Leicester Uçak Bileti Ara

Leicester Hakkında

İngiltere’nin Doğu Midlans bölgesinde yer alan Leicester, aynı zamanda bağlı olduğu bölgenin yönetim merkezi olarak kabul ediliyor. Ülkenin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Leicester’de geçmiş yıllarda yaşayan ve "Corieltaüvieicest" adı ile bilinen topluluk, bölgenin aynı zamanda bilinen ilk yerleşimcileri. Şehrin adının ise Legro Nehri civarından yer alan bir kamp alanının adının zamanla değişerek ‘’Leicester’’ halini aldığı tahmin ediliyor.

1485 yılında sona eren Güller Savaşı’nda hayatını kaybeden son York Kralı 3. Richard’ın Leicester’de yer alan bir kiliseye gömüldüğü bilinse de tam olarak hangi kilise olduğu konusunda net bir bilgi yok. İngiltere’nin nüfusu en hızlı yükselen şehirlerinden biri olan Leicester’de günümüzde yaklaşık 450 bin kişi yaşamını sürdürüyor. Sanayi Devrimi’nin de etkisi ile gitgide güçlenen ve gelişen şehirde inşa edilen üretim tesisleri bölgenin kalkınmasını hızlandırarak Leicester’in ülkenin önemli ticaret kentlerinden biri olmasını sağlamış durumda.

Kenti ziyaret etmek için yılın hangi dönemini tercih ederseniz edin Leicester ve çevresini rahatlıkla keşfedebilirsiniz. Şehre gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerler arasında ise aynı zamanda Britanya’nın tek uzay merkezi olan Milli Uzay Merkezi (National Space Centre) ilk akla gelenlerden biri. Antik Roma kalıntılarını görebileceğiniz Jewry Wall Müzesi ise özellikle tarih meraklılarının ilk duraklarından biri olmayı başarıyor. Şehirde ayrıca özellikle küçük çocuklarla birlikte hoş vakit geçirebileceğiniz Bradgate Park ve Abbey Park gibi yerler de ziyaretçileri bekliyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Leicester uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Leicester varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Leicester uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Leicester Hakkında Daha Fazla
Leicester Alternatif Ulaşım
Para birimi