Krasnodar Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Krasnodar Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Krasnodar Hakkında

Krasnodar, Karadeniz kıyısına yakın Rusya Federasyonu’na bağlı Kuban eyaletinin başkentidir. Şehrin içinden geçen Kuban Nehri, Kafkasya ırkı olan Çerkez Adige Özerk Cumhuriyeti’ne sınır oluşturur. Konum olarak Gürcistan’ın kuzeyinde, Kırım’ın doğusunda yer alır. Karadeniz ve Azak Denizi’ne yakınlığı nedeniyle, bölgenin iklimi ılımandır ve ekonomik yönden stratejik bir konumdadır. Nüfusun çoğunluğu Kazak Rusları’dır. Ayrıca Hemşinliler, Adıge, Kürtler, Ahıska Türkleri, Ukraynalı ve Tatarlar da bulunur. Şehri gezmeye Hiperboloid Kulesi, Devlet Tarih ve Arkeoloji Müzesi, Eyalet-Fakovalenko Bölgesel Sanat Müzesi’den başlanabilir. Kuban Nehri’nin onda birlik alanı üzerindeki araziye kurulan Park Sunny Island-Solnecny Ostrov Park görülmesi gereken diğer bir noktadır.

Şehrin en cazip bölgelerinden biri de Noel Parkı’dır. Park alanında; kafeler, kilise, benzin istasyonları, hipermarket, alışveriş merkezi bulunur. 2011 yılında Forbes dergisi tarafından en prestijli şehirlerden biri olarak seçilen Krasnodar, 2014 yılında Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmıştır. Şehrin denizden yüksekliği 25-30 metredir. Buradaki otel ve turist tesislerinin çokluğu, Rusya’nın en çok ziyaret edilen yöresi olmasını sağlar.

Buzdolabı magnetleri, cam figürler, ağaç ürünleri, seramik ve mutfak eşyaları, heykelcikler ve matruşka Krasnodar’a has hediyelik ürünlerdir. Şehrin doğusunda Paszkowski Krasnodar Uluslararası Havaalanı bulunur. Şehir merkezine 12 kilometre uzaklıktaki havaalanı yalnızca iki terminalden oluşur. Şehir içi ulaşımda tramvay, troleybüs ve otobüs kullanılır.

Havalimanından Krasnodar Şehir Merkezine Ulaşım

Rusya’nın Krasnodar şehrinde bulunan Krasnodar Havalimanı, Rusya’nın yedinci büyük, şehrin ise en büyük kapasiteli havalimanı olma özelliğini taşıyor. Şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunan Krasnodar Havalimanı, sivil kategoride ve uluslararası alanda hizmet veriyor.

Her yıl çok sayıda yolcuyu Krasnodar şehrine taşıyan Krasnodar Havalimanı çeşitli hizmetleri ile yolculara ve ziyaretçilere farklı deneyimler yaşatıyor. Yeme içme mekanları, alışveriş mağazaları ve çok çeşitli hizmetleri ile yolcuların tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak hazırlanmış olan Krasnodar Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için de çeşitli seçenekler mevcut.

Ulaşımı da oldukça kolay olan Krasnodar Havalimanı’ndan kent merkezine ulaşmak için çok sayıda alternatifiniz var. Krasnodar şehir merkezine 12 kilometre mesafedeki Krasnodar Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi, tren, otobüs ve araç kiralama seçenekleri ile kolaylıkla gidebilirsiniz.

Taksi

Taksi, Krasnodar Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için seçeceğiniz en hızlı seçenek olabilir. Uçağınız indiği andan itibaren binebileceğiniz taksiler ile şehir merkezine kısa sürede gidebilirsiniz. Havalimanında sizi bekleyen taksi araçları ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz.

Tren

Şehir merkezine girmek için trenler en ekonomik seçeneklerden birisi olacak. Havalimanından binebileceğiniz Aeroexpress trenleri ile şehir merkezine kısa sürede gitmeniz mümkün. Taksilere göre daha ekonomik olan trenler sizin için iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Havalimanındaki Sochi Autorans otobüsleri ile şehir merkezine rahatça gidebilirsiniz. Farklı saatlerde farklı otobüs hatları ile gidebileceğiniz şehir merkezine kısa sürede ulaşmanız mümkün. Binmeden önce gideceğiniz yere göre hangi otobüse binmeniz gerektiğini öğrenmeyi unutmayın.

Araç Kiralama

Şehir merkezine gitmek için diğer bir seçeneğiniz ise araç kiralama. Krasnodar Havalimanı’nda bulunan araç kiralama ofislerinden kiraladığınız araçlar ile şehir merkezine konforlu şekilde gidebilirsiniz. Şoförlü veya şoförsüz kiralayabileceğiniz araçları şehir merkezindeki araç kiralama ofislerine teslim edebilirsiniz.

10/05/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Krasnodar Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
12ºC
25ºC
Cum
Cmt
16ºC
30ºC
Cmt
Paz
18ºC
32ºC
Paz
Pzt
18ºC
33ºC
Pzt
Sal
20ºC
34ºC
Sal
Uçuş Süreleri
1s 50dk
1s 30dk
1s 20dk
1s 30dk
1s 40dk
1s 50dk
1s 30dk
1s 30dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x