Sürmene Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın

Sürmene Hakkında

Sürmene Hakkında

Karadeniz gezilerinin en önemli duraklarından biri olan Trabzon iline bağlı Sürmene ilçesi hem M.Ö. 5. yüzyıla uzanan tarihiyle hem de Karadeniz’in yemyeşil manzaralarını görebileceğiniz eşsiz bir yer. Trabzon merkezine 50 dakika uzaklıkta bulunan küçük Sürmene ilçesi yakınındaki yıkık bir Orta Çağ kalesi olan Sürmene Kalesi ve 18. yüzyıldan kalma etkileyici yapı olan Yapukoğlu Konağı, burada mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Sürmene Kalesi’nin seyir terasına mutlaka uğramalı ve bölgenin panoramik manzaralarının tadını çıkarmalısınız. Kısa zaman önce hayata geçen bu seyir terası Sürmene’yi gezen turistlerin ilk uğradığı yerler arasında.

Sürmene sokaklarında gezerken karşınıza çıkacak, Türk ve İslam mimarisinin en güzel örnekleri olmalarından dolayı çok ilgi çeken tarihi cumbalı evlerin de harika fotoğraflarını çekebilirsiniz. Sürmene’nin en güzel yapılarından biri olan 18. yüzyıl yapımı Memişoğlu Konağı da ilçeyi gezerken mutlaka uğramanız gereken yerler arasında. Kesme taşlardan inşa edilmiş konak, günümüzde bile çok sağlam ve halka açık. Sürmene'nin güneyindeki yalıtılmış tepe bölgesinde ise çok sayıda terk edilmiş Yunan manastırı bulunuyor. Rehberli gezilerle keşfe çıkacağınız bu manastırların en güzelleri arasında ise Charveli Manastırı, Oma Manastırları ve Seno Manastırı yer alıyor.

Sürmene çevresi yemyeşil ormanlar ve yaylalarla dolu bu nedenle Sürmene, Karadeniz doğa yürüyüşleri için de vazgeçilmez bir yer. Rahat ayakkabılarınızı giyin ve harika Karadeniz manzaraları göreceğiniz doğa yürüyüşlerine katılarak bölgeyi keşfe çıkın. Karadeniz lezzetlerini de Sürmene’nin her köşe başında bulunan şirin yerel restoranlarda bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Sürmene Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Sürmene
250 TL419 sa 10 dk
roomİzmir - Sürmene
200 TL120 sa 30 dk
roomAnkara - Sürmene
110 TL913 sa 1 dk
roomAdana - Sürmene
150 TL318 sa 30 dk
roomBursa - Sürmene
175 TL119 sa 20 dk
roomAntalya - Sürmene
170 TL221 sa 30 dk
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  18 saat schedule
 • İzmir
  22 saat schedule
 • Ankara
  14 saat schedule
 • Adana
  18 saat schedule
 • Bursa
  18 saat schedule
 • Antalya
  19 saat schedule
expand_less