King Khalid Intl Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google

Sizin için Seçtiğimiz King Khalid Intl Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

King Khalid Intl Havalimanı Hakkında

King Khalid Uluslararası Havalimanı, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’ın 35 km kuzeyinde yer alan önemli bir havalimanıdır. 1983 yılında Riyad'ın artan uluslararası ve yerel hava taşımacılığı gereksinimlerini karşılamak amacıyla inşa edilen havaalanı günümüzde Suudi Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin bir üssü olan Riyad Havalimanı’nın yerini aldı. NASA’nın uzay mekikleri için alternatif bir uçuş vazifesi gören King Khalid Uluslararası Havalimanı, iki büyük pistten oluşuyor. Suudi Arabistan’da, Cidde Havaalanı sonrasında ikinci büyük havaalanı olan King Khalid Uluslararası Havalimanı’nı 2015 yılında 22,5 milyonu aşkın yolcu ziyaret etti.

King Khalid Intl Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Suudi Arabistan’ın başkenti olan Riyad’da bulunan King Khalid Havalimanı, dünyanın en büyük havalimanlarından biri aynı zamanda. Ülke için büyük bir ulaşım merkezi olan King Khalid Havalimanı, Riyad’ı da ülkeye ve dünyaya bağlıyor. King Khalid Havalimanı’ndan şehir merkezine çok farklı seçenekler olmamakla birlikte, karayolu ulaşımı üzerinden gidiş geliş yapılabilir.

Dünyanın çok sayıda ülkesine uçuşlar düzenlenen King Khalid Havalimanı’nda sayısız hizmetten faydalanabilirsiniz. Riyad şehrinde bulunan King Khalid Havalimanı’ndan kent merkezine ulaşım için seçenekleriniz fazla olmamakla birlikte, şehrin yoğun olmayan trafiği sayesinde hızlıca gidebilmeniz mümkün. Taksi başta olmak üzere transfer servisleri ve araç kiralama ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanında özel araçlar için park alanları da mevcut.

Taksi

Taksi, King Khalid Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz en kolay seçenek. Uçağınız indiği andan itibaren bulabileceğiniz taksiler ile şehir merkezine kısa sürede gidebilirsiniz. Trafiğin yoğun olmaması da şehir merkezine hızlıca gitmeniz için bir etken.

Transfer Servisi

Şehir merkezine gitmek için transfer araçları hem ekonomik hem kolay bir seçenek olabilir. Anlaşmış olduğunuz otelin size sunduğu ve havalimanında sizi bekleyen transfer aracı ile otelinize kolaylıkla gidebilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehir merkezine gitmek için diğer bir seçeneğiniz ise araç kiralama. King Khalid Havalimanı’nda bulunan araç kiralama ofislerinden kiraladığınız araçlar ile şehir merkezine konforlu şekilde gidebilirsiniz. Şoförlü veya şoförsüz kiralayabileceğiniz araçları şehir merkezindeki araç kiralama ofislerine teslim edebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmalarını öğrenmek için havalimanının internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

06/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden King Khalid Intl Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden King Khalid Havalimanı’na gitmek için çok sayıda seçenek olmamakla birlikte başta taksiler olmak üzere transfer servisi ve araç kiralama seçenekleri ile gidebilirsiniz. Ayrıca havalimanındaki park alanı sayesinde özel aracınızla gitmeyi de tercih edebilirsiniz.

Taksi

Yoğun olmayan trafiğinde rahatça gitmenizi sağlayacak taksiler ile şehir merkezinden King Khalid Havalimanı’na kısa sürede gidebilirsiniz. Şehrin her köşesinden binebileceğiniz taksiler sizin için maliyetli olsa da farklı seçeneklerin olmaması ve hızlı olması avantajıyla tercih edeceğiniz ulaşım aracı olacak.

Transfer Servisi

Anlaşmış olduğunuz otelin size sunduğu transfer aracı ile King Khalid Havalimanı’na gitmeyi tercih edebilirsiniz. Hem ekonomik hem hızlı bir seçenek olan transfer aracı ile kolayca uçağınıza yetişebilirsiniz.

Araç Kiralama

King Khalid Havalimanı’na gitmek için seçebileceğiniz en rahat seçenek araç kiralama olabilir. Şoförlü kiralayabileceğiniz araçların yanı sıra kendi şoförlüğünüzde şoförsüz olarak da kiralayabileceğiniz araçlar ile havalimanına rahat ve konforlu şekilde gitmeyi tercih edebilirsiniz. Araç kiralama firmalarının şehir merkezindeki ofislerinden araç kiralayabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Suudi Arabistan’ın başkenti olan Riyad şehrinde bulunan King Khalid Havalimanı’ndan uluslararası ve şehirlerarası uçuşlar düzenleniyor. Riyad için önemli bir ulaşım merkezi olan King Khalid Havalimanı’nda İç hat ve Dış hat uçuşlar için kullanılan dört tane terminal binası bulunuyor. Uçuş öncesi ve sonrasında temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bölümlerin yer aldığı King Khalid Havalimanı’ndan çok sayıdaki firmanın seferleri ile yolculuk edebilirsiniz.

Havalimanı binasında bebek odası, sağlık merkezi, kayıp eşya odası, cami, araç kiralama ofisleri, toplantı salonu ve VIP salonu bölümlerinin yanı sıra para işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz banka ATM’leri, alışveriş yapabileceğiniz mağazalar ve yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz mekanlar bulunuyor.

06/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Riyad Seyahat Rehberi
Riyad Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Sal
Çar
Per
Cum
Cmt
Sal
Çar
Per
Cum
Cmt
15ºC
10ºC
2ºC
5ºC
1ºC
24ºC
26ºC
19ºC
21ºC
19ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
2 saat 10 dk
Ankara
2 saat 40 dk
Antalya
2 saat 30 dk
Bodrum
2 saat 50 dk
Gaziantep
2 saat
İstanbul
3 saat
İzmir
3 saat
Trabzon
2 saat 20 dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x