Kona Uçak Bileti Ara

Kona Hakkında

Hawaii, Amerika Birleşik Devletleri’nin takımada şeklindeki eyaletlerinden biri. Eyaletin ve ABD’nin en büyük adası ise Büyük Ada. 9 bölgeden oluşan ve aynı zamanda Hawai’i adıyla da anılan adanın en önemli merkezlerinden biri de Kona.

Tarihi adı “Rüzgar altı” olan ve Güney ile Kuzey Kona olarak iki bölgeye ayrılan Kona’da eyaletin genelinde olduğu gibi turizm en önemli geçim kaynağı. Özellikle tüplü ve tüpsüz dalış, su sporları, yunus ve deniz kaplumbağası turları ve okyanus hayatı turları adanın en önemli turistik aktiviteleri. Kona’da ayrıca Magic Sand, Manini’owali Plajı ve Makalawena gibi meşhur plajlar da bulunuyor. Büyük Ada’nın diğer bir özelliği de eyaletin uluslararası havalimanlarından ikisine ev sahipliği yapması.

4 adet havalimanı bulunan eyaletin en büyük adasında yer alan uluslar arası havalimanlarından biri de Kona’da. Kona Uluslararası Havalimanı, ABD ve Kanada’dan gelecek yolculara Hawaii kapılarını açıyor. Yıllık 3 milyona yakın yolcu ağırlayan ve Kona’nın Keahole adlı yerleşimi yakınlarında bulunan havalimanı ayrıca uzay aracı Challenger’ın geçirdiği kazada hayatını kaybeden Ellison Onizuka adına açılmış bir de uzay müzesine ev sahipliği yapıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kona uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Kona varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kona uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Kona uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Kona uçuşları Keahole Havalimanı'na düzenleniyor.

Kona uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Kona uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Kona Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
18ºC
27ºC
Paz
Pzt
18ºC
28ºC
Pzt
Sal
18ºC
28ºC
Sal
Çar
18ºC
28ºC
Çar
Per
19ºC
28ºC
Per
Haritada Görüntüle
Kona Hakkında Daha Fazla
Kona Alternatif Ulaşım
Para birimi