “Treviso” olmak üzere iki havalimanı var ama İstanbul kalkışlı uçuşlar da dâhil olmak üzere uluslararası uçuşların önemli bir kısmı Marco Polo Havalimanı’na iniş yapıyor.

Havalimanından şehir merkezine gitmek için tren, otobüs, taksi, deniz otobüsü ( vaporetto) , araç kiralama ve su taksi gibi pek çok seçeneğiniz bulunuyor.

Otobüs

Havaalanından şehre ulaşım için “ACTV” belediye otobüsleri ya da özel olarak işletilen “ATVO” otobüsleri olmak üzere iki seçeneğiniz var.

ACTV otobüsleri Roma Meydanı ve Havaalanı arasında karşılıklı seferler halinde haftanın her günü saat 04.00 ile 24.00 arasında çalışıyor. Yolculuk 25 dakika sürüyor. Biletleri havaalanı terminallerindeki otomatlardan alabilirsiniz. ATVO otobüsleri de ACTV ile aynı hat üzerinde çalışıyor. Havaalanından kalkan otobüslerin ilki sabah saat 07.50’de sonuncusu ise 23.50’de hareket ediyor. Yolculuk süresi ACTV ile hemen hemen aynı. Mestre gibi Venedik şehir merkezi dışında bir yerlerde kalacaksanız ATVO ve ACTV’nin diğer güzergâhlarını kullanabilirsiniz.

Deniz Otobüsü (Vaporetto)

“Alilunga” şirketi tarafından işletilen ve “Vaporetto” olarak anılan küçük deniz otobüsleri ile havalimanından Venedik adalarına ulaşmak oldukça keyifli çünkü şehre girer girmez Venedik atmosferini yaşamaya başlıyorsunuz. Kırmızı, turuncu ve mavi olmak üzere 3 ayrı hatta çalışan bu teknelerden hangisine bineceğiniz gideceğiniz yere göre değişiyor. Bu yüzden havalimanına gelmeden önce bineceğiniz hat ve ineceğiniz durağı, konaklama yapacağınız otele danışmanızda fayda var. Yolculuk süresi pek kısa sayılmaz. İneceğiniz yere göre değişse de 1 saatten fazla sürüyor. Biletleri indiğiniz terminalden alabilirsiniz. Terminal çıkışından 10 dakika yürüyerek botların kalktığı iskeleye ulaşabiliyorsunuz.

Tren

Venedik şehir merkezine gitmenin en pratik yolu otobüsler ve deniz otobüsleri ama tren seçeneğiniz de var. Yalnız havalimanından belli başlı tren istasyonlarına gitmek için ya taksi ya da otobüs kullanmanız gerekiyor. Mestre İstasyonu’na havaalanından kalkan otobüslerle 20-25 dakikada, Santa Lucia İstasyonu’na ise 35 dakikada gidebiliyorsunuz. Ardından tren ile şehrin farklı noktalarına ulaşabilirsiniz. İki araca inip binmeniz gerektiği için pratik bir yöntem olmadığı gibi pek tercih edilen bir yöntem olmadığını da hatırlatalım.

Taksi

Havaalanında “Radio Taxi” isimli bir taksi şirketi çalışıyor. Önceden rezervasyon yaptırmak ya da inişte durağa giderek taksi ile şehir merkezi ya da diğer bölgelere ulaşabilirsiniz. Ücretler havaalanından Roma Meydanı’na kadar 40 Euro, Mestre merkeze kadar 35 Euro civarında seyrediyor.

Araç Kiralama

Geliş terminallerinin alt katından araç kiralayabilirsiniz. Burada Avis, Europcar, AutoviA, Autoeuropa, Maggiore, Sixt, Lacauto, Hertz gibi toplam sekiz firmanın ofisini bulabiliyorsunuz. Yalnız Venedik merkeze gezmek için geldiyseniz tavsiye edilen bir uygulama değil. Çünkü botlarla ya da yürüyerek gezeceğiniz ve karayolunun az olduğu Venedik merkeze aracınızı götüremiyorsunuz. Havaalanından kiraladığınız aracı Roma Meydanı’ndaki otoparka bırakmanız gerekiyor.

Su Taksi

Kanal üzerinden havaalanından Venedik merkeze gitmenin en şık ve en pahalı yönetimi olan su taksiler ise bir başka alternatifiniz. Önceden rezervasyon yaptırdığınız zaman bir miktar ucuzlayabilir ama ortalama fiyatlar gideceğiniz yere göre 80-125 Euro arasında değişiyor.

23/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Marco Polo Havalimanı'na Ulaşım

Roma Meydanı’ndan hareket eden ACTV ve ATVO otobüsleri ile doğrudan Marco Polo havalimanına 25-30 dakika arasında bir sürede ulaşabilirsiniz. Ayrıca Santa Lucia Tren İstasyonu’ndan hareket trenlere de binebilirsiniz. Yalnız sonrasında havaalanına transfer sağlayan otobüslere binmek şartıyla Venedik Marco Polo Havalimanı’na gidebiliyorsunuz. Taksi de karayolu için bir başka seçeneğiniz.

Su Taksileri, vaporettolar ise havaalanına doğrudan ulaşmanın kanal üzerinden keyifli ama süre olarak biraz daha uzun olan yolları.

Havalimanı Bilgileri

Marco Polo Havalimanı Venedik’e 7 km uzaklıkta bulunuyor ve İtalya’nın en işlek havaalanlarından biri. Havalimanı 3 katlı bir binadan oluşuyor. Giriş katı gelen yolculara, 1. katı giden yolcular ve check-in işlemlerine ayrılmış. 2. katta ise VIP Lounge ve ofisler bulunuyor.

Gelen yolcu bölümünde bankalar, kafe ve restoranlar, araç kiralama ofisleri, otel rezervasyon bankoları var. Giden yolcu katında ise kafe ve restoranların yanı sıra kitap, giyim, aksesuar ya da hediyelik eşyalar alabileceğiniz mazağalar var. Meşhur Murano cam sanatı örneklerinden satın alamadıysanız havaalanından da alabilirsiniz. Duty Free mağazası da var. Havalimanının en üst katında ise sigara içme alanı, bir teras ve VIP Lounge bulunuyor.

23/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Venedik Seyahat Rehberi
Venedik Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Paz
Pzt
Sal
Çar
Per
Paz
Pzt
Sal
Çar
Per
14ºC
11ºC
11ºC
11ºC
12ºC
19ºC
20ºC
20ºC
19ºC
19ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
2 saat 40 dk
Ankara
2 saat 10 dk
Antalya
2 saat 10 dk
Bodrum
1 saat 50 dk
Gaziantep
2 saat 50 dk
İstanbul
1 saat 40 dk
İzmir
1 saat 40 dk
Trabzon
2 saat 50 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Marco Polo Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Marco Polo Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Marco Polo Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Marco Polo Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Marco Polo Havalimanı’na alternatif olarak Air Base Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Hangi hava yolları Marco Polo Havalimanı’na uçuş düzenliyor?

KLM Royal Dutch Airlines, Marco Polo Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Haritada Görüntüle
Para birimi