Akabe Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Akabe Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Akabe Hakkında

Ürdün’ün limana sahip tek şehri olan Akabe, Akabe Körfezi’nin kıyısında yer alan önemli ticaret merkezlerindendir. Şehrin nüfusu 70.000 dolaylarındadır. Stratejik bir öneme sahip Akabe’de Akdeniz ikliminin yoğun etkisi görülür. Kış ayları oldukça yağışlı ve serin geçerken, yaz aylarında sıcaklık maksimum seviyeye çıkmaktadır. Akabe’de sualtı dalışı ve su sporları etkinlikleri oldukça gelişmiştir. Yapılan yat ve bot turlarıyla Kızıldeniz rahatlıkla gezilebilmektedir. Akabe Kalesi, Akabe Müzesi, Türk Hamamları ve Ayla Arkeolojik Alanı şehrin önemli turistik alanlarıdır.

Şehirde düzenlenen Aqabe Water Festival, The Aqaba Traditional Arts Festival ve the Jerash Festival önemli turistik etkinliklerin düzenlediği organizasyonlar olarak bilinmektedir. Ürdün’ün geleneksel yemeklerinin sıkça yer aldığı Akabe’de şık restoranlara rastlamak mümkündür. Ürdün pilavı, makluba, mensef ve muskan şehrin en önemli geleneksel alternatifleri arasında bulunmaktadır. Ayrıca Dünya Mutfağından çeşitli ürünler şehir genelinde yer alan kafelerde insanlara sunulmaktadır. Deniz kenarında olması sebebiyle bir marinaya sahip olan Akabe’de geceleri şık bir yemek yenilebilmektedir.

Hem yerel ürünlere hem de dünyaca ünlü markalara rahatlıkla ulaşabileceğiniz alışveriş alanlarına sahip olan şehirde olduk fazla seçenek söz konusudur. Ülkede en çok tercih edilen King Hussein International Airport’tan Akabe şehrine rahatlıkla ulaşım mümkündür.

Havalimanından Akabe Şehir Merkezine Ulaşım

Kral Hüseyin Uluslararası Havalimanı’ndan Akabe şehir merkezine taksi ile kolayca ulaşabilirsiniz. Havalimanı shuttle servisleri de yolcuları şehrin farklı noktalarına götürüyor.

Tüm yolculuğunuzu daha konforlu bir hâle getirmek isterseniz araç kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Ayrıca Akabe şehrindeki bazı konaklama merkezleri misafirlerine havalimanı servis hizmeti sunuyor.

Taksi

Havalimanı çıkışında taksileri hemen görebilirsiniz. Akabe şehir merkezine taksi ile ulaşım yaklaşık 20 dakika sürüyor. Ücreti ise ortalama 15 Ürdün Dinarı. Bazı taksilerde taksimetre cihazı olmayabiliyor ya da kullanılmıyor. Bu sebeple ücret konusunda şoförle önceden konuşmanız tavsiye ediliyor.

Shuttle Servis

Havalimanında özel bir firma tarafından çalıştırılan shuttle servisler bulunuyor. Sadece şehir merkezine değil, Akabe kentinin farklı noktalarına da bu servislerle ulaşabilirsiniz. Servis güzergâhlarını ve saatlerini havalimanında bulunan danışma merkezinden öğrenebilirsiniz.

Araç Kiralama

Daha konforlu bir ulaşım aracına ihtiyaç duyuyorsanız havalimanında araç kiralamanız da mümkün. Kiraladığınız araçla şehir merkezine sadece 15 dakika içinde ulaşabilirsiniz. Üstelik havalimanı yolu üzerinden oldukça düz ve basit bir rota izlemeniz yeterli.

Otel Servisleri

Akabe şehrinde bulunan bazı oteller müşterileri için havalimanı servis hizmeti veriyor. Otel servisleri normal şartlarda taksilerden biraz daha maliyetli olur ancak son derece konforlu bir şekilde kalacağınız yere ulaşmanızı sağlar. Önceden otelinizle görüşerek randevu almanız gerektiğini unutmamalısınız.

15/03/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Akabe Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
12ºC
25ºC
Çar
Per
9ºC
25ºC
Per
Cum
11ºC
22ºC
Cum
Cmt
9ºC
23ºC
Cmt
Paz
9ºC
22ºC
Paz
Uçuş Süreleri
1s 40dk
1s 20dk
1s 50dk
1s 20dk
1s 40dk
1s 40dk
1s 30dk
1s 40dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x