Buenos Aires - Adana Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
12.776 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
15 saat 50 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adana) 19°C / 7°C
Şu anda Adana Yerel Saati
GMT +3

Buenos Aires Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

J. Newbery Havalimanı

Buenos Aires merkezinden havalimanına gitmek için tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri arasında taksi, otobüs ve araç kiralama bulunuyor.

Taksi

Şehrin her yerinde hizmet veren siyah ve sarı renkli taksiler sayesinde havalimanına çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Size konforlu ve güvenilir bir yolculuk sunacak olan taksilere şehrin her noktasından binebilirsiniz.

Otobüs

Ekonomik bir ulaşım seçeneği olan şehir otobüslerine otobüs istasyonu veya duraklardan binerek havalimanına hem hesaplı hem kolayca gitme şansına sahipsiniz.

Araç Kiralama

Keyifli bir yolculuk eşliğinde havalimanına gitmek isteyenler için şehir merkezinde araç kiralama firmaları bulunuyor. Bu firmalardan kiralayabileceğiniz araçları kullanarak havalimanına keyifli ve diğer araçlardan bağımsız bir şekilde gidebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan Jorge Newbery Havalimanı’ndan uluslararası ve şehirlerarası uçuşlar sağlanıyor. Jorge Newbery Havalimanı’nda, tek terminal binası bulunuyor. Özellikle Uruguay, Bolivya, Brezilya, Şili ve Paraguay’a uçuşlar düzenlenen havalimanı, şehrin kıyı sahil şeridinde olan manzaralı bir konumda yer alıyor.

Jorge Newbery Havalimanı’ndan uçuşlar düzenleyen firmalardan bazıları; Aerolineas Argentinas, Gol Transportes Aereos, LAN Airlines, LAN Argentina, Macair Jet, Sol Lineas Aereas ve TAM Airlines olarak sayılabilir.

02/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Pistarini Havalimanı

Buenos Aires şehir merkezinden Ministro Pistarini Havalimanı’a gitmenizi sağlayacak çeşitli ulaşım alternatifleriniz var. Bunlar arasında, taksi, otobüs, minibüs ve araç kiralama gibi seçenekler bulunuyor.

Taksi

Şehrin her bölgesinden rahatlıkla çağırabileceğiniz taksilere binerek hızlı bir şekilde Ministro Pistarini Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Çok sayıda ticari taksinin hizmet verdiği şehirde, nerede olursanız olun taksi bulmakta zorlanmayacaksınız. Hızlı bir ulaşım aracı olan taksiler sayesinde uçağınıza kolayca yetişebilirsiniz.

Otobüs

Ekonomik bir ulaşım seçeneği olarak şehirdeki otobüs istasyonundan veya duraklardan binebileceğiniz otobüsler ile havalimanına gitmeniz oldukça kolay. Hesaplı olmayı ve cebini korumayı isteyen yolcular için otobüsler iyi bir seçenek olabilir.

Araç Kiralama

Araç kiralama, şehir merkezinden havalimanına gitmek için tercih edilebilecek keyifli bir seçenek. Şehir merkezindeki Alamo, Annie Millet, Hertz, National, Avis ve Localiza firmalarından kiralayabileceğiniz araçlarla havalimanına yolculuk yapabilirsiniz. Ancak Buenos Aires’in yoğun trafiğinde araba kullanırken dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatalım.

Havalimanı Bilgileri

Arjantin’in en önemli havalimanı olan Ministro Pistarini Havalimanı, Buenos Aires merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Yoğun olarak Air France, Alitalia, British Airways, South African Airways ve United Airlines firmalarının uçuşlarının sağlandığı havalimanında, üç tane terminal binası yer alıyor.

A terminalinden uluslararası uçuşlar sağlanırken, B terminalinden şehirlerarası uçuşlar yapılıyor. C terminalinden ise ulusal birçok küçük firmanın uçuşları düzenleniyor. Havalimanı binası içerisinde, yolcuların iş amaçlı kullanımları için bir internet, faks ve fotokopi odası bulunmakla birlikte ücretli olarak çok daha fazla hizmetin yer aldığı VIP bölümü de mevcut. Yolcular, havalimanındaki banka ATM’lerinden para işlemlerini yapabilirken, kaliteli restoranlarda yemek yiyebilir ve ünlü mağazalardan alışveriş yapabilirler.

08/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adana Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından şehre ulaşmak son derece kolay.

Adana yönüne olmasa da havalimanından havayollarına ait servisler ile Havaş otobüsleri de yer alıyor. Ancak bu otobüsler sadece Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenliyor. 

Belediye Otobüsleri

Adana’nın en yüksek nüfuslu Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsü gidiyor. Havalimanı çıkışında yer alan duraklardan binebileceğiniz otobüs ile şehir merkezine, Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ve Çukurova Üniversitesi’ne ulaşabilirsiniz.

Hastane – Akıncılar güzergahında işleyen metronun istasyonlarına da 135 numaralı otobüsle gitmek mümkün. Otobüsler sabah 06.00 ile 19.00 saatleri arasında her saat başı gidiş ve geliş yönünde hareket ediyor.

Minibüs ve Dolmuş

Havalimanında otobüslerden daha sık hareket eden ve kısa mesafe olduğu için daha çok tercih edilen minibüs ve otobüsler de yer alıyor. Havalimanı yolcularını şehre taşıyan Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı adında iki hat bulunuyor. Minibüs ve dolmuşlar iki yönde de birkaç dakika arayla geçiyor desek yanlış olmaz.

Taksi

Şakirpaşa Havalimanı’ndan Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine ulaşmak için taksiyi de kullanabilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için taksi pahalı bir araç değil. 

Özel Araç

Adana Şakirpaşa Havalimanı, şehirde kendi özel aracıyla gezmek isteyenlere de çeşitli imkanlar sunuyor. İç Hatlar Terminali’nde 5 adet, Dış Hatlar Terminali’nde 4 adet olmak üzere havalimanında 9 adet araç kiralama ofisi bulunuyor.

Havalimanında ayrıca 569 araç kapasiteli açık otopark da yer alıyor. Havalimanı çıkışındaki Barış Bulvarı’nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı takip edildiği takdirde bu yol sizi şehrin merkezinde yer alan Sabancı Camii, Girne Bulvarı, Yüreğir Otogarı ve Adana Arkeoloji Müzesi’ne kadar götürüyor.

19/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Adana Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
7ºC
19ºC
Pzt
Sal
4ºC
19ºC
Sal
Çar
8ºC
19ºC
Çar
Per
11ºC
17ºC
Per
Cum
9ºC
19ºC
Cum
Haritada Görüntüle
Para birimi
x