Stavropol Uçak Bileti Ara

Stavropol Hakkında

Rusya Federasyonu'nun güneybatısında yer alan küçük bir şehir olan Stavropol, ''Şetkale'' olarak da biliniyor. Şehrin adının kaynağı ise birçok kişiye göre kale inşaatı sırasında bulunan ve taştan yapılan büyük bir haça dayanıyor. ''Haçın şehri'' anlamına gelen Stavropol, eski çağlarda önemli bir merkez olsa da günümüzde Rusya'nın en sakin ve küçük şehirlerinden biri.

Kentin geçim kaynağı genellikle makine, giyim ve ağaç işleme gibi endüstri dallarına dayanıyor. Şehirde ayrıca sayıları fazla olmasa da civarda gezinti yapabileceğiniz harika yeşil alanlar ve kent merkezine karşınız çıkacak tarihi ve turistik yapılar da var.

Stavropol'u ziyaret etmek için en ideal dönem ise hava sıcaklıklarının gitgide yükselen seviyelere ulaştığı ilkbahar ve yaz ayları. Rusya'nın kuzey bölgelerine kıyasla kentte hava sıcaklıkları yıl boyunca daha yüksek olsa da özellikle kış aylarında yapacağınız ziyaretlerde bavulunuzda soğuktan koruyan kalın giysilere de yer vermeyi unutmayın.

Havalimanından Stavropol Şehir Merkezine Ulaşım

Gelişmiş bir kentin sahip olması gereken tüm özellikleri içerisinde barındıran Stavropol şehrinde toplu ulaşım ağı şehrin neredeyse geneline yayılmış durumda. Hem güzergah anlamında hem de ulaşım çeşitliliği bakımından şehir oldukça gelişmiş bir toplu ulaşım sistemine sahip.

Otobüs, troleybüs, minibüs, taksi ve araç kiralama, şehir içi ulaşımın büyük bir ihtiyacını karşılıyor. Bu araçların durakları da Stavropol’de kolaylıkla görebileceğiniz yerlerde bulunuyor. Şehir içi ulaşım hizmetinin mesai saatleri ise genelde sabah 05.30 ve akşam 22.30 arasında. Stavropol Havalimanı’na iniş yaptığınızda şehir merkezine gitmek için banliyö treni, minibüs, otobüs, taksi gibi ulaşım araçlarından birini kullanarak kısa süre içerisinde merkeze ulaşabilirsiniz.

Tren

Havalimanından şehir merkezine kadar trenler ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz Şehrin merkezine kadar geldikten sonra ise buradan yine dilediğiniz noktaya trenlerle devam edebilirsiniz. Şehir içinde yer alan tren istasyonundan hem şehir dışına hem de şehir içine hizmet veren banliyö trenleri mevcut.

Otobüs

Stavropol Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın demirbaşlarından biri olan şehir otobüslerinin bilet ücreti oldukça ucuz. Toplamda 27 farklı güzergaha sahip şehir otobüslerinin aktif olarak hizmet verdiği Stavropol’de havalimanından şehre otobüsle ulaşım çok rahat. Stavropol Havalimanı’nın hemen dışında görebileceğiniz otobüs duraklarından gideceğiniz yere göre güzergahlardaki durakları kontrol ederek binebilirsiniz.

Minibüs

Toplamda 61 minibüs durağı ile şehir içinde hizmet veren şehir minibüsleri, yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği toplu ulaşım araçları arasında yer alıyor. Hem ucuz olması hem de hızlı olması sebebiyle şehrin en popüler ulaşım aracı olan Stavropol minibüslerinden faydalanmak istiyorsanız ortak bilet sistemi üzerinden ücret ödemeniz gerekiyor.

Stavropol Havalimanı terminal binası çıkışında hazırda bekleyen minibüsler sayesinde şehrin birçok farklı noktasına kolaylıkla ulaşmanız muhtemel. 4, 102a, 102d, 102, 108, 119, 120a Aeroport, 120, 125 ve 127 numaralı minibüs hatlarından birini gitmek istediğiniz yere göre seçerek ve 18 ruble gibi bir ücret ödeyerek ulaşmanız mümkün. 120a Aeroport minibüsünün ücreti de diğerlerine göre daha fazla; 30 ruble.

Taksi

Taksiyle ulaşımın bir hayli revaçta olduğu şehirde Stavropol Havalimanı’ndan taksiye binerek, yaklaşık olarak 400-500 ruble civarında bir ücret ödeyerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 19 kilometrelik bu yolculuğunuzu taksiyle sağlamak istiyorsanız en ekonomik ve popüler taksi şirketlerinden olan OPUS (+7 879 227 89 56) ya da Evropa Taxi’yi (+7 865 256 66 66) arayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Kiraladığınız araç ile rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabileceğiniz Stavopol’de özellikle de havalimanı içerisinde Sixt, Avis, Auto Europe, Alamo, Budget, Fox Rent a Car gibi dünyaca ünlü araç kiralama şirketleri var.

18/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Stavropol uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Stavropol varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Stavropol uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Stavropol uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Stavropol uçuşları Shpakovskoye Havalimanı'na düzenleniyor.

Stavropol yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Stavropol 1 saat 20 dakika, Ankara-Stavropol 1 saat 50 dakika, Antalya-Stavropol 1 saat 30 dakika, Bodrum-Stavropol 1 saat 50 dakika, Gaziantep-Stavropol 1 saat 50 dakika, İstanbul-Stavropol 1 saat 20 dakika, İzmir-Stavropol 1 saat 40 dakika, Trabzon-Stavropol 1 saat 30 dakika sürüyor.

Para birimi