Orhangazi Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Orhangazi Hakkında

Marmara Denizi’nin güneyinde kurulan tarihi yerleşimlerden Orhangazi, günümüzde Bursa’ya bağlı hayli popüler bir ilçe. Karamürsel, Yenişehir, Samanlı Dağları ve Yalova ile komşu olan ilçe, önceleri ‘’Pazarköy’’ ismiyle anılıyordu. Bağlı bulunduğu Bursa’nın merkezine yaklaşık 45 kilometre uzaklıkta bulunan ilçeye toplu taşıma araçlarına binerek merkezden ve çevresindeki diğer yerleşimlerden ulaşım sağlamak mümkün. Zaman içinde gitgide etrafına doğru genişleyerek büyüyen Orhangazi’nin şimdilerde toplam nüfusu ise 80 bine yakın. 

Geçmişte Bitinyalılar, Bizanslılar, Romalılar ve Selçuklular tarafından yönetilen ilçe, son olarak Osmanlı hakimiyetine girdi. Hürriyet, Bayırköy, Topselvi, Yeniköy, Dutluca, Gemiç ve Fındıklı gibi mahallelerden meydana gelen Orhangazi’de mozaik sanatı son derece gelişmiş durumda. Bu sayede özellikle yüzyıllardır süregelen bu geleneğe merak duyanlar tarafından sıkça ziyaret ediliyor. Üstelik İstanbul ve Yalova’ya son derece yakın olan ilçeye Osmangazi Köprüsü’nün açılması ile birlikte ulaşım daha kolay hale geldi. 

İznik Gölü’nün çevresini saran iki ilçeden biri olan Orhangazi’yi ziyaret ettiğinizde gölün etrafında yürüyerek huzuru derinlemesine hissedebilirsiniz. Üstelik bölgede piknik yapmaktan keyif alanları bekleyen pek çok muazzam adres mevcut. İlçe merkezi yakınlarında bulunan Keramet Köyü ise sağlık ve güzellik vaat eden kaplıcalarıyla biliniyor. Özellikle sabahın erken saatlerinde buraya gelerek tüm günü şifalı sulardan yararlanarak geçirebilirsiniz. Macera dolu aktivitelerden hoşlananlar ise ilçede yamaç paraşütü yapabilir veya Orhangazi’nin etrafında bulunan muazzam manzaralı tepelere tırmanabilirler. İlçede Osmanlı tarihinden izleri barındıran köyleri gezmek ise özellikle Bursa ve yakınlarında yaşayanlar için vazgeçilmez aktivitelerden. Eski kerpiç evleriyle adeta zamana meydan okuyan Orhangazi köylerinde ayrıca birbirinden enfes yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Olağanüstü göl manzarasına karşı huzur veren bir kahvaltı yapmak için adresiniz kesinlikle Gölyaka olmalı. Karsak Köyü’nde inşa edilen eski köprü ise bölgede fotoğraf çekmekten keyif alanları bekleyen eşsiz noktalardan. Enfes köftesi ve alabalığı ile meşhur Orhangazi’nin hem merkezinde hem de çevresindeki köylerde tadı damağınızda kalacak yemekleri deneyimleyebilirsiniz. Özellikle kiremitte pişirilen deniz ürünleri, lezzetli olduğu kadar sağlıklı salatalar ve ızgarada sucuk ilçede lezzet avcılarının favorilerinden. 

Şehir Merkezinden Orhangazi Terminali’ne Ulaşım

Orhangazi merkezine çok yakın olan otobüs terminaline ister yürüyerek ister ise yolculara sunulan çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak kolayca gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Maarif Caddesi ve Mektep Caddesi gibi pek çok yerde bulabileceğiniz belediye otobüsü duraklarından her yarım saatte bir terminale belediye otobüsü kalkıyor.

Minibüsler

İlçenin her mahallesinden ve Bursa’nın diğer ilçelerinden ulaşım için kullanılan minibüslerle de terminale akşam saat 21:30’a kadar ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Yolculuk yapacağınız firmanın ücretsiz yolcu servisi varsa ilçe merkezindeki bilet satış ofisi önünden kalkan yolcu servisiyle de kısa bir sürede otobüs terminalinde olabilirsiniz.

Taksi

(0535) 550 16 92 numarasından ulaşabileceğiniz Orhangazi Hürriyet Taksi ve Cumhuriyet Meydanı’nda 24 saat açık olan (0224) 573 12 34 numaralı Çınar Taksi’den istediğiniz saatte taksi çağırabilir ve otobüs terminaline gidebilirsiniz.

Orhangazi Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Bursa’nın büyük bir ilçesi olan Orhangazi’nin merkezinde bulunan otobüs terminali, Bursa Yalova Yolu üzerinde yer alıyor. İlçenin semtlerinin yanı sıra Bursa’nın diğer ilçelerine ve köylerine terminalden ulaşım için ücretli ve ücretsiz pek çok araç bulunuyor.

Belediye Otobüsleri

Terminal arkasındaki İstiklal Caddesi’nde ve terminal yanında bulunan Ali Tekin Caddesi üzerinde durakları olan belediye otobüsleri her saat ilçenin her mahallesine ulaşım sağlıyor.

Minibüsler

Terminal içerinde peronları da bulunan Orhangazi minibüsleri ile Yeniköy, Gedelek ve Gemlik gibi komşu ilçe ve köylere gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminalde hizmet veren otobüs firmaların sunduğu ücretsiz yolcu servisleri ile Fevzi Çakmak Efendi Caddesi, Santral Yolu Caddesi ve Hamzalı Yolu Caddesi gibi ilçenin pek çok merkezi noktasına gidebilirsiniz.

Taksi

7 gün 24 saat açık olan Terminal Taksi durağına (0224) 573 30 62 numaralı telefondan da istediğiniz zaman ulaşarak taksi çağırabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Orhangazi Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Orhangazi
130 TL162 sa 39 dk
roomİzmir - Orhangazi
140 TL65 sa 16 dk
roomAnkara - Orhangazi
100 TL166 sa 9 dk
roomAdana - Orhangazi
260 TL512 sa 58 dk
roomBursa - Orhangazi
30 TL3 30 dk
roomAntalya - Orhangazi
220 TL28 sa 38 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Orhangazi otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Orhangazi otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Orhangazi otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Orhangazi yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Orhangazi 2 saat 30 dakika , İzmir - Orhangazi 5 saat 30 dakika , Ankara - Orhangazi 6 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Orhangazi seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efetur Türkiye’nin birçok şehrinden Orhangazi seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  2 saat schedule
 • İzmir
  5 saat schedule
 • Ankara
  6 saat schedule
 • Adana
  13 saat schedule
 • Bursa
  1 saat schedule
 • Antalya
  9 saat schedule
 • Trabzon
  16 saat schedule
map placeholder
expand_less