Turgutlu Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Turgutlu Hakkında

Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Manisa iline bağlı Turgutlu ilçesi , Manisa şehir merkezine sadece 30 km mesafede konumlanıyor. Yüz ölçümü bakımından Manisa’nın en büyük ilçesi olma özelliğini taşıyan Turgutlu’ya Manisa’dan 25-30 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile ulaşmanız mümkün. Buna ek olarak, İstanbul’dan 8 saat 40 dakika, İzmir’den 23 dakika, Ankara’dan 7 saat, Bursa’dan 5 saat ve Antalya’dan ise 7,5 saatte otobüsle Manisa Turgutlu ilçesine ulaşabilirsiniz.

Turgutlu ilçesinde en çok ziyaretçi çeken yerlerin başında günün tüm yorgunluğunu atmaya imkan veren Orta Park geliyor. Parkın yanı başındaki Saat Kulesi de hem ilçenin hem de Manisa’nın sembol yapılarından biri. Turgutlu ilçe merkezine 20 dakikalık sürüş mesafesinde (17 km) olan Urganlı Kaplıcaları ise Turgutlu’nun termal turizmi açısından önemli bir potansiyeli olduğunu kanıtlar nitelikte. 60 santigrat derece sıcaklıktaki şifalı sularının siyatik, romatizma, cilt, sinir ve kadın hastalıkları ile hemoroide iyi geldiği düşünülüyor. Kaplıca suyunu içme suyu olarak kullanırsanız da böbrek, bağırsak ve mide problemlerinize çözüm bulabilirsiniz.

Şehzadeler şehri olarak bilinen Manisa’nın 17 ilçesinden biri olan Turgutlu, İzmir’den 45 km, Ankara’dan 535 km ve İstanbul’dan da 557 km uzaklıkta yer alıyor. İlçe merkezine 3 km mesafedeki Turgutlu Otogarı’na Manisa il merkezinden ve de diğer büyükşehirlerden aktarmalı ya da aktarmasız olarak çok sayıda otobüs seferine denk gelmeniz olası. Otogara vardıktan sonra taksiye binebilir veya toplu taşıma araçları ile Turgutlu ilçe merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Tarihi Milattan Önce 5. yüzyıla kadar uzandığı düşünülen Manisa Turgutlu’da antik kalıntılardan ziyade Osmanlı dönemine ait tarihi eserlere ve mimarilere rastlamanız daha yüksek ihtimal. Öncesinde Persler ve Romalılara da ev sahipliği yapan Turgutlu’nun yakınlarındaki Dalbahçe Köyü’ne uğrayarak bu tarihi atmosferi bizzat soluma fırsatı bulabilirsiniz.

Turgutlu Otogarı Hakkında

Manisa merkezine 104 kilometre uzaklıktaki Turgutlu ilçesinin otogarı, ilçe merkezinin çıkışında İzmir-Uşak Yolu üzerinde yolculara hizmet veriyor. Merkeze biraz uzak olduğu için otogardan ilçe merkezine ulaşım için yolculara belediye otobüsleri, minibüsler ve taksiler ulaşım hizmeti sağlıyor.

Belediye Otobüsü

Turgutlu Otogarı önünden hareket eden belediye otobüsleri; ilçenin ana caddeleri, merkezi noktaları ve hemen her mahallesine ulaştığı için yolcular tarafından tercih ediliyor. Otogardan belediye otobüsleriyle Özdilek Manisa Turgutlu AVM, Mimar Sinan Caddesi, Turgutlu Devlet Hastanesi, Turgutlu Adliyesi, Özel Egeumut Hastanesi, Turgutlu Devlet Hastanesi gibi pek çok merkezi noktaya ve Turgutlu Kent Müzesi, Irlamaz Rekreasyon Alanı gibi turistik noktalara 10-15 dakikalık yolculukla gidebilirsiniz.

Minibüs

Turgutlu Otogarı çevresinde durakları bulunan ve şehir içi ulaşım hizmet veren minibüslerle de Selvilitepe Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Yedi Eylül Mahallesi, Şehitler Mahallesi ve Atatürk Mahallesi gibi binlerce nüfusu birçok mahalleye, ana caddeye ve resmi dairelere otogardan rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 17 ve 35 numaralı Turgutlu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi minibüsleri ile ise Turgutlu Otogarı’ndan Manisa merkezinin yanı sıra Salihli, Saruhanlı, Kemalpaşa, Bayındır gibi çevre ilçelere ve köylere her yarım saatte bir gidebilirsiniz.

Taksi

Aceleniz varsa ve toplu taşıma araçları çalışma saatleri dışında otogardan Turgutlu merkezine gitmek istiyorsanız taksilerden de faydalanabilirsiniz. 7 gün 24 saat hizmet veren Turgutlu Yeni Garaj Taksi durağına 0236 313 77 75 numaralı telefonla ulaşabilir ve 5 dakikada otogarda olabilirsiniz.

Turgutlu Otogarı Hakkında

Turgutlu ilçe merkezine uzak bir konumda, İzmir-Uşak Yolu üzerinde yer alan Turgutlu Otogarı’na yolcuların kolayca ulaşabilmesi için belediye otobüsleri, minibüsler ve taksit hizmet veriyor. İlçeler arasında hizmet veren minibüslerle de Manisa, ilçeleri ve köylerinden her saat otogara rahatlıkla gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Sabah erken saatlerden gece 22:30’a kadar ilçe içinde ulaşım hizmeti sağlayan belediye otobüslerinin Turgutlu İlçe Devlet Hastanesi, Özdilek Manisa Turgutlu AVM, Mimar Sinan Caddesi, Eski Manisa Yolu, Özel Egeumut Hastanesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Turgutlu Meslek Yüksek Okulu, Turgutlu Tren Garı ve Cumhuriyet Caddesi gibi pek çok merkezi noktada duraklarını bulabilirsiniz. Her yarım saate bir Turgutlu Otogarı’na giden bir belediye otobüsü bulabilir ve 5-10 dakikalık bir yolculukla otogarda olabilirsiniz.

Minibüsler

İlçe içinde geniş bir güzergahları bulunan minibüslerle de Turgutlu Otogarı’na gidebilirsiniz. Cumhuriyet Mahallesi, Atatürk Mahallesi ve Selvilitepe Mahallesi gibi büyük nüfuslu Turgutlu mahallelerinde de durakları bulunan minibüsler, gece geç saatlere kadar ulaşım hizmeti sağlıyor.

Otogar içerisinden bulabileceğiniz, her saat hareket eden ilçeler ve köyler arasında hizmet veren minibüslerle de Turgutlu köyleri ve Manisa merkezinin yanı sıra Salihli, Alaşehir, Akhisar, Kula, Soma ve Gördes gibi Manisa’nın diğer ilçelerinden otogara gitmeniz mümkün.

Taksi

Turgutlu merkezinde 7 günü 24 saat hizmet veren taksi durakları bulabilir ve taksi ile kısa bir yolculukla Turgutlu Otogarı’na ulaşabilirsiniz. Tütüncü Sokak’ta durağını göreceğiniz Kent Taksi’ye 0530 127 29 45 numaralı telefonla, Selvilitepe Mahallesi'nde hizmet veren Uçak Taksi’ye 0532 130 612 59 40 numaralı telefonla ve Şehit Oğuz Erbay Sokak üzerinde durağını görebileceğiniz Adliye Taksi’ye ise 0 507 821 1481 numaralı telefon ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Turgutlu Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Turgutlu otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Turgutlu otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Turgutlu otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Turgutlu yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Turgutlu 8 saat , İzmir - Turgutlu 30 dakika , Ankara - Turgutlu 8 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Turgutlu seferleri bulunuyor?
expand_more
Alaşehir Sarıkız Turizm, Salihli Güven Turizm, Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Turgutlu seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  7 saat schedule
 • İzmir
  0 saat schedule
 • Ankara
  7 saat schedule
 • Adana
  13 saat schedule
 • Bursa
  5 saat schedule
 • Antalya
  7 saat schedule
 • Trabzon
  20 saat schedule
map placeholder
expand_less