SUAeroflot

Ucuz Aeroflot Uçak Bileti

SU Aeroflot Hakkında

Rusya Hükümeti tarafından 1923 yılında kurulan Aeroflot Rusya'nın dünya üzerinde en çok bilinen markalarından birisidir. Köklü bir tarihe sahip ve teknolojik gelişmelere daima açık bir havayolu olan Aeroflot, dünya üzerinde 52 ülkede 130 noktaya uçmaktadır. Günlük uçuş sayısı 250'nin üzerinde olan Aeroflot Hava Yolları'nın yıllık yolcu sayısı 18 milyon civarındadır. Havayolunun merkezi Moskova'dadır ve 15.600'e yakın çalışanı vardır. Skyteam isimli havayolu birliğinin üyesidir ve birçok başka firma ile partnerlik yapıyor.

Rusya'nın ve dünyanın en büyük havayolu firmalarından olan Aeroflot; Antalya Havalimanı ve İstanbul üzerinden Rusya'ya uçuşlar gerçekleştiriyor.

Checkin İşlemleri Aeroflot Check-In İşlemleri

Aeroflot Havayolları, online check-in işlemlerine kalkıştan 24 saat önce izin verirken 45 dakika kala online check-in işlemlerini kapatıyor. Amerika Birleşik Devletleri, Tel Aviv ve Şanghay’a gerçekleştirilen uçuşlarda online check-in işlemleri kalkışa 1 saat kala bitiyor. Havalimanındaki check-in işlemleri, uçağın hareketine 2 saat kala açılırken kalkışa 40 dakika kaldığında check-in işlemini yaptırmayan yolcular uçuş haklarını kaybediyor. Tüm yolcular uçağın kalkışına en geç 20 dakika kala biniş kapısında hazır bulunmalıdır.

Checkin İşlemleri Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Business sınıfı yolcularına, en fazla 32 kg ağırlığında 2 adet çanta hakkı verilirken Comfort sınıfında 23 kg’lık 2 çanta ve Ekonomi sınıfında 23 kg’lık 1 çanta hakkı tanınıyor. İki yaşını geçmemiş bebeği bulunan yolcular, ekstra 10 kg’lık 1 çanta imkânına sahip. Uçağa el bagajı ile binmek isteyen Business sınıfı yolcuları, 15 kg’lık 1 el çantasını yanlarına alabilirken diğer sınıflardaki yolcular ise 10 kg’lık 1 el çantası ile uçağa binebiliyorlar.

Checkin İşlemleri Aeroflot Koltuk Seçimi

Online veya havalimanında check-in gerçekleştiren yolcular, diledikleri koltuğu seçerek seyahat edebiliyorlar.

Checkin İşlemleri Aeroflot Diz Mesafesi

Aeroflot Havayolları ile seyahat eden Business yolcuları için oldukça geniş koltuklar yatak haline dönüştürülebiliyor. Koltuklara monte edilmiş açılıp kapanabilir yemek masasının yanı sıra usb portu, şarj soketi de koltuklarda yer alıyor. Ayrıca diş fırçası ve macunu, göz maskesi, havlu ve terlik de yolculara dağıtılıyor. Comfort sınıfı koltukları, 96 cm diz mesafesi ve 49 cm koltuk genişliği ile yolculara rahat bir yolculuk vaat ediyor. Koltuklarda 10 inçlik monitör, usb portu ve şarj soketi de yer alıyor. Talep eden tüm Comfort yolcularına yastık, göz maskesi, battaniye ve terlik de veriliyor. Standart donanıma sahip Ekonomi sınıfındaki üçlü koltuklarda seyahat eden yolcuların uçuşları 8 saatten fazla sürüyorsa, yastık ve battaniye kullanabiliyorlar.

Checkin İşlemleri Aeroflot Yiyecek, İçecek ve İkram

Aeroflot Havayolları’nda gerçekleşen uçuşların süresine bağlı olarak Business yolcularına sabah, öğle ve akşam yemeğinin yanında atıştırmalıklar da ikram ediliyor. Ayrıca yolcular vejetaryen yemekler de tercih edebiliyorlar. Comfort sınıfındaki yolcular, uçuş saatine göre 3 öğün yemekten yararlanabiliyorlar. Kısa uçuşlarda ise daha aperatif tarzı yiyecekler ikram ediliyor. Ekonomi sınıfına plastik tabaklarda servis edilen yemek menüleri düzenli olarak farklı lezzetler ile değiştiriliyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun’da aradığım Aeroflot uçuşlarını bulabilir miyim?

Enuygun’da Aeroflot uçuşlarını bulabilirsiniz. Enuygun, hava yolunun anlık verilerini direkt olarak çeker ve diğer hava yollarıyla karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih ve destinasyon için tüm Aeroflot uçuşlarını bir arada görebilir ve diğer hava yollarıyla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Enuygun’dan Aeroflot uçak bileti aldım online check-in ve PNR sorgulama işlemlerini nasıl yaparım?

Enuygun’dan aldığınız Aeroflot uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Enuygun’da Aeroflot kampanyalarından faydalanabilir miyim?

Aeroflot tarafından düzenlenen tüm aktif kampanyalardan Enuygun’da da faydalanabilirsiniz. Kampanyalar sayfamızda tüm kampanyaları bir arada inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uçuş listeleme sayfamızda hava yollarının kampanyalı fiyatlarını görebilir ve Enuygun’dan uçak bileti alırken bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Aeroflot Künye

IATA kodu: SU

Kuruluş tarihi: 03/17/1923

Uçak sayısı: 199 uçak

Uçuş noktaları: 125 nokta

Para birimi