Sungurlu Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Sungurlu Hakkında

Sungurlu Hakkında

Çorum şehrine bağlı bir ilçe olan Sungurlu, Ankara ve Samsun arasında güzel bir konumda yer alıyor. Osmanlı sadrazamı Sunguroğlu Mehmet’in ismini verdiği Sungurlu ilçesi, uzun tarihi boyunca Hititler, Frigler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlıların yönetimi altında kaldı. Pek çok medeniyetin izlerini taşıyan Sungurlu, görülecek pek çok tarihi güzellikle dolu. Sungurlu merkezinde gezerken ilk gözünüze çarpacak şey tarihi Sungurlu Saat Kulesi olacak. 1891 yılında inşa edilen Sungurlu Saat Kulesi, bölgenin en iyi ustaları tarafından kesme taşlarla yapılmış. 17 metrelik saat kulesi, Sungurlu’nun en önemli simgesi konumunda. İlçe merkezinde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri ise 1762 yılında inşa edilen Sungurlu Ulu Camii. Sungurlu Mehmet Bey’in isteği üzerine inşa edilen cami, son yıllarda restore edildi.

Sungurlu sokaklarında Osmanlı döneminden kalma hamamlar da göreceksiniz. Kubbeli olarak inşa edilen tarihi hamamların bazıları hala kullanılıyor. Sungurlu konakları da yine Osmanlı dönemi mimari tarzını yakından görebileceğiniz ve harika fotoğraflar çekebileceğiniz yerler. Sungurlu’nun en önemli simgelerinden biri de Taş Köprü. Diğ Çayı üzerinde bulunan Taş Köprü, ilçeyi tanıtan pek çok kartpostalı süslüyor. Hala kullanılan köprüden güzel bir yürüyüş yapabilir ve güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Sungurlu Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Sungurlu ilçe merkezine uzak bir noktada, çevre yolu kenarında yer alan Sungurlu Terminali, ulaşım açısından yolculara pek çok olanak sunuyor.

Belediye Otobüsleri

Terminal Caddesi'nde bulunan duraklarında saat 70:00'den akşam 19.30’a kadar hizmet veren belediye otobüsleri ile Dr. Sadık Ahmet Caddesi, Sungurlu Belediyesi, Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu ve Gürpınar Camii gibi birçok merkezi noktaya gidebilirsiniz. Belediye otobüsleri ayrıca Fatih Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi ve Sunguroğlu Mahallesi gibi binlerce nüfusu mahallelere de yolcuların ulaşımını sağlıyor.

Minibüsler

Sungurlu'da ilçe içi ve ilçeler arası olmak üzere iki minibüs tipi bulunuyor. İlçe içi minibüsler, saat 07:30’dan itibaren Cengiz Topel Caddesi, Yıldırım Beyazıt Caddesi ve İstanbul Caddesi gibi ilçenin yoğun noktalarına ulaşım sağlıyor. Sungurlu ilçeler arası minibüslerle ise başta 81 km uzaklıktaki Çorum olmak üzere 36 km uzaklıktaki Alacahöyük, 30 km uzaklıktaki Boğazkale, 44 km uzaklıktaki Alaca ve 93 km uzaklıktaki Kırıkkale gibi pek çok il ve ilçeye her saat gidebilirsiniz.

Taksi

Sungur Terminali’nde saat 19:30’dan sonra taksiler hizmet veriyor. Terminal Taksi durağı çıkış kapısının yanında ve 24 saat açık. 0543 227 20 99 numaralı telefon ulaşabileceğiniz taksi durağında hem Sungurlu Saat Kulesi, Şenerler Botanik Bahçesi ve Atatürk Çamlığı gibi turistik noktalara hem de her mahalleye çok kısa sürelerde gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Sungurlu Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Sungurlu otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Sungurlu otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Sungurlu otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Sungurlu yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Sungurlu 10 saat , İzmir - Sungurlu 11 saat 30 dakika , Ankara - Sungurlu 3 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Sungurlu seferleri bulunuyor?
expand_more
Lider Vip Travel, Metro Turizm, Ali Osman Ulusoy Türkiye’nin birçok şehrinden Sungurlu seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  9 saat schedule
 • İzmir
  11 saat schedule
 • Ankara
  2 saat schedule
 • Bursa
  8 saat schedule
 • Antalya
  10 saat schedule
 • Trabzon
  10 saat schedule
map placeholder
expand_less