Siverek Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Siverek Hakkında

Siverek Hakkında

Şanlıurfa’nın sevilen bir ilçesi olan Siverek, doğal güzellikleriyle hem yerli hem de yabancı turistleri büyülüyor. Tarihi yerleri, yerel restoranları, güzel çarşıları ve görülmeye değer doğal güzellikleri ile Siverek, harika bir gezi fırsatı sunuyor.

Sümer dönemine kadar uzanan zengin tarihi ile Siverek’te ilk görülmesi gereken ilk yerlerden biri olan Siverek Kalesi, Asurlular döneminde ve ilçeye hakim bir tepe üzerine inşa edilmiş. Siverek Ulu Camii ise bölgenin en eski camilerinden biri olarak dikkat çekiyor. Osmanlı dönemi mimari özelliklerini size sunacak olan Ulu Camii, Siverek’in en ilgi çekici yerleri arasında. Hüseyin Çeribaşı Camii ve 1071 yılında inşa edilen Gülalibey Camii de Siverek’in önemli tarihi yapıları arasında yer alıyor. Siverek’in tarihi hamamlarını da mutlaka görmenizi öneririz. 1750 yapımı Yer Altı Hamamı, Hititlere özgü mimari tazıyla dikkat çekiyor. Abdalağa Hamamı ise Osmanlı döneminde yapılmış klasik bir Türk hamamı.

Siverek doğal güzellikleri arasında yer alan Takoran Vadisi, ilçede en çok ziyaret çeken yerlerden biri. Atatürk Barajı’ndan sonra ortaya çıkan vadi, doğa fotoğrafçılarının da çok sevdiği bir yer. Siverek Ovası ise ilginç bir jeolojik yapıya sahip. Karacadağ’ın patlamasıyla püsküren lavların sardığı ve siyah taş alanlarla dolu olan Siverek Ovası’nda harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Siverek Otogarı Hakkında

Şanlıurfa'nın en büyük ilçelerinden biri olan 260.000 nüfusu Siverek'in otogarı, ilçe merkezinin çıkışında Alaaddin Rumi Bulvarı kenarında yolculara hizmet veriyor. Yürüyerek ilçe merkezi ulaşmanın zor olduğu otogarda yolculara ücretsiz yolcu servisleri, belediye otobüsleri, minibüsler ve taksiler hizmet veriyor.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Pek çok otobüs firması yolcularına Siverek merkezine kolayca ulaşabilmeleri için ücretsiz yolcu servisleri sağlıyor. Otogar içerisinden her yarım saatte bir son otobüs saatine kadar hareket eden ücretsiz yolcu servisleriyle İnönü Bulvarı, Gelgel Caddesi, Hürriyet Caddesi, Eski Diyarbakır Caddesi Viranşehir Caddesi gibi pek çok büyük caddeye 5-10 dakikalık kısa bir yolculukta ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Otogar içerisinde ve Mevlana Celaleddin Rumi Bulvarı üzerinde durakları görebileceğiz belediye otobüsleri ile de Siverek Belediyesi, Siverek Devlet Hastanesi, Üçgen Parkı, 7. Topçu Alayı, Siverek Meslek Yüksekokulu gibi önemli yerlerin yanı sıra ana caddelere ve Dicle Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Şirinkuyu Mahallesi, Hayriye Mahallesi, Kale Mahallesi gibi binlerce nüfusu mahalleye otogardan gidebilirsiniz.

Minibüsler

Siverek ilçesi içinde hizmet veren minibüslerle ana caddelere, mahallelere ve resmi daireler; ilçeler arası ulaşım sağlayan S.S. Diyarbakır Siverek Minibüsçüler Kooperatifi minibüsleriyle ise Şanlıurfa merkezinin yanı sıra Harran, Ceylanpınar, Akçakale gibi Şanlıurfa'nın 13 ilçesi ve köyüne her saat gitmeniz mümkün.

Taksi

Siverek Otogarı içerisinde ve otogara yakın konumda pek çok taksi durağı hizmet veriyor. Siverek Otogar Taksi’ye 0532 200 0163 numara telefonla, Siverek Zafer Taksi’ye ise 0544 263 15 30 numaralı telefonla ulaşarak Siverek'in her mahallesi ve semtine kolaylıkla ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Siverek Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Siverek otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Siverek otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Siverek otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Siverek yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Siverek 19 saat , İzmir - Siverek 19 saat , Ankara - Siverek 13 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Siverek seferleri bulunuyor?
expand_more
Star Diyarbakır, Yeni Diyarbakır Seyahat, Siirt Baykan Jet Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Siverek seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  19 saat schedule
 • İzmir
  19 saat schedule
 • Ankara
  13 saat schedule
 • Adana
  6 saat schedule
 • Bursa
  18 saat schedule
 • Antalya
  16 saat schedule
 • Trabzon
  12 saat schedule
map placeholder
expand_less