Turhal Otobüs Bileti Ara

Turhal Hakkında

Turhal Hakkında

Tokat şehrinin önemli bir ilçesi olan Turhal, özellikle Kurtuluş Savaşı sırasında milli mücadele döneminde gösterdiği kahramanlıklarla ve verdiği şehit sayılarıyla bilinen bir ilçe. Türkiye’nin pek çok ilçesi gibi uzun bir tarihe sahip olan Turhal, size pek çok tarihi ye ve doğa güzelliği sunacak bir yer. Turhal gezilerinde ilk görülmesi gereken yerlerden biri olan Turhal Kalesi, 5000 yıllık tarihi ile ülkemizin en eski kalelerinden biri olarak ilgi görüyor. Kaleye her dönemde eklemeler yapılmış ve günümüze kadar sadece surların bazı bölümleri ve burçlar kalabilmiş.

Turhal’ın çevrisi de yemyeşil Karadeniz yaylalarıyla dolu ve Türkiye’nin yayla turizmi konusunda en ilgi çeken yeri. Temiz havası ve görkemli ormanlarıyla Topçam Yaylası ve Yavuz Sultan Selim dönemi tarihi eserleriyle dikkat çeken Selemen Yaylası, burada mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Zinav Gölü ise hem size harika manzaralar hem de taze balıklar tadabileceğiniz şirin balıkçı restoranları sunan bir yer olarak çok seviliyor. Turhal ve Tokat bölgesinin en çok turist çeken yeri ise büyüleyici Kaz Gölü. Muhteşem bir gün batımı manzarasına sahip olan gölde tekne gezilerine ve balık avlama turlarına da çıkabilirsiniz.

Turhal Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Tokat merkezine 46 kilometre uzaklıkta bulunan küçük Turhal ilçesinin merkezine çok yakın olan terminalden yolcular kolaylıkla ilçenin birçok yerine yürüyerek gidebiliyorlar. Terminalde hizmet veren belediye otobüsleri ile de her mahalleye ve Tokat merkezine, ilçeler arası minibüslerle ise Tokat’ın ilçe ve köylerine gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Gültekin Topcam Caddesi ve Murat Alpat Caddesi gibi terminale yakın caddelerden her 30 dakikada bir hareket eden belediye otobüsleriyle Turhal Caddesi, Yaşvan Sokak, Turgut Özal Bulvarı ve Turhal Devlet Hastanesi gibi merkezi yerlere gidebilirsiniz. Turhal Kule Önü’de saat 06:45’ten 15:30’a kadar Tokat merkezine ulaşım sunan belediye otobüsleri de bulabilirsiniz.

Minibüsler

Turhal dolmuşlarıyla da terminalden ilçe merkezi olmak üzere Tokat, Zile, Şentürk ve Gülpınar gibi il ve ilçelere; Turhal Kalesi gibi tarihi yerlere kolayca gidebilirsiniz.

Taksi

Turhal Terminal Taksi, 24 saat boyunca yolculara hizmet veriyor. Turhal’da mesafeler oldukça yakın, bu nedenle taksileri de uygun fiyatlarla rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Turhal Terminali’ne Ulaşım

Turhal ilçesinin otobüs terminali, merkezi bir konumda olduğundan yürüyerek de ulaşılabiliyor. Turhal, çok küçük bir ilçe, bu yüzden ister yürüyerek ister ise belediye otobüsleri ve dolmuşlarla terminale kolayca gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Turhal Kule, Turhal Kalesi ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi Turhal Meslek Yüksekokulu gibi kalabalık noktalardan ve Mimar Sinan Mahallesi, Osmangazi Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi gibi büyük mahallerden belediye otobüslerini kullanarak terminale kolayca gidebilirsiniz. Sabah saat 08:00 ve 17:15 arasında Tokat’ta Toptancılar Sitesi ve Kampüs duraklarından kalkan belediye otobüsleriyle de kolayca Tokat merkezinden Turhal Terminali’ne gidebilirsiniz.

Minibüsler

İlçe merkezinin yanı sıra Tokat merkez, çevre ilçeler ve köylerden de terminale gitmek için saat başı kalkan ilçeler arası minibüslerden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Kazova Devlet Hastanesi karşısında durağı bulunan ve 24 saat taksi bulabileceğiniz 0532 734 21 09 numaralı Yıldız Taksi, 0356) 275 18 78 numaralı telefonla ulaşabileceğiniz Olimpiyat Taksi ve Cumhuriyet Caddesi’nde hizmet veren (0356) 275 47 48 numaralı Çiçek Taksi ile de çok uygun fiyatlarla otobüs terminaline gidebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Turhal Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Turhal
160 TL1412 sa
roomİzmir - Turhal
200 TL115 sa
roomAnkara - Turhal
100 TL16 sa
roomAdana - Turhal
140 TL110 sa
roomBursa - Turhal
160 TL111 sa 30 dk
roomAntalya - Turhal
220 TL114 sa 30 dk
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  12 saat schedule
 • İzmir
  15 saat schedule
 • Ankara
  6 saat schedule
 • Adana
  10 saat schedule
 • Bursa
  11 saat schedule
 • Antalya
  14 saat schedule
 • Trabzon
  8 saat schedule
expand_less