Siverek Otobüs Bileti Ara

Siverek Hakkında

Siverek Hakkında

Şanlıurfa’nın sevilen bir ilçesi olan Siverek, doğal güzellikleriyle hem yerli hem de yabancı turistleri büyülüyor. Tarihi yerleri, yerel restoranları, güzel çarşıları ve görülmeye değer doğal güzellikleri ile Siverek, harika bir gezi fırsatı sunuyor.

Sümer dönemine kadar uzanan zengin tarihi ile Siverek’te ilk görülmesi gereken ilk yerlerden biri olan Siverek Kalesi, Asurlular döneminde ve ilçeye hakim bir tepe üzerine inşa edilmiş. Siverek Ulu Camii ise bölgenin en eski camilerinden biri olarak dikkat çekiyor. Osmanlı dönemi mimari özelliklerini size sunacak olan Ulu Camii, Siverek’in en ilgi çekici yerleri arasında. Hüseyin Çeribaşı Camii ve 1071 yılında inşa edilen Gülalibey Camii de Siverek’in önemli tarihi yapıları arasında yer alıyor. Siverek’in tarihi hamamlarını da mutlaka görmenizi öneririz. 1750 yapımı Yer Altı Hamamı, Hititlere özgü mimari tazıyla dikkat çekiyor. Abdalağa Hamamı ise Osmanlı döneminde yapılmış klasik bir Türk hamamı.

Siverek doğal güzellikleri arasında yer alan Takoran Vadisi, ilçede en çok ziyaret çeken yerlerden biri. Atatürk Barajı’ndan sonra ortaya çıkan vadi, doğa fotoğrafçılarının da çok sevdiği bir yer. Siverek Ovası ise ilginç bir jeolojik yapıya sahip. Karacadağ’ın patlamasıyla püsküren lavların sardığı ve siyah taş alanlarla dolu olan Siverek Ovası’nda harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Siverek Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Siverek
130 TL1218 sa 30 dk
roomİzmir - Siverek
200 TL419 sa
roomAnkara - Siverek
80 TL1611 sa
roomAdana - Siverek
60 TL405 sa 30 dk
roomBursa - Siverek
180 TL1
roomAntalya - Siverek
120 TL517 sa 30 dk
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  0 saat schedule
 • İzmir
  0 saat schedule
 • Ankara
  0 saat schedule
 • Adana
  0 saat schedule
 • Bursa
  0 saat schedule
 • Antalya
  0 saat schedule
 • Trabzon
  13 saat schedule
expand_less