• Anasayfa
  • Bilgi
  • Sırbistan’a kimlik kartı ile seyahat dönemi başlayacak

Sırbistan’a kimlik kartı ile seyahat dönemi başlayacak

busraguzeller

Türkiye ile seyahatlerde karşılıklı olarak pasaport yerine kimlik kartı kullanılması için gerekli yasal düzenleme Sırbistan Hükümeti tarafından tamamlandı.

Konuyla ilgili konuşan Türkiye Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy yasal düzenlemenin tamamlanmasıyla birlikte Sırbistan’a kimlikle seyahat döneminin başlaması için geriye sadece protokolün imzalanmasının kaldığını ve bu sürecin de kısa süre sonra tamamlanmasını beklediğini belirtti.

Uçak Bileti

NOT: Belirttiğimiz gibi anlaşma henüz imza aşamasında. İmzalar atıldığında ve Sırbistan'a kimlikle seyahat dönemi tam olarak başladığında seni tekrar bilgilendireceğiz.  

Sırbistan

Türkiye gibi Avrupa Birliği aday ülkeler listesinde yer alan Sırbistan’ın hükümetinden yetkili kişiler bu anlaşmanın turizmi canlandırarak iki ülkenin de ekonomisine katkı sağlayacağını düşündüklerini söyledi.

Eğer Sırbistan merak ettiğin bir ülkeyse bir Belgrad uçak bileti alarak Sırbistan kültürünü, mutfağını, Sırbistan'da gezilecek yerleri keşfe başlayabilirsin.


busraguzeller
Büşra Güzeller
184 Yazı
İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun oldu. Kariyeri boyunca farklı ajanslarda metin yazarı olarak çalıştı. Darcy adlı köpeğiyle vakit geçirmeyi, yeni yerler keşfetmeyi ve gurme rotaların izini sürmeyi seven yazar Enuygun'un sevilen seyahat içeriklerini üretiyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN