Hofuf Uçak Bileti Ara

Hofuf Hakkında

Suudi Arabistan’ın doğusunda yer alan Hüfüf (Hofuf), Basra Körfezi kıyısında yer alıyor. Eski dönemlerden beri süregelen geleneksel yaşamıyla dikkat çeken şehirde görülebilecek harika saraylar ve pazarlar bulunuyor.

Hüfüf’ün nüfusu yapılan son sayıma göre 320 binin üzerinde. Bu da en azından ülkenin bu bölümündeki en kalabalık şehirlerden biri olmasını sağlıyor. Hüfüf’e El Ahsa Uluslararası Havalimanı’nı kullanarak ulaşabilirsiniz. Yakınlarında bulunan diğer büyük şehirler ise hava yoluyla ulaşımda tercih edebileceğiniz alternatifler arasında sayılabilir. Eğer şehre trenle gelmek isterseniz, başkent Riyad’dan 3 saatlik tren yolculuğuyla ulaşabilirsiniz. Dammam’dan ise trenle yolculuk sadece 1,5 saat sürüyor.

Hufuf, Hofuf, El Ahsa, El Hasa ve El Hassa gibi isimlerle de bilinen şehir dünyanın en büyük hurma üretim yerlerinden. Hüfüf’de yetişen hurmalar Avrupa ve Arap yarımadasında bulunan pek çok ülkeye ihraç ediliyor.

Tarihi kaleleri ve mağaralarıyla Arap rüyasını gerçeğe dönüştüren şehrin içinde ulaşım oldukça kolay. Araç kiralamak isterseniz, ihtiyacınız olan tek şey bir sürücü belgesi ve kimlik. Taksiler ise hem merkezde hem de havalimanı ve çevresinde rahatlıkla bulunabilen seçeneklerden. Üstelik burada araç sürücüsünü doğrudan telefonla arayabilir, sürücünüzden şehir içinde veya Basra Körfezi civarında istediğiniz noktaya götürmesini isteyebilirsiniz. Doğal mağaralarıyla dikkat çeken Jabl-e Gara Dağı ve Al-Oqair Plajı bölgede görebileceğiniz yerlerden bazıları.  

Pilav ve et ağırlıklı Arap yemeklerini bölgede keyifle tadabilirsiniz. Yemek konusunda dikkat etmeniz gereken şey ise özellikle eğer vejetaryenseniz, etsiz alternatif bulmakta zorlanma ihtimali. Eğer et yemekleriyle aranız fazla iyi değilse, yanınıza alacağınız küçük sandviçler gezi sırasında hayatınızı kurtaracak. Hüfüf’te mutlaka tadılması gereken meyve ise hurma. Hurmayı sade olarak yiyebilir veya geleneksel tatlıların içinde deneyebilirsiniz.  

Şehirde ucuza konaklamak için bütçe dostu küçük otelleri tercih edebilir veya daha pahalı 5 yıldızlı otellerde kalabilirsiniz. Lüks otellerde genellikle spor salonu bulunuyor. Ancak ülkede alkol satışı ve tüketimine izin verilmiyor ve bu yasak otellerde de geçerli. Eğer Hüfüf’e ve Suudi Arabistan’ın diğer şehirlerine seyahat etmeyi planlıyorsanız, gelmeden önce ülkede uygulanan yasaklarla ilgili bilgi edinmeniz önerilir.

Bulunduğu bölge nedeniyle şehir tüm yıl sıcak. Temmuz ve ağustos aylarında sıcaklık 40 derecenin üzerine yükselebiliyor. Buna karşılık daha ılıman geçen dönemlerde gelerek seyahatinizi kolaylaştırmanız mümkün. Sıcaktan fazla etkilenmemek adına mümkün olduğunca serin ve kapalı yerleri tercih edebilirsiniz.

Havalimanından Hofuf Şehir Merkezine Ulaşım

Suudi Arabistan’da Katar, Bahreyn ve Dubai’ye yakın bir konumda bulunan Hofuf’ta havayolu hizmetlerinin yürütüldüğü Al-Ahsa Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinin 22 kilometre batısında yer alıyor. Havalimanında yolcuların kent merkezine ulaşım talepleri, araç kiralama firmalarına ait özel araçların yanı sıra taksiler tarafından karşılanıyor.

Taksi

Al-Ahsa Uluslararası Havalimanı’nda yolcu taşıma izni olan tek firma Saptco’ya ait taksiler, 24 saat terminal binası çıkışındaki duraklarda yolcu bekliyor.

Araç Kiralama

Havalimanı içerisindeki ofislerinde araç kiralayan Avis, Europcar, Sixt, Thrifty, Holiday Autos, Budget, Economy ve EasyCar firmalarının geniş filolarından özel araç kiralayarak kent merkezine yarım saatte gidebilirsiniz.

17/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Hofuf uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Hofuf varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Hofuf uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Hofuf uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Hofuf uçuşları Al-Ahsa Havalimanı'na düzenleniyor.

Haritada Görüntüle
Hofuf Hakkında Daha Fazla
Hofuf Alternatif Ulaşım
Para birimi
x