Port Said Uçak Bileti Ara

Port Said Hakkında

Mısır’da bulunan Süveyş Kanalı’nın Akdeniz girişinde yer alan iki liman kentinden biri olan Port Said, aynı zamanda ülkenin en önemli turizm ve sanayi kentlerinden de biri… Ülkede insani gelişmişlik açısından ikinci sırada bulunan şehir, Asya ve Afrika üzerine kurulu olmasıyla da İstanbul’la birlikte iki kıta üzerine kurulu tek metropolitan şehir olma özelliğine sahip.

Her yıl yüzlerce deniz taşıtının kullandığı Süveyş Kanalı çevresinde kurulu olan Port Said, 1859 yılında kurulmasının verdiği dezavantajla pek fazla tarihi ya da turistik özelliğe sahip değil. Ancak 30 kilometreyi aşan sahilleriyle ülkenin en önemli turizm şehirleri arasında yer alıyor. Şehirde bir de 1800’lerin sonlarında inşa edilmiş 56 metre yüksekliğinde bir deniz feneri bulunuyor.

Şehrin bir diğer özelliği ise ABD’de bulunan Özgürlük Anıtı’nın aslında bu şehir için yapılmış olması. Süveyş Kanalı’nı kullanan ya da kullanacak olan deniz araçlarının yakıt ikmali yapmak için kullandığı bu kent, kimyasal ürünler, sigara, işlenmiş gıda ve tekstil ham maddesi konusunda gelişmiş bir konumda. Ayrıca ülkede üretilen malların dünyaya açıldığı liman. Şehrin tek havalimanı ise şehrin 7 kilometre dışında, Akdeniz kıyısında bulunuyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Port Said uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Port Said varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Port Said uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Port Said uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Port Said uçuşları Port Said Havalimanı'na düzenleniyor.

Port Said Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
25ºC
30ºC
Per
Cum
25ºC
31ºC
Cum
Cmt
24ºC
29ºC
Cmt
Paz
24ºC
29ºC
Paz
Pzt
25ºC
29ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Port Said Hakkında Daha Fazla
Port Said Alternatif Ulaşım
Para birimi