Port San Juan Uçak Bileti Ara

Port San Juan Hakkında

Alaska’nın güneyinde yer alan Port San Juan, bölgenin en küçük yerleşim yerlerinden biri. Büyük şehirlere ve ülkenin önemli sanayi, kültür ve turizm merkezlerine oldukça uzak bir mesafede yer alan Port San Juan, aynı zamanda soğuk iklimi ile bilinen bir yer.

Port San Juan ve çevresinde yaşayan halk genellikle balıkçılıkla geçimini sağlıyor. Alaska’nın balık işleme tesisleri her yıl ülkenin ve dünyanın farklı bölgelerinden buraya sezonluk işlerde çalışmak isteyen işçileri de çekiyor.

Port San Juan’da iklim genel olarak yıl boyunca soğuk. Bununla birlikte yaz aylarında sıcaklıklarda bir miktar artış yaşanıyor ve buzlar eriyor. Yılın büyük bölümünü kapsayan soğuk kış döneminde ise kar ve buzlanma bölgede yoğun olarak görülüyor. Port San Juan, özellikle muhteşem doğası ve baş döndüren harika manzaraları ile ziyaretçileri kendisine çekiyor. Bölgede yapılabilecek farklı aktivite seçeneklerini de genellikle iklim koşulları belirliyor. Kış döneminde Port San Juan ve çevresinde yaşam şartları genel olarak son derece zorlayıcı. Bu nedenle bölgeyi ilkbaharda ve yazın kısmen sıcak geçen günlerinde ziyaret etmelisiniz.

Port San Juan’da yeme içme seçenekleri de genellikle balık ve deniz ürünleri ağırlıklı. Bununla birlikte yaz döneminde farklı sebze ve meyvelerle hazırlanan lezzetleri de burada bulabilirsiniz. Bölgeyi özellikle kışın soğuk geçen günlerinde ziyaret etmek planlarınız arasındaysa yola çıkmadan bavulunuzu dikkatli hazırlamalı ve soğuktan koruyacak giysilerinizi mutlaka yanınızda getirmelisiniz.

Havalimanından Port San Juan Şehir Merkezine Ulaşım

Haritada Görüntüle
Para birimi
x