Kadirli Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kadirli Hakkında

Kadirli Hakkında

Osmaniye iline bağlı olan Kadirli, ülkemizin en eski ilçelerinden biri olarak açık hava müzeleri, tarihi kaleleri, Osmanlı dönemi camileri ve şifalı kaplıcalarıyla hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çeken bir yer. Kadirli’nin güzelliklerini görmek için ilk uğramanız gereken yerlerden biri olan Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi, Kadirli merkezine sadece 30 dakika mesafede. Hitit kralı Asativatas tarafından M.Ö. 8. yüzyılda inşa edilen bu antik kent, istilacılardan korunmak amacıyla sınır kalesi olarak inşa edilmiş. Cumhuriyet döneminde bölgede başlayan kazılarda pek çok aslan başlı heykel bulundu ve alan bir açık hava müzesi haline getirildi. Rehberler eşliğinde Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi’ni gezebilir ve tarihte unutulmaz bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Kadirli’de gezeceğiniz başka bir önemli tarihi yapı da yine M.Ö. 8. yüzyılda Hititler tarafından yapılan görkemli Karatepe Kalesi. Bir sınır kalesi olan ve korunmak amacıyla inşa edilen Karatepe Kalesi’nin çok az bölümü günümüze kadar ayakta kaldı. Karatepe Kalesi, açık hava müzesinin bir parçası olarak ilgi çekiyor. Kadirli ilçe merkezinde bulunan ve M.Ö. 70 yılında manastır olarak inşa edilen Roma dönemi yapısı Kadirli Ala Camii de ilçenin başka bir önemli tarihi yapısı. Manastır, Dulkadiroğulları tarafından 1480 yılında camiye çevrilmiş. Uzun tarihi boyunca pek çok kez restore edilen cami, en son 2007 yılında restore edildi ve günümüzde hala kullanılıyor. Kadirli’nin en önemli simgelerinden olan Kadirli Ala Camii, ilçeyi gezerken mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yer.

Kadirli’nin en önemli doğal güzellikleri arasında ise yerel mimariyi yansıtan evleri ve yemyeşil doğasıyla muhteşem manzaralara sahip Maksutoğlu Yaylası ve 25 derecelik şifalı sularıyla pek çok rahatsızlığı tedavi ettiği bilinen Kokar Kaplıcaları yer alıyor.

Kadirli Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Osmaniye’nin en büyük ilçesi olan Kadirli’nin yeni otobüs terminali, ilçe merkezi dışında bulunuyor. Terminalden yolcuların hem ilçe merkezine hem de Kartepe, Kozan ve Adana gibi il ve ilçelere rahatça gidebilmesi için sunulan ulaşım araçları var.

Yolcu Servisleri

Kadirli Terminali içerisinde 20’den fazla otobüs firması hizmet veriyor ve çoğu firma yolcularına ücretsiz yolcu servisi sağlıyor. 30 dakikada bir varış peronu önünden kalkan yolcu servisleriyle Kadirli merkezinde ana caddelere gidebilirsiniz.

Minibüsler

Kadirli’de pek çok minibüs hattı hizmet veriyor ve minibüslerle hem terminalden ilçenin her mahallesine hem de Adana’nın diğer ilçe ve köylerine kolayca gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal çıkış kapısı önündeki Osmaniye-Kozan Karayolu üzerinde birkaç yerde durakları olan belediye otobüsleri ile de Kadirli’nin her mahallesine gidebilirsiniz. Belediye otobüsleri sabah saatlerinden gece yarısına kadar çalışıyor.

Taksi

Atatürk Caddesi’nde bulunan ve (0328) 718 20 92 numaralı telefondan 24 saat ulaşabileceğiniz Kadirli Terminal Taksi ile de terminalden Kadirli’de rahatça istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kadirli Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kadirli otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kadirli otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kadirli otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Kadirli yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Kadirli 15 saat 30 dakika , İzmir - Kadirli 14 saat 30 dakika , Ankara - Kadirli 9 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Kadirli seferleri bulunuyor?
expand_more
As Adana Seyahat, Metro Turizm, Vip Lüks Adana Türkiye’nin birçok şehrinden Kadirli seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  15 saat schedule
 • İzmir
  14 saat schedule
 • Ankara
  9 saat schedule
 • Bursa
  15 saat schedule
 • Antalya
  12 saat schedule
 • Trabzon
  20 saat schedule
map placeholder
expand_less