Franz-Josef-Strauss Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Franz-Josef-Strauss Havalimanı Hakkında

Almanya’nın en büyük havalimanları arasında ikinci sırada yer alan Münih Franz Josef Strauss Havalimanı, 1992 yılının Mayıs ayında faaliyete geçmiştir. Almanya’da bulunan Münih-Riem Havalimanı’nın kapasitesinin yetersiz kalması akabinde inşa edilen havalimanı, sivil statüde hizmet veriyor. Almanya’nın Freising şehrine yakın bir yerde inşa edilmiş havalimanının, Almanya’nın en büyük üçüncü kenti olan Münih’e olan uzaklığı 28 kilometredir. Havalimanı ile kent merkezi arasında ulaşım toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Modern tasarıma sahip baraj taşıma sistemine de sahip olan havalimanının aynı zamanda kargo taşıma kapasitesi de yıllık yaklaşık 160 bin tondur. Yurt içi ve yurt dışı uçuşların gerçekleştirildiği uluslararası havalimanı, dünyanın her bölgesindeki kent merkezlerine uçuş imkânı sağlıyor. Skytrax Enstitüsü tarafından Münih Franz Josef Strauss Havalimanı, “Beş Yıldızlı Havalimanı” ilan edilmiştir. Bu unvanın yanı sıra havalimanı, “Avrupa’nın En İyi Havalimanı” ödülüne de layık görülmüştür.     

Franz-Josef-Strauss Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Şehrin kuzeydoğusunda bulunan Münih Havalimanı’ndan şehrin birçok noktasına tren, otobüs, taksi ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel aracınızla da şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Tren

Münih Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilmek için kullanabileceğiniz bir raylı sistem bulunuyor. Terminal 1 ve 2’den 10 dakika aralıklarla kalkan trenler ile iki farklı hat üzerinden şehir merkezine gitmeniz mümkün. S1 tren hattı ile Neufahrn, Moosach, Laim, Munich Hauptbahnhof, Marienplatz ve Ostbahnhof’a gidiş yapabilirken, s8 tren hattı ile Ostbahnhof, Isartor, Marienplatz, Karlsplatz/Stachus, Hauptbahnhof, Laim and Pasing ve Herrsching’e gidebilirsiniz. İki hat için de en uzak noktaya gidiş için 50 dakikalık bir sürenizi olacak. İkinci seçenek olan hızlı tren ile ise havaalanı içerisindeki terminaller arasında gidiş geliş yapmanız mümkün.

Taksi

Münih Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Terminal 1’de beş tane ve Terminal 2’de bir tane olmak üzere her terminalde taksi hizmeti bulunuyor. Gidilen kilometreye göre ücret yazan taksiler ile şehir merkezine makul ücretlerle gidebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz taksi şirketleri ve telefon bilgilerine havalimanının internet sitesinden ulaşmanız mümkün.

Otobüs

Münih şehir merkezine gidişinizi sağlayacak bir diğer araç ise otobüsler. Tercih edebileceğiniz çok sayıda otobüs bulunmakla birlikte, havalimanının her iki terminalinde de çok sayıda otobüs durağı mevcut. Gideceğiniz yere göre tercih etmeniz gereken otobüsü, havalimanının internet sitesindeki otobüs bilgilerinden inceleyebilirsiniz.

Araç Kiralama

Münih Havalimanı Terminal 1’de bulunan araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan araç kiralama şirketleri arasında; Avis, Enterprise, Budget, Europcar, Hertz, Sixt, Buchbinder ve Thrifty yer alıyor. Birden fazla nokta arasında yolculuk yapacaksanız, rezervasyonunuzu yaptırırken aracınızı önceden teslim alacağınız ve sonrasında teslim edeceğiniz yerleri bildirmeyi unutmayın. Yol durumuna göz atmak için ise havalimanı internet sitesindeki yol durumu sayfasından bilgi alabilirsiniz.

10/06/2019 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Franz-Josef-Strauss Havalimanı'na Ulaşım

Almanya’nın Frankfurt Havalimanı’ndan sonra ikinci büyük havalimanı olan Münih Havalimanı, aynı zamanda Avrupa’nın yedinci işlek havalimanı durumunda. Dünyanın en işlek 30 havalimanı listesine girmeyi başaran Münih Havalimanı, Münih’in 30 kilometre kuzeydoğusunda bulunuyor. Münih Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşımı sağlamak için tren, otobüs, özel araç ve araç kiralama gibi çok sayıda seçeneğiniz mevcut. Havalimanının kendisinin açık ve kapalı katlı otoparkları da diğer seçenekler arasında.

Tren

Şehir merkezinden Münih Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz raylı sistem bulunuyor. Terminal 1 ve 2 binalarına 10 dakika aralıklarla kalkan trenler ile gitmeniz mümkün. S1 tren hattı ile Neufahrn, Moosach, Laim, Munich Hauptbahnhof, Marienplatz ve Ostbahnhof’dan gidiş yapabilirken, S8 tren hattı ile Ostbahnhof, Isartor, Marienplatz, Karlsplatz/Stachus, Hauptbahnhof, Laim and Pasing ve Herrsching’den havalimanına gidiş yapabilirsiniz. İki hat için de en uzak noktadan havalimanına gidiş 50 dakikalık bir sürenizi alacak.

Taksi

Şehir merkezinden Münih Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Gidilen kilometreye göre ücret yazan taksiler ile havalimanına makul ücretlerle gitme şansını bulabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz taksi şirketleri ve telefon bilgilerine havalimanının internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Münih şehir merkezinden havalimanına gidişinizi sağlayacak bir diğer araç ise otobüsler. Tercih edebileceğiniz çok sayıda otobüs bulunmakla birlikte, havalimanının her iki terminalinde de çok sayıda otobüs durağı mevcut. Bineceğiniz yere göre tercih etmeniz gereken otobüsü, havalimanının internet sitesindeki otobüs bilgilerinden inceleyebilirsiniz.

Araç Kiralama

Münih Havalimanı’na gidebilmek için araç kiralamayı da tercih edebilirsiniz. Araç kiralama şirketleri arasında; Avis, Enterprise, Budget, Europcar, Hertz, Sixt, Buchbinder ve Thrifty yer alıyor. Yol durumuna göz atmak için ise havalimanı internet sitesindeki yol durumu sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Havalimanında iç hatlar ve dış hatlar terminalleri için toplam 2 tane terminal binası bulunuyor. Oldukça büyük bir alanı kaplayan Münih Havalimanı terminallerde sağlık servisleri, araç kiralama ofisleri, bankalar, kayıp eşya servisi, eşya emanet, kablosuz internet, telefon şarj etme yerleri gibi bölümlerin yanı sıra alışveriş yapabileceğiniz giyim mağazaları, yiyecek mekanları, casino, sağlık merkezi, doktor, eczane, bebek bakım odası, otel, toplantı odası gibi bölümler bulunuyor.

10/06/2019 Tarihinde Güncellenmiştir.
Münih Seyahat Rehberi
Münih Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
5ºC
8ºC
0ºC
-2ºC
-1ºC
17ºC
19ºC
8ºC
5ºC
6ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
2 saat 50 dk
Ankara
2 saat 20 dk
Antalya
2 saat 30 dk
Bodrum
2 saat 10 dk
Gaziantep
3 saat
İstanbul
1 saat 50 dk
İzmir
2 saat
Trabzon
2 saat 50 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Franz-Josef-Strauss Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Franz-Josef-Strauss Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Franz-Josef-Strauss Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Franz-Josef-Strauss Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Franz-Josef-Strauss Havalimanı’na alternatif olarak Memmingen Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Hangi hava yolları Franz-Josef-Strauss Havalimanı’na uçuş düzenliyor?

Turkish Airlines, Austrian, Pegasus, AnadoluJet, Franz-Josef-Strauss Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Hangi hava yolları Franz-Josef-Strauss Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor?

AnadoluJet İstanbul şehirlerinden Franz-Josef-Strauss Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Haritada Görüntüle
Para birimi