Malkara Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Malkara Hakkında

Malkara Hakkında

Tekirdağ şehrine bağlı güzel bir ilçe olan Malkara; yemyeşil parkları, tarihi anıtları, lezzetli peynirleri ve güzel müzeleriyle keyifle gezebileceğiniz bir yer. Malkara gezinizde ilk uğramanız gereken yerlerden biri olan Kuğulu Park, 1946 yılında açılmış ilçenin en eski parkı. Park ismini parkın ortasındaki havuzda yüzen şirin kuğulardan alıyor. Malkara’yı gezerken Kuğulu Park’ta bir mola verebilir ve kahvenizi içerken kuğuları izleyebilirsiniz. Şehitlik Abidesi ve Parkı ise 1912 yılında Bulgar ayaklanmasında şehit edilen 263 şehit için yapılmış çok etkileyici bir yer. Açıldığı yıl olan 1960 yılından beri Şehitlik Abidesi ve Parkı çok ilgi çekiyor.

Malkara hem merkezinde hem de çevresinde pek çok tarihi hazine gizliyor. Gazi Ömer Bey Camii, 1493 yılında inşa edilmiş bir külliyeden günümüze kalan bir eser. Caminin en önemli özelliği ise Osmanlı İmparatorluğu’nun Rumeli’de inşa ettiği ilk cami olması. Hacerzade İbrahim Bey Camii ise yine 1400’lü yıllarda yapılmış ve Osmanlı mimari unsurlarını inceleyebileceğiniz güzel bir cami. Restore edilen cami hala hizmet veriyor. Malkara merkezinden 30 dakikalık bir yolculukla ulaşabileceğiniz Apri Antik Kenti ise hem yerli hem de yabancı turistlerin çok ilgisini çekiyor. M.S. 46 yılında Roma döneminde inşa edilen antik kentte yapılan kazılarda pek çok önemli tarihi eser bulundu. Bu eserleri Malkara’nın en önemli müzesi olan ve 1992 yılında açılan Malkara Eğitim ve Kültür Vakfı Özel Müzesi’nde inceleyebilirsiniz. Müze, arkeolojik ve etnografik eserler sergilenen iki ana bölüme sahip.

Malkara gezinizde her köşe başında köfteciler göreceksiniz. Bu yerel restoranlarda ünlü Tekirdağ köftelerini ve yöresel mezelerini tadabilirsiniz. Malkara ayrıca lezzetli peynirleriyle de ünlü ve köy kahvaltıları yaparak bu yöresel Malkara peynirlerini tadabileceğiniz pek çok tesis bulunuyor.

Malkara Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde yer alan otobüs terminalinden ilçenin bazı noktalarına yürüyerek erişim sağlamak mümkün. Özellikle Trakya’da pek çok yerleşime direkt sefer düzenlenen terminalden ayrıca minibüs veya taksileri kullanarak da merkeze gelebilirsiniz. 

Servis Aracı  

Malkara Otobüs Terminali’nde seyahat firmaları bazı dönemlerde yolcularına ücretsiz olarak ilçe merkezine yolculuk imkanı sağlıyor. Bu araçlara bindiğinizde zahmetsiz ve kolay bir şekilde Malkara’nın merkezinde gitmek istediğiniz noktaya erişebilirsiniz. 

Minibüs  

Malkara Terminali’nden merkeze doğru çalışan küçük minibüsler ise bu rota üzerinde sıkça tercih edilen bir başka alternatif. Üstelik Malkara’da bineceğiniz minibüslerin ücretleri son derece uygun. 

Taksi

Malkara Terminali’nden dilerseniz taksiye binerek merkeze veya diğer yakın yerleşimlere yolculuğunuzu hızlandırabilirsiniz. Terminalde özellikle seferlerin gerçekleştiği saatlerde genellikle rahatça taksi bulunuyor. Malkara ilçe sınırları içinde yapılan taksi yolculuğunun ücreti bütçeleri zorlamıyor. Diğer merkezlere seyahat etmeniz gerektiğinde ise ilçeler arası seferleri bulunan minibüs veya otobüsleri tercih edebilirsiniz. 

Otobüs 

Malkara Otobüs Terminali’nden her daim otobüsle diğer yakın ilçelere veya İstanbul, Lüleburgaz ve Edirne gibi noktalara seyahat edebilirsiniz. Çok sayıda yolcu alabilen büyük otobüsler ilçenin merkezine olmasa da civarda bulunan yerleşimlere gelmek için son derece ideal.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Malkara Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Malkara otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Malkara otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Malkara otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Hangi otobüs firmalarının Malkara seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, VİP Yolcu, Keşan Birlik Türkiye’nin birçok şehrinden Malkara seferleri düzenliyor.
expand_less