Salihli Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Salihli Hakkında

İzmir’den 98 km uzaklıkta yer alan Salihli ilçesi, Ege Bölgesi’nin Manisa ili sınırları içerisinde yer alıyor. Manisa il merkezine 83 km mesafede konumlanan Salihli, doğusunda Kula, batısında Turgutlu, kuzeydoğusunda Demirci, kuzeyinde Gördes ve güneydoğusunda da Alaşehir ilçeleri ile sınırlarını paylaşıyor. İzmir Otogarı’ndan 1-1,5 saatte otobüsle ulaşım sağlayabileceğiniz Salihli’ye Manisa Otogarı’ndan da her gün otobüs ve minibüs seferleri oluyor. Salihli ilçesinden geçen Gediz Nehri ve hemen üzerindeki Demir Köprü Barajı’nı da görme fırsatınız var.

Tarım, dericilik, sanayi ve ticaretin temel geçim kaynakları olduğu Salihli’de her bütçeye uygun konaklama tesisi de mevcut. İlçe merkezine yakın bir mesafedeki Sardes Antik Kenti ile seyahatinize hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz. Dünyanın en eski yedi kilisesinden birine ev sahipliği yapmasıyla da öne çıkan Salihli’ye giderseniz eğer yönünüzü önce paranın ilk basıldığı yer olma özelliğini taşıyan Sardes Kenti’ne; sonra da Akpınar Piknik Alanı’na çevirebilirsiniz. Akpınar Piknik Alanı’nda her yıl düzenlenen Geleneksel Kavun Karpuz Festivali’ne katılım gösterebilir, Salihli’nin kuzeybatı kesiminde yer alan Bintepeler’i keşfe çıkabilirsiniz.

Ankara’dan 476 km, İstanbul’dan 455 km, Bursa’dan 312 km ve Antalya’dan ise 354 km uzaklıkta bulunan Salihli’ye Türkiye’nin hemen hemen her şehrinden aktarmalı veya aktarmasız olarak ulaştıran otobüs seferine denk gelmeniz mümkün. Manisa’yı termal turizm açısından popüler hale getiren Kurşunlu Kaplıcaları’nın da ev sahibi olan Salihli’nin tamamını keşfetmek isterseniz, seyahatinizi en az 1-2 gün olarak planlayabilirsiniz. Salihli ilçe merkezine sadece 6 km uzaklıkta bulunan Kurşunlu Kaplıcaları, deniz seviyesinden 111 metre yükseklikte yer alıyor. Bu bölgeye yakın Kurşunlu Piknik Alanı da ideal bir mola noktası olabilir.

Salihli Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Manisa’nın doğal güzellikleriyle ünlü bir ilçesi olan Salihli, Kurşunlu Kaplıcaları’ndan dolayı her mevsim turistleri kendine çekiyor. İlçenin otobüs terminali İzmir-Uşak Yolu üzerinde bir kavşak noktasında bulunduğu için de oldukça yoğun. Otobüs terminali, ilçe merkezine çok yakın olduğu için yürüyerek de Salihli’nin pek çok yerine gidebilirsiniz. İsterseniz yolculara sağlanan özel halk otobüsleri, minibüsler ve taksilerle de hem ilçe merkezine hem de komşu ilçelere gitmeniz mümkün.

Özel Halk Otobüsleri

Otobüsler ilçe içi ulaşımda yolcular tarafından sıklıkla kullanılıyor. Terminal çevresindeki Abay Bulvarı, Site Caddesi ve Kurudere Caddesi’ndeki duraklarından binebileceğiniz özel halk otobüsleri, Salihli’nin her mahallesine de uğruyor.

Minibüsler

Otobüs terminalinden Kurşunlu Kaplıcaları, Süreyya Tabiat Parkı, Manisa, Marmara Gölü, Turgutlu ve Alaşehir gibi il, ilçe ve turistik merkezlere gitmek istiyorsanız minibüsleri kullanabilirsiniz.

Taksi

Salihli Terminali’nin çıkış kapısı önünde 24 saat açık olan Garaj Taksi durağı bulunuyor. Taksiyle kaplıcalara de uygun fiyatlarla gidebilirsiniz ve durağa istediğiniz zaman (0236) 714 71 91 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Salihli Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Salihli otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Salihli otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Salihli otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Salihli yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Salihli 7 saat 30 dakika , İzmir - Salihli 1 saat , Ankara - Salihli 7 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Salihli seferleri bulunuyor?
expand_more
Pamukkale Turizm, Alaşehir Sarıkız Turizm, Demirci Halıkent Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Salihli seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  7 saat schedule
 • İzmir
  1 saat schedule
 • Ankara
  7 saat schedule
 • Adana
  12 saat schedule
 • Bursa
  4 saat schedule
 • Antalya
  7 saat schedule
 • Trabzon
  19 saat schedule
map placeholder
expand_less