Terme Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Terme Hakkında

Terme Hakkında

Samsun şehrine bağlı Terme ilçesi, Karadeniz sahillerine 10 dakika uzaklıkta, benzersiz doğal güzellikleri ile ilgi çeken bir ilçe. Karadeniz'in geneli gibi ormanlarla kaplı, yemyeşil bir yer olan Terme, doğayla iç içe dinlenmek için ideal bir yer. Terme’de ilk ziyaret edilecek yerler ise ilçenin çevresini saran güzel plajlar. Terme’ye çok yakın olan Kumcağız Plajı hem yerli halk hem de turistler arasında çok popüler. Çam ormanları arasında yer alan Çoban Yatağı Plajı ve Miliç Çamlığı da tertemiz denizde çam ormanı manzarası eşliğinde yüzebileceğiniz yerler. Terme çevresinde pek çok kuş türü ve vahşi yaşam zenginliğine sahip güzel göller de bulunuyor. Silindir ve Akgöl gibi muhteşem göller, yaban hayatı koruma bölgesi olarak korunuyor. Bu göllerin serin sularında yüzebilir, balık tutabilir ve tekneyle gezebilirsiniz.

Terme ilçesinin ilginç bir özelliği de burada bulunan Amazon Adası. Efsanevi bir medeniyet olan Amazonların yaşadığı düşünülen bu alanda düzenli olarak Amazonlar Çevre, Kültür ve Turizm Festivali düzenleniyor. Bu ilginç ada, Amisos Tepesi çevresinde oluşturulmuş yapay bir ada ve Amazon savaşçılarının heykelleri, etkileyici anıtlar, güzel restoranlar ve gezi alanlarıyla ilgi görüyor. Türkiye’nin pek çok yerinde olduğu gibi Terme’de de pek çok medeniyete ait tarihi izler var. Bu tarihi hazineleri gezmeye 1716 yılında inşa edilen ve Karadeniz’e özgü ahşap tarzda tasarlanan Yukarı Söğütlü Camii'ni gezmekle başlayabilirsiniz. Bu tarihi caminin etkileyici ahşap oyma işleri ve süslemeleri sizi çok etkileyecektir. Pazar Camii de Osmanlı mimarisinin güzel bir eseri olarak görülmeye değer bir yer. 1840 yapımı olan cami, günümüze kadar sağlam kalmış ve hala kullanılmaya devam ediyor. Terme de görülecek önemli yerlerden biri de yerel halk tarafından adaklar adanan Cüneyd-i Bağdati Türbesi. Yüzlerce yıllık bu yapı ünlü bir komutanın şehit olduğu tepede inşa edilmiş.

Terme ilçesinin çevresi çam ormanları ve büyüleyici göllerle çevrili olduğu için burada en popüler etkinlik de doğa yürüyüşleri. Her yaşa uygun rotaların bulunduğu yürüyüşlerle temiz havanın, yemyeşil Karadeniz ormanlarının ve vahşi yaşam güzelliklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Terme Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Samsun merkezine 57 kilometre uzaklıktaki Terme ilçesi, Karadeniz kıyısındaki güzel plajlarıyla ilgi görüyor. Terme Terminali, ilçe merkezinin tam ortasında bulunuyor ve zaten küçük bir ilçe olan Terme’nin her yerine terminalden kısa yürüyüşlerle veya belediye otobüsleriyle rahatça gidebilirsiniz. Samsun merkezine ve çevre ilçelere gitmek için ise minibüslerden faydalanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal belediye otobüsleri, ilçenin hemen her yerine uğradığı için terminalde yolcuların en çok tercih ettiği ulaşım aracı. Anafartalar Caddesi, Kocaman Caddesi ve Saray Caddesi gibi ana caddelere, ayrıca Fenk Mahallesi, Çay Mahallesi ve Elmalık Mahallesi gibi merkezi caddelere terminal belediye otobüsleriyle kısa sürede gidebilirsiniz.

Minibüsler

Terme Terminali’nden Samsun, Çarşamba, Ünye ve Tekkeköy gibi il ve ilçelere gitmek için faydalanabileceğiniz minibüsler, ilçenin ana caddelerine ve Costal Sahili gibi turistik yerlere de yolcuları taşıyor.

Taksi    

Terminal içinde ve çevresinde 7/24 hizmet veren taksi duraklarını kolayca bulabilirsiniz. Terme ilçesi oldukça küçük olduğu için uygun fiyatlarla ve 5 dakikada terminalden istediğiniz noktaya taksiyle rahatlıkla gitme şansınız var.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Terme Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Terme otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Terme otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Terme otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Terme yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Terme 13 saat , İzmir - Terme 16 saat , Ankara - Terme 8 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Terme seferleri bulunuyor?
expand_more
Ali Osman Ulusoy, Kanberoğlu Turizm, Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Terme seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  12 saat schedule
 • İzmir
  15 saat schedule
 • Ankara
  7 saat schedule
 • Adana
  12 saat schedule
 • Bursa
  13 saat schedule
 • Antalya
  10 saat schedule
 • Trabzon
  4 saat schedule
map placeholder
expand_less