Sürmene Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Sürmene Hakkında

Sürmene Hakkında

Karadeniz gezilerinin en önemli duraklarından biri olan Trabzon iline bağlı Sürmene ilçesi hem M.Ö. 5. yüzyıla uzanan tarihiyle hem de Karadeniz’in yemyeşil manzaralarını görebileceğiniz eşsiz bir yer. Trabzon merkezine 50 dakika uzaklıkta bulunan küçük Sürmene ilçesi yakınındaki yıkık bir Orta Çağ kalesi olan Sürmene Kalesi ve 18. yüzyıldan kalma etkileyici yapı olan Yapukoğlu Konağı, burada mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Sürmene Kalesi’nin seyir terasına mutlaka uğramalı ve bölgenin panoramik manzaralarının tadını çıkarmalısınız. Kısa zaman önce hayata geçen bu seyir terası Sürmene’yi gezen turistlerin ilk uğradığı yerler arasında.

Sürmene sokaklarında gezerken karşınıza çıkacak, Türk ve İslam mimarisinin en güzel örnekleri olmalarından dolayı çok ilgi çeken tarihi cumbalı evlerin de harika fotoğraflarını çekebilirsiniz. Sürmene’nin en güzel yapılarından biri olan 18. yüzyıl yapımı Memişoğlu Konağı da ilçeyi gezerken mutlaka uğramanız gereken yerler arasında. Kesme taşlardan inşa edilmiş konak, günümüzde bile çok sağlam ve halka açık. Sürmene'nin güneyindeki yalıtılmış tepe bölgesinde ise çok sayıda terk edilmiş Yunan manastırı bulunuyor. Rehberli gezilerle keşfe çıkacağınız bu manastırların en güzelleri arasında ise Charveli Manastırı, Oma Manastırları ve Seno Manastırı yer alıyor.

Sürmene çevresi yemyeşil ormanlar ve yaylalarla dolu bu nedenle Sürmene, Karadeniz doğa yürüyüşleri için de vazgeçilmez bir yer. Rahat ayakkabılarınızı giyin ve harika Karadeniz manzaraları göreceğiniz doğa yürüyüşlerine katılarak bölgeyi keşfe çıkın. Karadeniz lezzetlerini de Sürmene’nin her köşe başında bulunan şirin yerel restoranlarda bulabilirsiniz.

Sürmene Otogarı Hakkında

Trabzon'un Karadeniz kıyısındaki turistik ilçesi olan Sürmene'nin otogarı, ilçe merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde Sürmene-Araklı Yolu kenarındaki Sahil Caddesi üzerinde yer alıyor. Sürmene Otogarı’ndan kısa bir yürüyüşle Sürmene Kadınlar Plajı, Sürmene sahili, Sürmene Tarım İlçe Müdürlüğü, Sürmene Ziraat Odası, Manahoz Deresi kenarındaki turistik tesisler ve otellere kolaylıkla gidebilirsiniz. Yolcular için hizmet veren özel halk otobüsleri, minibüsler ve taksilerle de kolayca otogara gidebilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Sürmene Otogarı önündeki Sahil Caddesi ve otogar arkasındaki İsmail Efendi Caddesi üzerinde duraklarını görebileceğiniz özel halk otobüsleri ile her yarım saatte bir Sürmene sahilindeki otellere, Sürmene Kadınlar Plajı, Sürmene Voha Plajı, Üç Yıldız Caddesi, Sürmene Belediyesi, Sürmene Kaymakamlığı, Sürmene İlçe Devlet Hastanesi, Sürmene Şehir Kulübü, Sürmene Limanı, Karadeniz Teknik Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Fakültesi gibi turistik veya yoğun yerlere 15-20 dakikalık kısa bir yolculukla ulaşma şansınız var.

Trabzon Belediyesi’ne ait belediye otobüsleriyle ise Arsin, Araklı, Sürmene ve Trabzon arasında sabah saat 06:30’dan akşam 17:30’a kadar her saat başında otogardan çevre ilçelere ve Trabzon merkezine geçebilirsiniz.

Minibüsler

Sürmene içinde ulaşım hizmeti veren minibüslerle de ana caddelerin yanı sıra Çarşı Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Orta Mahallesi, Yemişli Mahallesi gibi binlerce nüfuslu Sürmene mahallelerine Sürmene Otogarı’ndan kolaylıkla gidebilirsiniz. İlçeler arası minibüslerle ise her yarım saatte bir Akçaabat, Vakfıkebir, Maçka, Çaykara gibi Trabzon’un 18 ilçesi ve Sürmene köylerini otogardan rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Hem Sürmene Otogarı içerisinde hem de Sürmene merkezinde pek çok taksi durağı yolculara hizmet sunuyor. Son otobüs saatine kadar otogar içerisinde taksi bulabilir ya da 7 gün 24 saat hizmet veren Sürmene Taksi’ye 0561 616 19 33 veya Çamlıca Taksi’ye 0532 053 61 51 numaralı telefonda ulaşarak taksi ile otogarın yanı sıra ilçenin turistik noktalarına da ekonomik fiyatlarla gidebilirsiniz.

Sürmene Otogarı Hakkında

Sürmene Otogarı, yolcu trafiği açısından Trabzon’un en aktif ilçe terminallerinden biri olarak dikkat çekiyor. Şehrin doğu kısmında konumlanan terminale merkez üzerinden ulaşmak isteyenler için birçok seçenekten söz etmek mümkün. Tüm bu seçeneklere gelin şimdi çok daha yakından bakalım.

Belediye Otobüsü

Trabzon şehir merkezinde faaliyet gösteren halk otobüsleri, haftanın 7 günü şehrin pek çok mahallesine sorunsuz bir şekilde ulaşım sağlıyor. Şehir merkezinden Sürmene’de yer alan terminale ulaşmak isteyen yolcular, 501 numaralı hattı değerlendiriyor. Söz konusu hat, hafta sonları 07.00 ile 17.00 arasında çalışıyor. Bu günlerde seferlerin iki saatte bir gerçekleştiğini belirtmeliyiz. Hafta içinde ise 501 numaralı halk otobüsü, 06.30-19.30 saatleri arasında aktif. Otobüs pazartesi-cuma günleri arasında saatte bir hareket ediyor.

Minibüs

Trabzon şehir merkezindeki popüler minibüs duraklarının üniversite, terminal ya da stadyum gibi destinasyonlarda daha da yoğunlaştığı görülüyor. Trabzon-Sürmene minibüs hattı; Trabzon Belediyesi Arsin Sosyal Sahil Tesisleri’nden Şenol Güneş Spor Kompleksi’ne, limandan şehir otogarına kadar birçok noktadan yolcularını aldıktan sonra sahil üzerinden Sürmene Terminali’ne ulaşım sağlıyor.

Taksi

Trabzon şehir merkezi ile Sürmene Terminali arasında yaklaşık olarak 30-35 dakikalık bir sürüş mesafesi bulunuyor. Ulaşım noktasında taksi seçeneğine yönelmek isterseniz, merkezde 24 saat boyunca hizmet veren pek çok durağa rastlamanız olası. Bu duraklar arasında; Mumcular Sokağı’nda bulunan Fatih Taksi (0549 616 12 12), Kahramanmaraş Caddesi’nde yer alan Yıldız Taksi ( 0539 434 01 30) ve Moloz Caddesi’nde konumlanan Sahil Taksi Durağı (0462 321 60 78) özellikle pozitif kullanıcı yorumları ile ön plana çıkıyor.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Sürmene’de yer alan terminale Trabzon şehir merkezi üzerinden giderken tercih edebileceğiniz bir diğer cazip seçenek de ücretsiz yolcu servisleri. Firmalara ait bilet satış ofisleri; bekleme saati ve yeri konusunda yolcuları önceden detaylı olarak bilgilendiriyor. Belirtilen noktalarda, otobüsünüzün hareket saatinden en az 1 saat kadar önce beklemeniz gerekiyor. Servisler genel olarak Devlet Sahil Yolu Caddesi, Turgut Özel Bulvarı ve Kahramanmaraş Caddesi gibi işlek bölgelerden yolcuları alıp Sürmene Terminali’ne doğru yol alıyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Sürmene Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Sürmene otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Sürmene otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Sürmene otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Sürmene yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Sürmene 18 saat 30 dakika , İzmir - Sürmene 21 saat 30 dakika , Ankara - Sürmene 13 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Sürmene seferleri bulunuyor?
expand_more
Ali Osman Ulusoy, Metro Turizm, Sakarya Vib Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Sürmene seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  18 saat schedule
 • İzmir
  21 saat schedule
 • Ankara
  13 saat schedule
 • Adana
  18 saat schedule
 • Bursa
  20 saat schedule
 • Antalya
  19 saat schedule
 • Trabzon
  0 saat schedule
map placeholder
expand_less