Ödemiş Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Ödemiş Hakkında

Nüfus bakımından İzmir’in en kalabalık ilçelerinden biri olma özelliğini taşıyan Ödemiş, leziz mi leziz köftesi, peyniri ve de tarihi geçmişi ile öne çıkıyor. Toplamda 1082 kilometrekarelik bir alanı kaplayan ilçenin tamamını gezmek istiyorsanız eğer en az 1-2 gününüzü ayırmanızı öneriyoruz. Tarihi evleri ile göz kamaştıran ilçede en çok ziyaret edilen yerlerin başında ise Bedia Atatürk Müzesi geliyor.  123 metre rakımlı Ödemiş, İzmir il merkezinden yaklaşık 112 km uzaklıkta konumlanıyor.

Doğal güzellikleri ve dinlence alanları ile her göreni kendine hayran bırakan Ödemiş’in tarihi atmosferi de sizi ilk görüşte etkisi altına alacak. Hem Selçuklu hem de Osmanlı dönemlerinden günümüze ulaşan mimarilerin adım başı karşınıza çıkacağı Ödemiş, küçük yüz ölçümüne rağmen İzmir’i ziyarete gelen hemen hemen her turistin uğrak noktası oluyor. Yerel ürünler ve el işi hediyelik eşyaların satıldığı Ödemiş Pazarı’nı gezebilir, ilçeye bağlı Bozdağ, Birgi, Ovakent ve Gölcük beldelerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kayak turizmi ile öne çıkan Bozdağ’ın yanı sıra Birgi de köy yaşantısını deneyimlemek isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Birbirinden şirin butik otellerin yan yana sıralandığı Birgi Köyü’nün ünü ise il sınırlarını aşmış durumda. Eski cumbalı evleri ve şelaleleri fotoğraflayabilir, Tarihi Arasta Çarşısı’nı turlayabilir ve Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi’ndeki eserleri inceleyebilirsiniz.

Her gün İzmir Otogarı’ndan hareket eden Ödemiş otobüsleri yaklaşık 2 saatte ilçe merkezine ulaştırıyor. İstanbul’dan hareket edecekler ise ortalama 11 saatlik bir otobüs yolculuğunun sonunda Ödemiş’e varıyor. Her bütçeye uygun konaklama tesisinin olduğu Ödemiş’te yöreye özgü lezzetlerin tadına bakabileceğiniz çok sayıda yeme içme mekanı da mevcut. Buna ek olarak, doğa turizmi ve aktiviteleri ile macera sporlarına ilgisi olanlara da hitap eden Ödemiş’te sadece kayak ve snowboard değil, trekking, olta balıkçılığı, yamaç paraşütü, kamp, dağcılık ve su sporları aktivitelerine de katılabilirsiniz.

Ödemiş Otogarı Hakkında

İzmir'e 115 kilometre uzaklıktaki 132.900 nüfusu Ödemiş’in otogarı, ilçe merkeze 6 kilometre uzaklık Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunuyor. Otogardan yürüyerek Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Kaymakamlığı gibi resmi dairelere veya merkezi ana caddelere ulaşabilirsiniz. Yolculara sağlanan belediye otobüsleri, ESHOT otobüsleri, ilçeler arası kooperatif minibüsleri ve taksilerle de kolayca otogarda hem İzmir’e hem de çevre ilçe ve köylere gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Otogar yanındaki Karşıyaka Caddesi ve Beşgöz Caddesi’nde durakları görebileceğiniz belediye otobüsleriyle akşam geç saatlere kadar Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulu, Demiryolu Caddesi, Ödemiş Tren Garı ve Adnan Menderes Bulvarı gibi pek çok yoğun noktaya; Zafer Mahallesi, İnönü Mahallesi, Anafartalar Mahallesi, Atatürk Mahallesi ve Süleyman Demirel Mahallesi gibi onlarca mahalleye 15-20 dakikalık yolculuklarla ulaşabilirsiniz.

ESHOT otobüsleri ise 106 duraklı 795 numaralı Torbalı hattı, 55 duraklı 796 numaralı Beydağ hattı ve 51 duraklı 797 numaralı Kiraz hattı ile sabah saat 06:00’dan akşam saat 19:00’a kadar yolculara ilçeler arası ulaşım hizmeti sağlıyor.

Minibüsler

Ödemiş Otogarı içerisinde her yarım saatte bir bulabileceğiniz ilçeler arası ulaşım hizmet sunan kooperatif minibüsleriyle başta İzmir merkezi olmak üzere Bayındır, Torbalı, Selçuk, Ula, Çeşme ve Seferihisar gibi İzmir ilçelerine, turistik beldelere ve köylere otogardan kolaylıkla gidebilirsiniz.

Taksi

Otogarın hemen yanında Beşgöz Caddesi üzerinde, 7/24 yolculara hizmet veren Garaj Taksi’ye 0542 292 92 60 numaralı telefonla ulaşabilir ve Ödemiş ilçe merkezinin yanı sıra İzmir sahil şeridindeki turistik beldelere de ekonomik fiyatlarla gidebilirsiniz.

Ödemiş Otogarı Hakkında

Ödemiş ilçesinin merkezinde 15-20 dakikalık yürüyüş mesafesindeki Cumhuriyet Mahallesi üzerinde yolculara hizmet veren Ödemiş Otogarı’na ulaşım için belediye otobüsleri, taksiler, ESHOT otobüsleri ve ilçeler arası minibüslerden faydalanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Ödemiş Kaymakamlığı, Ödemiş Belediyesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı gibi resmi idarelerin önünde veya Ödemiş Devlet Hastanesi, Adnan Menderes Bulvarı, Akdeniz Caddesi, Saraçoğlu Caddesi ve Caddesi Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulu gibi yoğun noktalardaki duraklarından 15 dakikada bir hareket eden belediye otobüsleriyle otogara kolayca gidebilirsiniz.

ESHOT otobüsleri ise795 numaralı Torbalı hattı (106 durak), 796 numaralı Beydağ hattı (55 durak) ve 797 numaralı Kiraz hattı (51 durak) ile 06:00 ile 19:00 arası ilçelerden otogara ulaşım sağlıyor.

Minibüsler

İzmir'in 30 ilçesinden ve hemen her köyünden Ödemiş Otogarı’na ulaşım hizmeti veren kooperatif ve birlik minibüsleri, rotalarına göre her 30 dakika veya saatte bir hareket ediyor. Minibüslerle Selçuk, Çeşme, Urla ve Seferihisar gibi turistik ilçelerden de otogara gidebilirsiniz.

Taksi

Toplu taşıma araçlarının çalışma saatleri dışında otogara gitmek için 7 gün 24 saat taksileri kullanabilirsiniz. Saraçoğlu Caddesi üzerinde bulunan 0232 543 15 43 numaralı Hürriyet Taksi, Yarbay Caddesi üzerinde durağını görebileceğiniz 0535 240 82 46 numaralı Beşgöz Taksi ve 0232 543 15 43 numaralı Ödemiş Çağrı Taksi ile 5-10 dakikalık bir yolculukla otogarda olabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ödemiş Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ödemiş otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Ödemiş otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Ödemiş otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Ödemiş yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Ödemiş 10 saat , İzmir - Ödemiş 2 saat 30 dakika , Ankara - Ödemiş 10 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Ödemiş seferleri bulunuyor?
expand_more
İzmir Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Ödemiş seferleri düzenliyor.
expand_less