Oklahoma City Uçak Bileti Ara

En Ucuz Oklahoma City Uçak Biletleri

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Oklahoma City Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin güneyinde yer alan Oklahoma City, aynı adlı eyaletin başkentidir. Önemli bir Kızılderili yerleşim alanı olan Oklahoma City’ye özellikle 1800’lü yılların başından itibaren İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinden gelen göçmenler yerleşmiştir. ‘’Oklahoma Toprak Hücumu’’ adı verilen toplu göçle bölgeye gelen yerleşimciler zamanla şehrin bugünkü halkının atalarını oluşturmuştur.

Oklahoma aynı zamanda bir petrol şehridir. Kentte ptrol üretimi ve işletmeciliği önemli bir yer tutar. Yıl boyu ılıman ve sıcak bir iklimin etkisinde olan kentte özellikle yaz ayları çok sıcak geçer. Kışlarsa daha ılımandır. Amerika Birleşik Devletleri ile Meksika arasında önemli bir geçiş noktası olan Oklahoma City’de Kongre Binası, Şehir Sarayı ve Oklahoma Nehri kenarında bulunan parklar görülmesi gereken yerler arasındadır.

Havalimanından Oklahoma City Şehir Merkezine Ulaşım

Will Rogers World Havalimanı’ndan Oklahoma City şehir merkezine taksiyle veya kiraladığınız araçla rahatça gidebilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine giden hiçbir toplu taşıma aracı yok, ancak shuttle otobüsler nispeten uygun fiyatları ile bu açığı kapatıyor. Lüks bir ulaşım aracını tercih ederseniz limuzin kiralayabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından bineceğiniz taksi ile şehir merkezine normal şartlarda yaklaşık 13 dakikada ulaşabilirsiniz. Maliyeti ortalama 25 dolar civarında.

Araç Kiralama

Dokuz ayrı araç kiralama firması havalimanında terminal binasının dışında özel bir alanda hizmet veriyor. Geliş terminalinden bu alana ücretsiz shuttle servisleri ile birkaç dakikada ulaşmak mümkün. Kiraladığınız araçla şehir merkezine gitmek için havalimanı çıkışında I-44 otoyoluna bağlanın ve 3 mil kadar kuzey yönünde ilerleyin; daha sonra I-40 otoluna girin ve şehir merkezi tabelalarını takip edin. Normal trafik şartlarında 15 dakikadan kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Limuzin

Havalimanında bir limuzin kiralama şirketi de bulunuyor. Konforlu bir yolculuk için önceden rezervasyon yaptırarak limuzin kiralayabilirsiniz. Rezervasyon için btv.solutions adresini ziyaret ediniz.

Otobüs

Oklahoma City’ye halk otobüsü hizmeti sunan Embark’ın havalimanında çalışan hattı bulunmuyor. Ancak havalimanında shuttle servis hizmeti sunan ve hem kent merkezine hem de şehrin farklı noktalarına yolcu taşıyan firmalar mevcut. Bazı shuttle firmaları kapıdan kapıya hizmeti sunuyor. Size en uygun shuttle otobüsünü geliş terminalindeki danışma masasından öğrenebilirsiniz.

05 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Oklahoma City uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Oklahoma City varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Oklahoma City uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Oklahoma City uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Oklahoma City uçuşları Downtown Havalimanı, Tinker Havalimanı, Wiley Post Havalimanı, Will Rogers World Havalimanı'na düzenleniyor.

Oklahoma City yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Oklahoma City 13 saat 10 dakika, Ankara-Oklahoma City 12 saat 40 dakika, Antalya-Oklahoma City 12 saat 50 dakika, Bodrum-Oklahoma City 12 saat 40 dakika, Gaziantep-Oklahoma City 13 saat 20 dakika, İstanbul-Oklahoma City 12 saat 20 dakika, İzmir-Oklahoma City 12 saat 30 dakika, Trabzon-Oklahoma City 13 saat sürüyor.

Oklahoma City Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
23ºC
36ºC
Cum
Cmt
24ºC
37ºC
Cmt
Paz
24ºC
38ºC
Paz
Pzt
27ºC
38ºC
Pzt
Sal
22ºC
39ºC
Sal
Uçuş Süreleri
13s 10dk
12s 40dk
12s 50dk
12s 40dk
13s 20dk
12s 20dk
12s 30dk
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Oklahoma City Alternatif Ulaşım
Para birimi