Turhal Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Turhal Hakkında

Turhal Hakkında

Tokat şehrinin önemli bir ilçesi olan Turhal, özellikle Kurtuluş Savaşı sırasında milli mücadele döneminde gösterdiği kahramanlıklarla ve verdiği şehit sayılarıyla bilinen bir ilçe. Türkiye’nin pek çok ilçesi gibi uzun bir tarihe sahip olan Turhal, size pek çok tarihi ye ve doğa güzelliği sunacak bir yer. Turhal gezilerinde ilk görülmesi gereken yerlerden biri olan Turhal Kalesi, 5000 yıllık tarihi ile ülkemizin en eski kalelerinden biri olarak ilgi görüyor. Kaleye her dönemde eklemeler yapılmış ve günümüze kadar sadece surların bazı bölümleri ve burçlar kalabilmiş.

Turhal’ın çevrisi de yemyeşil Karadeniz yaylalarıyla dolu ve Türkiye’nin yayla turizmi konusunda en ilgi çeken yeri. Temiz havası ve görkemli ormanlarıyla Topçam Yaylası ve Yavuz Sultan Selim dönemi tarihi eserleriyle dikkat çeken Selemen Yaylası, burada mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Zinav Gölü ise hem size harika manzaralar hem de taze balıklar tadabileceğiniz şirin balıkçı restoranları sunan bir yer olarak çok seviliyor. Turhal ve Tokat bölgesinin en çok turist çeken yeri ise büyüleyici Kaz Gölü. Muhteşem bir gün batımı manzarasına sahip olan gölde tekne gezilerine ve balık avlama turlarına da çıkabilirsiniz.

Turhal Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Tokat merkezine 46 kilometre uzaklıkta bulunan küçük Turhal ilçesinin merkezine çok yakın olan terminalden yolcular kolaylıkla ilçenin birçok yerine yürüyerek gidebiliyorlar. Terminalde hizmet veren belediye otobüsleri ile de her mahalleye ve Tokat merkezine, ilçeler arası minibüslerle ise Tokat’ın ilçe ve köylerine gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Gültekin Topcam Caddesi ve Murat Alpat Caddesi gibi terminale yakın caddelerden her 30 dakikada bir hareket eden belediye otobüsleriyle Turhal Caddesi, Yaşvan Sokak, Turgut Özal Bulvarı ve Turhal Devlet Hastanesi gibi merkezi yerlere gidebilirsiniz. Turhal Kule Önü’de saat 06:45’ten 15:30’a kadar Tokat merkezine ulaşım sunan belediye otobüsleri de bulabilirsiniz.

Minibüsler

Turhal dolmuşlarıyla da terminalden ilçe merkezi olmak üzere Tokat, Zile, Şentürk ve Gülpınar gibi il ve ilçelere; Turhal Kalesi gibi tarihi yerlere kolayca gidebilirsiniz.

Taksi

Turhal Terminal Taksi, 24 saat boyunca yolculara hizmet veriyor. Turhal’da mesafeler oldukça yakın, bu nedenle taksileri de uygun fiyatlarla rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Turhal Terminali’ne Ulaşım

Turhal ilçesinin otobüs terminali, merkezi bir konumda olduğundan yürüyerek de ulaşılabiliyor. Turhal, çok küçük bir ilçe, bu yüzden ister yürüyerek ister ise belediye otobüsleri ve dolmuşlarla terminale kolayca gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Turhal Kule, Turhal Kalesi ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi Turhal Meslek Yüksekokulu gibi kalabalık noktalardan ve Mimar Sinan Mahallesi, Osmangazi Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi gibi büyük mahallerden belediye otobüslerini kullanarak terminale kolayca gidebilirsiniz. Sabah saat 08:00 ve 17:15 arasında Tokat’ta Toptancılar Sitesi ve Kampüs duraklarından kalkan belediye otobüsleriyle de kolayca Tokat merkezinden Turhal Terminali’ne gidebilirsiniz.

Minibüsler

İlçe merkezinin yanı sıra Tokat merkez, çevre ilçeler ve köylerden de terminale gitmek için saat başı kalkan ilçeler arası minibüslerden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Kazova Devlet Hastanesi karşısında durağı bulunan ve 24 saat taksi bulabileceğiniz 0532 734 21 09 numaralı Yıldız Taksi, 0356) 275 18 78 numaralı telefonla ulaşabileceğiniz Olimpiyat Taksi ve Cumhuriyet Caddesi’nde hizmet veren (0356) 275 47 48 numaralı Çiçek Taksi ile de çok uygun fiyatlarla otobüs terminaline gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Turhal Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Turhal
230 TL3012 sa 19 dk
roomİzmir - Turhal
520 TL114 sa
roomAnkara - Turhal
280 TL85 sa 39 dk
roomAdana - Turhal
340 TL49 sa 30 dk
roomBursa - Turhal
475 TL111 sa 30 dk
roomAntalya - Turhal
520 TL114 sa 30 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Turhal otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Turhal otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Turhal otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Turhal yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Turhal 11 saat , İzmir - Turhal 14 saat , Ankara - Turhal 6 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Turhal seferleri bulunuyor?
expand_more
Tokat Kale Seyahat, Tokat Seyahat, Topçam Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Turhal seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  10 saat schedule
 • İzmir
  14 saat schedule
 • Ankara
  6 saat schedule
 • Adana
  10 saat schedule
 • Bursa
  11 saat schedule
 • Antalya
  14 saat schedule
 • Trabzon
  8 saat schedule
map placeholder
expand_less