Oltu Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Oltu Hakkında

Oltu Hakkında

Erzurum şehrine bağlı güzel bir ilçe olan Oltu, dünyaya ihraç edilen Oltu taşıyla ünlü. Doğu Anadolu ve Karadeniz arasında uzanan Oltu ilçesi, binlerce yıllık tarihini yansıtan hazineler saklıyor. M.Ö. 4. yüzyılda inşa edilen ve burada hüküm süren pek çok medeniyet tarafından kullanılan Oltu Kalesi, ilçede ilk ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri. Oltu Kilisesi ise Ruslar tarafından inşa edilmiş ama günümüze kadar sağlam kalamamış bir tarihi yapı.

Oltu ilçesinin en ünlü ürünü olan Oltu taşı ise pek çok süs eşyasında kullanılıyor ve bütün dünyaya ihraç ediliyor. Tespihlerde de sıklıkça kullanılan Oltu taşını işleyen atölyeleri ilçe merkezinde bulabilir ve bu taşla yapılmış harika ürünleri hediye olarak alabilirsiniz.

 

Oltu Otogarı Hakkında

Oltu’ya ulaşmak için yolcuların kullanabileceğini otogarı içerisinde barındıran ilçe, şehirlerarası yolculuğun kilit noktalarında birisi olması ile öne çıkıyor. Oltu Otogarı yerleşim biriminin merkezinde yer aldığı için tüm araçlar ile terminale kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. İlçede yer alan otogara gitmek için minibüs, otobüs ve taksi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Dolmuş

Oltu ilçesinde üç dolmuş hattı bulunuyor. Bu hatları kullanarak ilçe merkezinde yer alan Oltu Otogarı’na ulaşabilirsiniz. Terminalin önünde bulunan Osman Ayyıldız Caddesi üzerindeki durakları minibüs için kullanabilirsiniz.

Minibüs

Oltu’dan kalkan ve Erzurum’a yolcu taşıyan Oltu Tur otobüsleri her gün ilçe içerisindeki yolcuları da terminale ulaştırıyor. İlçenin duraklarından otogara gitmek isteyen yolcular yerel minibüs hattı ile güvenli bir şekilde yolculuk edebiliyor.

Taksi

Oltu ilçesinde otogara ulaşmak için taksi seçeneği de kullanılabilir. İlçe merkezinde bir adet taksi durağı bulunuyor. Durak, Karabekir Mah. Cumhuriyet Meydanı üzerinde yer alıyor. Taksi durağına  0442 816 39 40 numaralı telefonla ulaşarak, araç çağrısında bulunabilirsiniz. Araçlar 7 gün 24 saat boyunca yolcu taşımacılığı yapabiliyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Oltu Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Oltu otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Oltu otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Oltu otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Oltu yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Oltu 19 saat 30 dakika , İzmir - Oltu 23 saat , Ankara - Oltu 15 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Oltu seferleri bulunuyor?
expand_more
Özlem Ardahan Turizm, Can Ardahan Turizm, Karaca Ardahan Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Oltu seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  19 saat schedule
 • İzmir
  23 saat schedule
 • Ankara
  15 saat schedule
 • Bursa
  19 saat schedule
 • Antalya
  19 saat schedule
 • Trabzon
  6 saat schedule
map placeholder
expand_less