Kırıkkale Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın

Kırıkkale Hakkında

Kırıkkale Hakkında

Orta Anadolu Bölgesi’nde bölümünde yer alan Kırıkkale, çok etkileyici bir şehir. Zengin tarihsel ve kültürel geçmişi ile Kırıkkale, bir turizm kenti olarak hızla büyüyor. Kırıkkale, ünlü camilerin yanında doğal güzellikleriyle de insanları kendine çekiyor. Pek çok festivale de ev sahipliği yapan Kırıkkale, bölgenin en hareketli şehirlerinden birisi.

Kırıkkale’de sert bir karasal iklim hüküm sürer. Burada kış ayları soğuk, yaz ayları ise sıcak geçiyor, bu yüzden şehri gezmek için en uygun zamanlar ilkbahar ve sonbahar ayları.

Kırıkkale merkezine sadece 20 dakika mesafede ülkemizin en etkileyici camilerinden birisi olan Hasan Dede Camii ve Türbesi yer alıyor. Sarıkız Türbesi, Tokuş Baba Türbesi ve Halil Dede Türbesi gibi pek çok önemli türbe de yerli halk ve turistler tarafından ziyaret ediliyor.

Kırıkkale gezinizde şehrin gürültüsünden uzaklaşıp dinlenebileceğiniz parklar ve piknik alanları Delice Irmağı kenarında, doğanın kalbinde yer alıyor. Aynı zamanda Delikli Taş Ormanı, Kızılırmak Yeşil Vadi, Celal Bayar Parkı ve Hasandede Parkı gibi mesire alanlarında da ailenizde keyifle gezebilirsiniz.

Kırıkkale Sulu Mağara da Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde turistleri büyülüyor. Sulu Mağara, çoğu zaman kurudur ve sadece bölge aşırı yağış aldığı dönemlerde tavandan damlayan sularla içeride göletler oluşur. Toplam uzunluğu 285 metre olan ve yatay olarak gelişmiş düden konumlu bu fosil mağara çok etkileyici.

Kırıkkale Karakeçili Kültür Festivali, Yahşihan Yoğurt Festivali, Uluslararası Tekvando Festivali, Sulakyurt Kavun-Karpuz festivali gibi şehre ziyaretçi çeken kültürel organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor.

 

Kırıkkale Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Samsun Bulvarı üzerinde hizmet veren Kırıkkale Terminali, son yıllarda yenilenen terminallerden biri ve yolcular pek çok olanak sunuyor. Ulaşım konusunda da pek çok alternatif bulabileceğiniz terminalde size en uygun araçla istediğiniz saatle Kırıkkale’nin her yerine, ilçelerine ve köylerine gidebilirsiniz.

Dolmuşlar

Kırıkkale’de şehir içi ulaşımda önemli bir görev üstlenen dolmuşlarla terminalden Kırıkkale Üniversitesi, Yüksek İhtisas Hastanesi, Başpınar Stadyumu ve Zümrütkale Bulvarı gibi pek çok noktasına gidilebiliyor. Terminal önünde durakları olan dolmuşlardan her yarım saatte bir ve gece yarısına kadar faydalanabilirsiniz.

Halk Otobüsleri

Terminalden Kaletepe, Yaylacık, Bağlarbaşı, Etiler ve Bahçelievler gibi yoğun nüfuslu mahallelere ve şehrin ana caddelerine gitmek için tercih edeceğiniz halk otobüsleri, Kırıkkale merkezinde onlarca durağa uğradıkları için terminalden kolayca istediğiniz yere gitmenizi sağlıyor. Terminal karşısındaki Samsun Bulvarı ve Kırıkkale-Kırşehir Yolu üzerinde bulunan halk otobüsü duraklarına terminalden 2 dakikada yürüyerek gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Otobüs firmalarının kendileriyle seyahat eden yolculara sunduğu ücretsiz yolcu servisleri ile şehrin her mahallesine gidemezsiniz ama Malazgirt Bulvarı, Karacalı Caddesi ve Alpaslan Pehlivanlı Bulvarı gibi pek çok merkezi noktaya rahat ve kısa bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Taksi

Kırıkkale Terminali yanında 24 saat hizmet veren ve (0318) 233 20 31 numaralı telefonla ulaşabileceğiniz Aziziye Taksi ile de terminalden uygun fiyatlarla şehrin her yerine gidebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Kırıkkale Terminali’ne Ulaşım

Hem şehir merkezinden hem de Kırıkkale Üniversite’sinden gece 22:30’a kadar toplu taşıma araçları ve ücretsiz yolcu servisleriyle; 24 saat ise taksiler ile Kırıkkale Terminali’ne gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminale en kolay ve ekonomik ulaşım yolu, otobüs firmalarının kendi yolcularına sağladığı ücretsiz yolcu servisleri. Otobüsünüzün kalkış saatinden en az 15 dakika peronda olmak için ideal olan yolcu servisleri, her 30 dakikada bir şehir merkezindeki bilet satış ofisleri önündeki duraklarından hareket ediyor.

Halk Otobüsleri

Kırıkkale Üniversitesi, Şehitler Parkı, Başpınar Stadyumu, Kanuni Bulvarı ve İmamoğlu Caddesi gibi pek çok yerde durakları olan belediye otobüsleri ile de kısa sürede otobüs terminalinde olabilirsiniz. Dolmuşlar ve halk otobüsleri gece saat 22:30’a kadar hizmet verdiği için bu saatten sonra taksilerle terminale ulaşabilirsiniz.

Dolmuşlar

Kırıkkale’de yoğun olarak kullanılan başka bir toplu taşıma aracı olan dolmuşların da her semtte ve caddede duraklarını kolayca görebilirsiniz. Bahşili Çelebi Sulakyurt, Hasandede gibi ilçelerden Dağevi, Karacaali, Kazmaca ve Kızıldere gibi köylerden de otobüs terminaline her saat gelmek mümkün.

Taksi

Kırıkkale merkezinde Samsun Bulvarı’nda hizmet veren (0318) 212 46 13 numaralı Nokta Taksi, Zafer Caddesi’nde hizmet veren (0318) 218 49 18 numaralı telefonla ulaşabileceğiniz Zafer Taksi, (0318) 224 01 58 numaralı Etiler Taksi ve Atatürk Bulvarı’nda durağı bulunan (0543) 233 08 76 numaralı Güneş Taksi, 7 gün 24 saat bulunduğunuz noktaya taksi çağırabileceğiniz ve uygun bir fiyata Kırıkkale Terminali’ne gidebileceğiniz taksi durakları.

En Çok Tercih Edilen Kırıkkale Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Kırıkkale
80 TL218 sa 30 dk
roomİzmir - Kırıkkale
150 TL110 sa
roomAnkara - Kırıkkale
25 TL71 sa 30 dk
roomBursa - Kırıkkale
95 TL8
roomAntalya - Kırıkkale
180 TL110 sa 30 dk
roomTrabzon - Kırıkkale
110 TL612 sa 30 dk
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  8 saat schedule
 • İzmir
  10 saat schedule
 • Ankara
  1 saat schedule
 • Bursa
  7 saat schedule
 • Antalya
  9 saat schedule
 • Trabzon
  10 saat schedule
expand_less