Sapanca Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Sapanca Hakkında

Sakarya’nın en turistik ilçelerinden ve genellikle İstanbulluların hafta sonu tatil rotalarından biri olan Sapanca, esasında tarihi Milattan Önce 1200’lü yıllara kadar uzanan kadim bir yerleşim yeri. Frigyalılardan Britanya Krallığı’na kadar pek çok medeniyete kucak açmış olan Sapanca’da sadece tarihi mekanlar değil, doğa ile iç içe dinlence ve tatil yerlerine de rastlamanız mümkün. Trakya ve Marmara bölgelerindeki illere yakınlığı ile öne çıkan ve bunun yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından otobüs ile ulaşımın mümkün olduğu Sapanca’da bir hafta sonu geçirerek hemen hemen her yerini görme fırsatı bulabilirsiniz. İstanbul’dan 2 saat, İzmir’den 7 saat, İzmit’ten de 14 saatte ulaşabileceğiniz Sapanca’nın tamamın gezme gibi bir düşünceniz varsa eğer en az 1-2 günlük bir seyahat planı yapmalısınız.

Sakarya ilinin batı sınırında eşsiz bir konuma sahip olan Sapanca’nın tarihi Milattan Önce 1200’lü yıllara kadar uzanıyor. Kaynaklara göre bölgeye ilk yerleşenler Frigyalılarmış. Ardından Britanya Krallığı’nın hüküm sürdüğü Sapanca, tarihte Siphonensis, Buanes, Sofhang ve Sofhan gibi pek çok farklı isimle anılmış. 1075 yılında Anadolu Selçuklu Devleti’nin hakimiyetine giren Sapanca, geçmişten günümüze sayısız medeniyete ev sahipliği yaptığı için farklı kültürlerden taşıdığı izleri halen daha görmek mümkün. Vecihi Kapısı, Rahime Sultan Camii, Camii Cedid, Hasan Fehmi Paşa Camii ve Rüstempaşa Camii’ne ek olarak, doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenlerin ilk tercihleri olan Kırkpınar ve Maşukiye de Sapanca sınırları içerisinde yer alıyor.

Genellikle İstanbulluların en çok gitmeyi tercih ettiği yerler arasında ilk sırada gelen Maşukiye, dört mevsim ziyaret edilebilir bir yer olduğu için gerek kayak turizmi gerekse doğa turizmi açısından ziyaretçilerine çok sayıda aktivite imkanı da sunuyor. Sapanca Gölü’nün güneyinde yer alan Sapanca’ya gitmek için en uygun dönem ilkbahar ve yaz ayları.

Sapanca Otogarı Hakkında

Sakarya’nın Sapanca Gölü kıyısındaki turistik ilçelerinden olan Sapanca’nın otogarı, ilçe merkezine sadece 1 km uzaklıkta bulunuyor ve otogardan göl kenarındaki otellere Sapanca Belediyesi’ne, Koru Kamp Alanı’na ve plajlara kısa bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz. Daha uzak yerlere gitmek için ise otogar çevresinde bulabileceğiniz özel halk otobüsleri, minibüsler ve taksilerden faydalanabilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Otogar çevresindeki İstasyon Caddesi, Termen Caddesi ve Nurettin Bey Caddesi üzerinde durakları bulunan ve her 15 dakikada bir şehir merkezine hareket eden özel halk otobüsleriyle kısa sürede ilçenin ana caddeleri ve mahallelerinin yanı sıra Kırkpınar sahili, Sapanca Doğa Parkı, Sahil Caddesi ve Natürköy Teras Alanı gibi turistik noktalara da gitmeniz mümkün.

Minibüsler

Otogar çıkış kapısı önünde ve çevre caddelerde duraklarını bulabileceğiniz minibüslerle de özel halk otobüsler gibi Gazipaşa Mahallesi, Rüstempaşa Mahallesi, Çayiçi Mahallesi ve Göl Mahallesi gibi pek çok büyük mahalleye ve ana caddeye gidebilirsiniz. Sapanca Otogarı içinde hem Sakarya merkezine hem de Uzunkum, Kartepe, Arifiye ve Gölcük gibi pek çok ilçeye ve köye ulaşımınızı sağlayacak kooperatif minibüsleri de hizmet veriyor.

Taksi

Otogar karşısındaki İstasyon Caddesi üzerinde durağını bulabileceğiniz Merkez Taksi’ye 0264 582 51 64 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz. Taksiyle ootogardan hem ilçe merkezine hem sahil ve plaja hem de göl kenarındaki otellere kısa sürede gidebilirsiniz. 

Sapanca Otogarı Hakkında

Sakarya merkezine 24 kilometre uzaklıkta, Sapanca Gölü’yle ünlü turistik bir ilçe olan Sapanca’nın otogarı, ilçe merkezine sadece 10 dakika yürüyüş mesafesinde yer alıyor. Yürüyerek de kolayca ulaşabileceğiniz otobüs terminaline hem ilçe merkezinden hem de Sakarya merkez, çevre ilçeler ve köylerden özel halk otobüsleri, minibüsler ve 24 saat boyunca taksilerle rahatça ulaşabilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Sapanca özel halk otobüsleri geniş bir güzergâh üzerinde hizmet veriyor, bu nedenle otobüslerle ilçenin turistik noktaları, her cadde ve mahallesinden otogara ulaşmanız mümkün. Sahil Caddesi, Demokrasi Caddesi, İpek Yolu Caddesi ve İzmit Caddesi Meslek Yüksekokulu gibi pek çok yoğun caddede ve her mahallelerde özel halk otobüsü durağı bulabilirsiniz.

Minibüsler

Sahil yolu, kamp alanları ve seyir teras alanları gibi turistik noktalar önünde durakları bulunan minibüslerle de kısa bir yolculukla Sapanca Otogarı’na ulaşmanız mümkün. Her saat hareket eden ilçeler arası minibüslerle ise başta Sakarya olmak üzere şehrin 16 ilçesi ve köyünden de otogara gidebilirsiniz.

Taksi

Sapanca sahilinde, oteller önünde ve merkezi caddelerde 24 saat açık olan pek çok taksi durağı bulunuyor. Kurtköy Caddesi üzerinde durağı bulunan 0532 610 85 19 numaralı Sapanca Gold Taksi, Paşa Sokak üzerinde olan 0532 218 17 53 numaralı Pazar Taksi ve Yeşil Meydan Caddesi üzerinde hizmet veren 0264 592 15 94 telefon numaralı Kırkpınar Taksi ile istediğiniz saatte ekonomik fiyatlarla otogara gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Sapanca Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Sapanca otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Sapanca otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Sapanca otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Sapanca yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Sapanca 2 saat 30 dakika , İzmir - Sapanca 7 saat 30 dakika , Ankara - Sapanca 4 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Sapanca seferleri bulunuyor?
expand_more
Sakarya Vib Turizm, Seç Turizm, Can Diyarbakır Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Sapanca seferleri düzenliyor.
expand_less