Kağızman Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kağızman Hakkında

Aras Nehri’nin verimli kıyıları boyunca kurulan Kağızman, Türkiye’nin kuzeydoğusunda, Kars şehrinin sınırlarında yer alan eski bir ilçe. Şehir merkezine yaklaşık 80 kilometre mesafede bulunan Kağızman’ın nüfusu 50 bine yakın. Binlerce yıl önceye uzanan görkemli tarihi süresince Urartu Krallığı, Persler, Romalılar, Arsak Krallığı, Sasaniler, Bizans ve Osmanlı Devleti’nin egemenlik alanına giren ilçede ayrıca Saltuklu ve Safevi etkilerine de rastlamak mümkün. Özellikle Kağızman sınırlarında bulunan köylerden Çamuşlu’ya geldiğinizde eski kaya resimlerini ve diğer muazzam tarihi oluşumları görebilirsiniz. Üstelik ilçede yerli halk tarafından yapılarak pazarlarda satılan köme ile pestil hayli meşhur. Kağızman seyahatiniz sırasında tüm bu enfes ürünlerin yanı sıra yöresel çeçil peynirini, arı sütünü, deri tulumunu ve taze cevizi tadarak çevreyi gezmek için gereken enerjiyi kazanabilirsiniz. İsmi ilçeyle birlikte anılan bir başka lezzet ise Kağızman’da ‘’uzun kayısı’’ ismiyle bilinen kayısı türü.  

Kağızman’a geldiğinizde ilçeye bağlı köylerden olan Tunçkaya’da yer alan eski kaleyi görerek geçmiş yüzyıllara doğru keşif yolculuğuna çıkmayı ihmal etmeyin. İlçenin yaklaşık 40 kilometre dışında bulunan kale, yörede ‘’Keçivan’’ ismiyle de biliniyor. Üstelik tarihi yapının çevresinde eskiden kalan cami ile kilise gibi ilgiye değer farklı eserler de var. Yerden yaklaşık 150 metre yüksekte bulunan bir tepenin üzerinde yükselen Köroğlu Kalesi ise Kağızman’dan Kars’a doğru gelirken yol üzerinde karşınıza çıkacak muazzam yapılardan. Ayrıca ilçeye bağlı köyleri gezerken çok eski yüzyıllardan günümüze ulaşan Kurbanağa Mağarası’nı ziyaret edebilir, eski mağaranın duvarlarına işlenen kaya resimlerini inceleyebilirsiniz. 

Kars Havalimanı ile Kağızman ilçe merkezi arasında yaklaşık 70 kilometre mesafe bulunuyor. Üstelik Kars’ın tarihi ilçesine otobüslerle Van, Iğdır, Bitlis, Erzurum gibi pek çok kentten direkt yolculuk yapılabiliyor. İlçede Kars’ın diğer bölümlerinden farklı olarak daha ılıman bir iklim etkili. Bu sayede kış döneminde dahi kısmen zorlanmadan Kağızman’ı ziyaret edebilirsiniz. Kağızman’a yapacağınız turistik geziler sırasında konaklayabileceğiniz otellerin sayısı fazla değil. Ancak Kars merkezinde veya şehrin diğer popüler ilçelerinde kalabilir, böylece günübirlik olarak Kağızman’a gelebilirsiniz.

Kağızman Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Kars’a bağlı bir ilçe olan Kağızman’da yer alan otobüs terminali ilçenin merkezinde yolcuları ağırlıyor. Genellikle yerel düzeyde seferler için kullanılan terminalden ilçenin farklı noktalarına ve civar köylere minibüslerle yolculuk yapılabiliyor. Taksi ve özel servisler ise Kağızman Otobüs Terminali’nden binebileceğiniz diğer araçlar arasında. 

Minibüs  

Kağızman Otobüs Terminali’nde hazır bekleyen minibüsler sayesinde hem Kağızman ilçe merkezine hem de çevrede yer alan kasaba ve köylere hızlıca ulaşabilirsiniz. Bütçe dostu ücretleri sayesinde yolcuları cezbeden minibüsler taksiler kadar pratik sayılmaz. Buna karşın uygun fiyata merkeze gelmek için son derece ideal. 

Taksi

Taksiye binerek Kağızman Otobüs Terminali’nden merkeze gelmek ise bir başka ideal seçenek. Üstelik terminalde neredeyse her an rahatça taksi bulunabiliyor. Bölgede yer alan kasaba ve köylere seyahat etmeniz gerektiğinde arada bulunan mesafe dolayısıyla taksiler biraz masraflı gelebilir. Ayrıca terminale duraktan taksi çağırdığınızda da ücretin bir miktar yükseleceğini hatırlatalım. 

Özel Servisler  

Kağızman’da özel servis araçları genellikle bölgeye turistik gezi amacıyla gelen turistler tarafından tercih ediliyor. Yolcularını ilçe terminali önünde karşılayan servislerle hem merkeze hem de çevrede yer alan diğer turistik noktalara hızlıca erişebilirsiniz. Özel servis araçlarıyla Kağızman Otobüs Terminali’nden yolculuk için mutlaka belirli süre öncesinde yerinizi ayırtmalısınız.   

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kağızman Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kağızman otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kağızman otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kağızman otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Kağızman yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Kağızman 22 saat 30 dakika , İzmir - Kağızman 1 gün , Ankara - Kağızman 16 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Kağızman seferleri bulunuyor?
expand_more
Aras Seyahat, Bizim Iğdır Seyahat, Öz Doğu Kars Türkiye’nin birçok şehrinden Kağızman seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  22 saat schedule
 • İzmir
  0 saat schedule
 • Ankara
  16 saat schedule
 • Bursa
  22 saat schedule
 • Antalya
  23 saat schedule
 • Trabzon
  9 saat schedule
map placeholder
expand_less