Tucson Uçak Bileti Ara

Tucson Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Arizona eyaletinde bulunan Tucson şehri, ABD’nin 32. büyük şehri olma özelliğini taşıyor. 2010 itibariyle yaklaşık 520 bin kişinin yaşadığı şehir nüfusu, banliyöler ile birlikte 1 milyona ulaşıyor. Phoenix’in 188 kilometre güneydoğusunda ve ABD-Meksika sınırının 98 kilometre kuzeyinde yer alan şehir, aynı zamanda Arizona eyaletinin ikinci büyük şehri. Şehirde, optoelektronik ve optik sistemlerin tasarımı ve üretimini yapan 150’ye yakın şirketin bulunması nedeniyle şehir “Optik Vadisi” olarak da anılıyor.

Şehrin kuzeyinde Sahuarita, kuzeybatısında Marana ve Oro Vadisi bulunuyor. Tucson şehir merkezi dışında ise, güneydoğuda Benson, kuzeyde Oracle ve Catalina, güneyde ise Green Vadisi yer alıyor. Tucson şehrinde yazlar çok sıcak ve kışlar ise ılıman geçiyor.

Ancak Phoenix’e göre deniz seviyesinden yüksekliği daha fazla olması nedeniyle her zaman serin havanın hakim olduğu görülüyor. Şehirde Tucson Folk Festivali, Tucson Festival of Books gibi birçok kültürel etkinlik görülmekle birlikte, ziyaret edilebilecek birçok park alanı bulunuyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Tucson uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Tucson varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Tucson uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tucson uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Tucson uçuşları Davis Monthan  Havalimanı, Marana Regional Havalimanı, Tucson Intl. Havalimanı'na düzenleniyor.

Tucson Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
23ºC
34ºC
Cum
Cmt
24ºC
35ºC
Cmt
Paz
24ºC
34ºC
Paz
Pzt
24ºC
35ºC
Pzt
Sal
24ºC
36ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Tucson Alternatif Ulaşım
Para birimi