Gerze Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Gerze Hakkında

Gerze Hakkında

Sinop şehrinin Karadeniz kıyısında şirin bir ilçesi olan Gerze; yemyeşil doğası, otantik tarihi evleri ve tarihi yapılarıyla görülmeye değer bir yer. M.Ö. 1400 yıllara dayanan tarihiyle Gerze’de ilk görülmesi gereken yerler arasında Çeçe Sultan Türbesi bulunuyor. 1071 Malazgirt zaferinden sonra inşa edilen bu ilgi çekici türbede bir dilek taşı ve dilek ağacı göreceksiniz. Gerze’de görebileceğiniz tarihi bir yapı da etkileyici Gerze Feneri. 1944 yapımı olan bu fenerde Karadeniz’in sert dalgalarının harika manzaralarını izleyebilirsiniz. Gerze sokaklarında ilginizi çekecek başka bir güzellik ise Gerze yangın evleri. 1956 yılında çıkan bir yangın Gerze’nin büyük bölümünü yok etti ve bu şirin evler yapıldı. Yakup Ağa Konağı da gezinizde göreceğiniz başka bir çarpıcı yapı. 1911 yılında inşa edilen bu güzel konakta önemli bir resim koleksiyonu bulunuyor.

Gerze’nin doğal güzellikleri arasında ise mutlaka uğramanız gereken Saklıköy Şelalesi yer alıyor. Gerze merkezine sadece 25 dakika uzaklıkta olan Saklıköy Şelalesi, aynı zamanda güzel bir yürüyüş alanı. 20 metrede dökülen bembeyaz suların harika fotoğraflarını çekeceğiniz şelalede zengin bir bitki topluluğu göreceksiniz. Gerze’de uğramanız gereken yerlerden bir diğeri de çeşmelerinden şifalı sular akan Acısu Köyü. Hem güzel bir gezi alanı olan hem de insanların şifa bulmaya geldiği Acısu’da yöresel lezzetleri de tadabilirsiniz.

Gerze Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Gerze Terminali şehir merkezinin epey dışında olsa da çeşitli ulaşım opsiyonları, terminal noktasından merkeze gitmenizi kolaylaştıracak biçimde düzenlenmiş. Yaz aylarında terminal daha yoğun olduğu için şehir içi ulaşımda ek seferler devreye giriyor. Gerze Terminali ve Sinop şehir merkezi arasında yaklaşık olarak 40 km’lik bir mesafe var. 

Belediye Otobüsleri

Şehirde hizmet veren özel halk otobüsleri 25 kişilik kapasiteye sahip. Terminalin hemen önünde yer alan Çarşı Mahallesi’nden kısa aralıklarla kalkan özel halk otobüsleri ile şehir merkezine, üstelik oldukça da uygun fiyatlarla ulaşmanız mümkün. Sefer saatleri ve yolcu ücretleri dönemsel olarak değişebildiği için en güncel fiyatları belediyeye ait resmi siteden takip edebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Ulaşım için eğer Gerze Terminali’ni tercih ettiyseniz, şehir merkezine ulaşım noktasında endişe etmenize gerek yok. Bu noktadan kalkan özel yolcu servisleri, sizi şehir merkezi haricinde; Boyabat, Dikmen, Erfelek gibi ilçelere de ücretsiz olarak götürecektir. Biletinizi yetkililere göstermek şartıyla bu servislerden rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

Dolmuşlar

Taksi seçeneğini ekonomik açıdan cazip bulmayan pek çok kişi şehir ya da ilçe merkezine hızlı ulaşım noktasında minibüslere ilgi gösteriyor. Siz de terminalin önündeki caddeden geçen küçük minibüslerle dilediğiniz noktaya kolayca ulaşabilirsiniz. Öğrenci indirimi uzun zamandan bu yana bu minibüslerde uygulanmaya devam ediyor. Gerze’de ilk dolmuşlar sabah saat 06.30’da hareket etmeye başlıyor. Yaz döneminde sefer sayısını artıran dolmuşlar sizi doğrudan Sinop’a götürecektir.

Taksi

Sinop’un Gerze ilçesi, her ne kadar merkeze uzak bile olsa son yıllarda önemli bir gelişim içinde. Özellikle yaz aylarında epey hareketli olan bölgede sizi merkeze ve daha pek çok noktaya kolayca ulaştırabilecek taksilere dilediğiniz zaman ulaşmanız mümkün.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Gerze Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Gerze otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Gerze otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Gerze otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Gerze yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Gerze 11 saat , İzmir - Gerze 17 saat , Ankara - Gerze 7 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Gerze seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Ali Osman Ulusoy, Gerze Güven Keklik Türkiye’nin birçok şehrinden Gerze seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  11 saat schedule
 • İzmir
  17 saat schedule
 • Ankara
  6 saat schedule
 • Adana
  13 saat schedule
 • Bursa
  12 saat schedule
 • Antalya
  22 saat schedule
 • Trabzon
  8 saat schedule
map placeholder
expand_less