Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) Uçak Bileti Ara

Popüler Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) Uçuşları

Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) Hakkında

Missouri’deki önemli limanlardan biri olan St Louis bağımsız bir şehir. 1764 yılında Pierre Laclede ve Auguste Chouteau tarafından kurulmuş. Özellikle liman kenti olması St Louis’in önemli bir yer olmasında büyük rol oynuyor. Büyük St Louis olarak adlandırılan metropolit bölge yaklaşık olarak 3 milyon nüfusa sahip. Missisipi Nehri civarında bulunan bu şehir ABD’nin en kalabalık 20 şehri arasında yer almaktadır. Şehir tarih boyunca Fransız ve İspanyol Krallıkları’na da bağlanmıştır.

St Louis resmi bir şehir olmadan önce bu alanda büyük bir orman vardı. Ve bu orman özellikle burada yaşayan yerlilerin yaşamlarını sürdürebilmesi ve avlanması için faydalıydı. Şehrin yine de yeşil yapısını korumaya çalıştığını söyleyebiliriz. Missouri Botanik Bahçesi, Forest Park ve Saint Louis Bazilikası buradayken gezebileceğiniz yerlerden bazıları. Yine şehir müzesi ve Sivil Savaş Müzesi de görülmeye değer.

Havalimanından Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) Şehir Merkezine Ulaşım

St. Louis şehir merkezinin 14 mil dışında yer alan Lambert–St. Louis Uluslararası Havalimanı’na indiğinizde kentin merkezine ulaşmak için çok sayıda rahat ve konforlu alternatife sahipsiniz. Terminal önünden gece ve gündüz fark etmeksizin neredeyse her saat taksiye binebilirsiniz. Havalimanında uluslararası araç kiralama firmalarının ofislerini bulmak ve buralardan araç kiralamak da mümkün. Ayrıca dilerseniz raylı sistem, otobüs, limuzin, özel servis araçları veya otel servislerinin araçlarından yararlanarak Lambert-St. Louis Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı tamamlayabilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Lambert-St. Louis Havalimanı’ndan kent merkezine ulaşımın ekonomik olduğu kadar hızlı yöntemlerinden biri günün büyük bölümünde yolculara hizmet veren havalimanı servislerini kullanmak. GO BEST Express servisleri sabah saat 06:00’dan akşam 22:00’a kadar yolcularını havalimanından şehrin merkezine getiriyor. Her 30 dakikada bir hareket eden servislerle ilgili bilgi alarak gerekirse rezervasyon yaptırmak için 1-877-785-4682 numaralı telefonla iletişime geçebilirsiniz. Şehre seyahat amacınız iş de olsa tatil de bu servislerden rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanından araç kiralamak isterseniz, seçenekleriniz arasında Alamo, Enterprise, Hertz, AVIS, National, Budget ve Thrifty gibi birçok alternatif var. Alamo’dan araç kiralamak isteyenler gerekli işlemlerle ilgili bilgi almak ve araç ayırtmak için (800) 462-5266 numaralı telefonu arayarak işlemlerini hızlandırabilirler. Eğer araç kiralama için tercihiniz AVIS olursa havalimanına gelmeden (800) 831-2847’yi arayabilirsiniz. Hertz için (800) 654-3131 ile ve Budget için (800) 527-0700 ile görüşebilirsiniz. Aracınızı kiraladığınızda havalimanı ile St. Louis şehrinin merkezi arasında bulunan yaklaşık 14 millik mesafeyi aşmak için kent merkezine doğru devam eden yönlendirmeleri takip etmeniz yeterli. Eğer yönünüzü kolayca bulma konusunda kendinize fazla güvenmiyorsanız, havalimanından ayrılmadan önce detaylı bir yol haritası edinmenizde yarar var. 

Raylı Sistem

Havalimanından merkeze gelirken toplu ulaşım araçlarından yararlanmak isteyenler için bir diğer seçenek ise raylı sistem. Metrolink ile havalimanından toplamda 37 istasyona doğrudan yolculuk yapabilirsiniz. Terminal 1 ve Terminal 2’den ulaşılabilen Metrolink istasyonlarından hattın ulaştığı pek çok noktaya hiç zorlanmadan seyahat edebilirsiniz.

Otobüs

Terminal 1 ve Terminal 2’den hareket eden havalimanı servisleri ile dakikalar içinde otobüslerin hareket noktasına ulaşabilir ve buradan MetroBus veya Greyhound otobüslerine aktarma yapabilirsiniz. Otobüslerin ücretleri genellikle bütçenizi fazla zorlamayacak kadar uygun sayılabilir.

Taksi

Lambert-St. Louis Havalimanı’nda Terminal 1’in 14 numaralı çıkışında, Terminal 2’nin ise 12 numaralı çıkışında taksileri bulabilirsiniz. Havalimanı taksilerine ödeyeceğiniz ücrete 4 dolar ekleniyor ve bunun dışında toplam ücret gittiğiniz yere göre farklılık gösteriyor. Eğer şehrin dışında yer alan, uzak sayılabilecek bir yere seyahat etmeniz gerekiyorsa, önce otobüs terminaline gelerek buradan otobüslerle yola devam etmeniz, bütçenizi zorlamadan seyahat etmenizi sağlayacaktır. Eğer yola çıkmadan önce taksi yolculuğunun sonunda ödemeniz beklenen ücreti belirlemeyi tercih ederseniz, şoförlerle konuşarak sabit bir taksi ücretiyle yolculuk yapmayı teklif edebilirsiniz. 

Limuzin

Lambert-St. Louis Havalimanı’ndan kent merkezine gelirken kendisini biraz şımartmak isteyen yolcular için limuzin kiralama alternatifleri de bulunuyor. A-VIP Limo and Car Service araçlarına rezervasyon yaptırmak için (314) 576-5211 numaralı telefonu arayarak size özel aracınızın hazırlanmasını isteyebilirsiniz. Bu alanda hizmet veren Cardinal Limousine Service için (618) 337-8839’u arayabilirsiniz. Kelly's Limousine Service araçlarını tercih ederseniz (618) 397-3510 numaralı telefonu ve Jed Limousine için (314) 429-2200 numaralı telefondan limuzin tipi araçlara rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Limuzinlerin en büyük avantajlarından biri özel şoförleri ile yolcularına hizmet vermeleri ve bu sayede araç kullanmanıza gerek kalmadan dilediğiniz yere özgürce seyahat etme olanağı sağlamaları. 

Otel Servisleri

Havalimanına gelmeden şehir merkezinde kalacağınız otelinizle görüşerek servis rezervasyonu yaptırdıysanız, uçağınızın iniş saatinde doğrudan servise binerek otelinize ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte havalimanına indiğinizde her iki terminalde bulunan telefonları kullanarak da otellere kolayca ulaşabilirsiniz. Terminal 1’de 12, 17 ve 18 numaralı kapıların yanında yer alan telefonlarla otel servisi için iletişime geçebilirsiniz. Terminal 2’de ise 12 numaralı kapının yakınında yer alan telefonlar otel servislerine rezervasyon yaptırmak isteyen yolcuların hizmetine sunuluyor. 

07 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) uçuşları Saint Louis Lambert Intl. Havalimanı, Spirit of St. Louis Havalimanı'na düzenleniyor.

Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) 12 saat 20 dakika, Ankara-Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) 11 saat 50 dakika, Antalya-Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) 12 saat, Bodrum-Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) 11 saat 50 dakika, Gaziantep-Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) 12 saat 30 dakika, İstanbul-Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) 11 saat 30 dakika, İzmir-Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) 11 saat 40 dakika, Trabzon-Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) 12 saat 10 dakika sürüyor.

Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
20ºC
29ºC
Paz
Pzt
19ºC
28ºC
Pzt
Sal
17ºC
21ºC
Sal
Çar
17ºC
27ºC
Çar
Per
17ºC
28ºC
Per
Uçuş Süreleri
12s 20dk
11s 50dk
11s 50dk
12s 30dk
11s 30dk
11s 40dk
12s 10dk
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Saint Louis (Amerika Birleşik Devletleri) Alternatif Ulaşım
Para birimi