Mineralnıye Vodı Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Mineralnıye Vodı Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Mineralnıye Vodı Hakkında

Rusya’nın Kuzey Kafkasya Bölgesi’nde yer alan Mineralnye Vody, SPA merkezleriyle ünlüdür. Şehrin adı Rusça’da ‘Mineralli Su’ anlamını taşımaktadır. Stavropol Kırayı’na bağlı küçük bir yerleşim birimi olan kent, Kuma Nehri kıyılarındadır ve ülkenin ana demiryolu hatlarından birisi olan Rostov-na-Donu – Bakü (Azerbaycan) hattı üzerinde yer almaktadır. Mineralnye Vody’nin kuruluşu, 1870’li yıllarda, bölgede gerçekleşen demiryolu inşaatına dayanmaktadır. 1878 yılında ‘köy’ statüsü elde eden şehrin ilk adı, kurulduğu topraklar Kırım Giray Sultanlığı’na ait olduğu için ‘Sultanovsky’dir.

Yıldan yıla, özellikle madencilik faaliyetleri ile büyüyen Mineralnye Vody, 1924 yılında bugünkü adını almıştır. Kent ekonomisi SPA turizmine ve gıda sektörü faaliyetlerine dayanmaktadır. Şehrin mineral zengini yeraltı suları, kentte SPA turizminin gelişmesine olanak tanımıştır.

Şehir ayrıca, şifalı olduğuna inanılan çamurlarıyla da ünlüdür. Kutsal Meryem Ana Katedrali, Pokrova Katedrali, St. Nicholas Kilisesi, Yerel Çekirdek Müzesi, Mineralnye Vody Garı ve şehir parkı kentin ilgi çekici turistik gezi noktalarıdır. Mineralnye Vody; kış ayları soğuk, yaz ayları ılımandır ve yıl boyunca önemli ölçüde yağış almaktadır. Mineralnye Vody Havaalanı şehrin 4 km. batısındadır.

Havalimanından Mineralnıye Vodı Şehir Merkezine Ulaşım

Mineralli su anlamına gelen Mineralnye Vody, Rusya’nın güneybatı kısmında bulunan Stavropol Krayı bölgesinde yer alan küçük bir şehir. Maden suyu yatakları bakımından zengin olan bu şehre ulaşım sağlamak için Stavropol Krayı bölgesi boyunca, Mineralnye Vody haricinde, Cherkessk, Kislovodsk, Pyatigorsk, Yessentuki gibi birçok şehre hizmet veren Mineralnye Vody Uluslararası Havalimanı’na seyahat etmeniz gerekiyor.

Mineralnyne Vody, Kuma Nehri boyunca konumlanıyor. Yüzölçümü son derece küçük ve nüfusu az olan bu şehirde, toplu taşıma imkanları oldukça sınırlı. Dolayısıyla şehir içerisinde taksi kullanımı ve araç kiralama seçenekleri daha yaygın; yine de dilerseniz, otobüslerle de birçok bölgeye seyahat etmeniz mümkün.

Şehir içinde bulunan Mineralnye Vody Tren İstasyonu ise şehirler arası veya ülkeler arası transferler için hizmet veriyor. Havalimanı ile şehir merkezi arasında 4 km’lik bir mesafe bulunuyor, bu sebeple ulaşımda zorluk yaşamayacaksınız. Dilerseniz otobüs ile, dilerseniz araç kiralayarak veya taksiye binerek gitmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Terminalin yakınından kalkan 10 veya 11 numaralı otobüsler aracılığıyla, tren istasyonuna veya merkezi otobüs durağına ulaşım sağlamanız mümkün. Bu araçlar, yaklaşık yarım saatte bir hareket ediyor ve yaklaşık yirmi ila yirmi beş dakikalık bir süre içerisinde yolculuklarını tamamlıyor. Havalimanından şehir içine ulaşımın yanı sıra, şehir içi toplu taşıma ulaşımında tek seçeneğiniz otobüs. Otobüsler aracılığıyla, şehrin her bölgesine seyahat edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında araç kiralama ofisleri yer alıyor. Uçuşunuzdan sonra bu ofislerden kolaylıkla aracınızı kiralayabilir, daha konforlu ve özgür bir seyahat deneyimleyebilirsiniz. Eğer isterseniz, aracınızı internetten rezervasyon yöntemiyle de ayırtabilirsiniz.

Taksi

Gelen yolcu alanının sağında yer alan taksi durağından taksi bulabilir, gideceğiniz yere pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Mineralnye Vody’de taksi ulaşımı son derece hesaplı.

08/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Mineralnıye Vodı Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
-3ºC
10ºC
Sal
Çar
-4ºC
13ºC
Çar
Per
0ºC
16ºC
Per
Cum
1ºC
16ºC
Cum
Cmt
5ºC
17ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
1s 10dk
1s 50dk
1s 40dk
1s 50dk
1s 50dk
1s 30dk
1s 50dk
1s 30dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x