Omaha Uçak Bileti Ara

Omaha Hakkında

Omaha, Amerika Birleşik Devletleri’nin Nebraska eyaletinde nehir kenarına konumlanmış bir kenttir. Missouri Nehri yanına kurulmuş şehir oldukça yeşil bir şehirdir. Amerikan tarihinde uzun yıllar taşımacılık anlamında etkili olan şehir günümüzde de özellikle hayvancılık ve et üretimi konusunda önemli bir yere sahiptir. Hatta ABD’nin Chicago’dan sonra ön önemli et merkezi olarak kabul edilir.

Şehirde karasal iklim görülür. Yazlar çok sıcak geçmez genelde yazın yağış olmaz. Ortalama yaz sıcaklığı 25-26 derece dolaylarındadır. Kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçer. Şehri gezmek için en uygun zamanların yaz ayları olduğunu söyleyebiliriz. Kent merkezinin 400 bin aşkın nüfusu vardır. Omaha’da hayvanat bahçesi, Joslyn Müzesi, Durham Müzesi, Lauritzen Bahçesi gibi yerler gezilebilir. Şehir içi ulaşımda otobüs, taksi ya da araç kiralama seçenekleri değerlendirilebilir.

Havalimanından Omaha Şehir Merkezine Ulaşım

Eppley Airfield’den Omaha şehir merkezine havalimanı özel shuttle servislerini kullanarak, taksiye binerek, varsa otelinizin havalimanı servisi ile ya da araç kiralayarak kolayca ulaşabilirsiniz. Ulaşım maliyetinizi düşük tutmak isterseniz belediye otobüsü en iyi alternatif.

Taksi

Havalimanı bagaj teslim alanının çıkışında bulunan taksi durağını kolayca görebilirsiniz. Normal trafik koşullarında havalimanından şehir merkezine taksi ile 20 dakikadan kısa sürede ulaşmanız mümkün.

Shuttle Servis

Havalimanında 3 ayrı shuttle servis firmasının araçları hizmet veriyor. Terminal binasının alt katında bulunan 3 numaralı kapıdan girdiğinizde kolayca görebileceğiniz ‘Ground Transportation Center’, shuttle servisler konusunda size detaylı bilgi verebilir.

Araç Kiralama

Araç kiralama firmalarının ofislerini terminal binasının alt katındaki 3 numaralı kapının yanında bulabilirsiniz. Toplam 9 araç kiralama firması havalimanında hizmet veriyor. Hazır olan aracınızı 5 numaralı kapıdan geçerek kolayca ulaşabileceğiniz özel park alnından teslim alabilirsiniz. Kiraladığınız araçla havalimanından şehir merkezine gitmek için Abbott Dr yolunu takip etmelisiniz.

Otobüs

Toplu taşıma araçlarını tercih ediyorsanız her 30 dakikada bir kalkan 16 numaralı otobüsle yarım saat içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Otel Servisi

Omaha’da bulunan bazı otellerin havalimanı servis hizmeti bulunuyor. Bu hizmetin bedeli genelde taksilerden biraz daha maliyetli olsa da aracınız uçağınız indiğinde hazır olacağından ve bagaj teslim noktasında karşılanacağınızdan son derece rahat ve hızlı bir ulaşım seçeneği.

15 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Omaha uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Omaha varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Omaha uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Omaha uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Omaha uçuşları Eppley Airfield Havalimanı, Millard Havalimanı, Offutt Air Force Base Havalimanı'na düzenleniyor.

Omaha Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
9ºC
21ºC
Cum
Cmt
4ºC
14ºC
Cmt
Paz
11ºC
20ºC
Paz
Pzt
10ºC
15ºC
Pzt
Sal
10ºC
14ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Omaha Alternatif Ulaşım
Para birimi