Islahiye Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Islahiye

Gaziantep’in yayla turizmi ile ünlü ilçesi İslahiye, özellikle yaz aylarında başta çevre illerden olmak üzere ülkemizin birçok noktasından ziyaretçi akınına uğruyor. İslahiye’ye otobüs yolculuğu ile ulaşmak isteyenlerin durağı ise İslahiye Şehir Terminali oluyor.

Hatay-Maraş yolu üzerinde ve İslahiye Çevre Yolu paralelinde bulunan terminal, Atatürk Mahallesi’nde yer alıyor. Gazinatep’in en uzak ilçesinde yer alan terminal ile şehir merkezi arasında 90 kilometre mesafe bulunuyor. İlçe merkezine ise yalnızca 1,5 kilometre uzakta olan terminale, ilçe merkezinden 2 numaralı dolmuşlarla ulaşmak mümkün. Taksi ve otobüs firmalarının ücretsiz servis imkanından da faydalanarak terminale varılabiliyor. Ayrıca çevre il ve ilçelerden otobüsler ve minibüslerle de terminale gidilebiliyor.

5 bin 350 metrekare alanda yapılanan ve 2017 yılında hizmete açılan İslahiye Şehir Terminali’nde 2 bin metrekare yolcu bekleme alanı bulunuyor. Terminalde 10 yazıhane, lokanta-kafeterya, büfe, market, mescit, tuvalet, ATM, polis ve zabıta noktaları yer alıyor.

Şehir Merkezinden Islahiye Otogarı'na Ulaşım

Bağlı olduğu Gaziantep ile arasında yaklaşık 90 kilometre mesafe bulunan İslahiye, bölgenin ulaşım kavşağı konumunda yer alıyor. Burada bulunan otogar ise ilçe merkezine çok yakın. Ancak şehir merkeziyle arasında oldukça mesafe var. Keza araçla Gaziantep’ten İslahiye Otogarı’na gitmek için iki saate yakın bir yolculuk yapmanız gerekiyor. Şehir merkezinden yola çıkıp otogara ulaşmak için özel halk otobüslerini, minibüsleri, taksileri ya da ücretsiz yolcu servislerini tercih edebilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Gaziantep’te hizmet veren özel halk otobüsleri, geniş bir güzergah ağına sahip. Merkezden hareket eden özel halk otobüslerine bindiğinizde hem otogarın önüne hem de ona yakın birçok durağa ulaşma imkanına sahipsiniz. Buradan otogarın yanı sıra kentin hemen her yerine ulaşım oldukça kolay.

Minibüsler

Saat başlarında hareket eden İslahiye 35 Nolu Şen Minibüsçüler Kooperatifi minibüsleriyle de şehir merkezinden otogara gidebilirsiniz. 

Taksi

Gaziantep’in genelinde bulunan taksileri kullanarak da otogara ulaşabilirsiniz. Ancak merkezle otogar arasındaki mesafenin uzun olması nedeniyle bu sizin için oldukça maliyetli olabilir. Fakat taksilerle diğer ulaşım araçlarına nazaran daha rahat bir yolculuk yapabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

İslahiye Otogarı'nda hizmet sunan otobüs firmalarının müşterilerine sunduğu ücretsiz yolcu servislerini tercih ederek de otogara ulaşmanız mümkün. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less